Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 24 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 37]

251Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 19, 2009 10:37 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Εγώ να σας πω βρε κορίτσια για μακελείο και φονικό και την τρελή μου ταλαιπωρία. Βγαίνω μες στην καλή χαρά η κυρία στο μπαλκόνι να παίξουμε με την Ευγενια και τι βλέπω; Έναν χαμό απο αίματα πάνω στον καναπέ του μπαλκονιού... στα λευκά μαξιλάρια παρακαλώ, στο λευκό τείχο, στα λευκά πλακάκια... ήταν λες και κάποιος έσφαξε καμία κότα πάνω στον καναπέ. Είχε πιτσιλίσει παντού σας λέω, αρρώστησα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Affraid Ψάχνω κι εγώ να βρω κανένα πούπουλο μήπως και καμία γάτα ή κουκουβάγια έφαγανν κανένα πουλάκι ή καμία ουρά ή κεφάλι απο κανένα ποντίκι. Το απίστευτο είναι ότι δε βρήκα κανενα στοιχείο... πολύ περίεργο!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_eek
Το αληθινό βασανιστήριο ήταν το καθάρισμα, τι να σας λέω τωρα... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Kopfschuettel

https://asterakia.forumotion.net

252Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 19, 2009 10:49 pm

Mamma El


Admin
Admin

Τι διαβάζω βραδιάτικα η γυναίκα; Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_eek Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_eek Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_eek
Μα καλά φονικό έκαναν στο μπαλκόνι σας; Βρε ψαχτήκατε μήπως λείπει κανένας; Εγώ πάντως σκιάχτηκα βραδιάτικα. Πάλι καλά που είναι εδώ ο αντρούλης μου αλλιώς μάτι δεν θα είχα κλείσει όλο το βράδυ.
Αλλά το γμτο είναι ότι τα καθάρισες μετά. Και άντε να καθαρίσουν τα αίματα τώρα. Αν υπάρχουν νεότερα να μας ενημερώσεις φιλενάδα. Μπορεί να βρεθεί ο δράστης ή τουλάχιστον το θύμα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_rolleyes 

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

253Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 19, 2009 11:09 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Φιλενάδα, το θύμα το ξέρουμε, μην ανησυχείς... εγώ ο μλκς είμαι που καθάριζα με τις ώρες αλλά ευτυχώς μετά το τρίψιμο και το μουλιασματάκι, τα καλύματα απο τα μαξιλάρια φαίνεται να βγήκαν. Πάντως ρε συ, τα ζώα της γειτονιάς είναι μια ψιλή λαλημένα, βγάζω κρεατάκια να φάνε οι γατούλες και πριν έρθουν να τα πάρουν χαμπάρι, έχουν ορμήξει οι καρακάξες και τα έχουν κάνει πλιάτσικο, όχι να το παινευτώ αλλά την προτιμούν την κουζίνα μου, πολύ με τιμάνε οι άτιμες... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 997244

https://asterakia.forumotion.net

254Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Οκτ 29, 2009 5:00 pm

Mamma El


Admin
Admin

Πως τα περάσαμε χθες; Εμείς τελικά δεν πήγαμε στην παρέλαση γιατί
φοβήθηκαμε τον καιρό και το πρωινό το βγάλαμε στο σπίτι. Καλύτερα
βέβαια γιατί κατάφερα να σιδερώσω, όχι τα τελευταία ρούχα δυστυχώς αφού
προέκυψε κι άλλο πλυντήριο, και η Νεφέλη να διαβάσει τα αγγλικά της.

Ο
άντρας μου δούλευε νύχτα και κοιμόταν. Προς το μεσημεράκι που ξύπνησε
πήγαμε στην πεθερά μου για φαγητό, είχε μπακαλιάρο πλακί μμμμμ.........
Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Rofl_3g και μετά πήραμε μια φίλη με τα παιδάκια της και πήγαμε σινεμά. Είχε λυσσάξει η μεγάλη και ήθελε να δει το G Force, με κάτι χαμστεράκια ειδικούς πράκτορες του FBI Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Confused2 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Confused2 Είχαν και έναν τυφλοπόντικα μαζί τους που ήταν αυθεντία στους υπολογιστές. Κάτι σε επικίνδυνες αποστολές μου θύμισε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Rofl_3g Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Rofl_3g
Αλλά
είχε τρελό γέλιο. Βέβαια επειδή έπαιζαν και ηθοποιοί, δεν ήταν όλο
φτιαγμένο στον υπολογιστή με κινούμενα σχέδια, της Ναντίνας δεν της
έκανε και ιδιαίτερη εντύπωση οπότε μπορεί να μην την κυνηγούσα σε όλη
την αίθουσα αλλά προσπαθούσα να την απασχολώ κάπως αλλιώς. Όσο έδειχνε
τα χαμστεράκια παρακολουθούσε αλλά οι ηθοποιοί την άφηναν παγερά
αδιάφορη. Βγήκαμε και δύο φορές εκτός αίθουσας και καλά για τουαλέτα
αλλά μόλις φτάναμε εκεί δεν έκανε τίποτα. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Undecided Σχεδόν το μισό έργο το χάσαμε.

Ελπίζω
στο Disney on ice να μην μου κάνει τα ίδια αν και τελικά σκέφτομαι πως
είναι ακόμα μικρούλα για τέτοιες παραστάσεις. Τώρα βέβαια έχει
ξεσηκωθεί για το πατινάζ με τους ήρωες της Disney και δεν μπορώ να της
χαλάσω τη χαρά αλλά αν δεν κάτσει και σε αυτό μάλλον θα την αφήνω σπίτι
και από του χρόνου θα το επιχειρήσουμε ξανά. Δεν μου πάει η καρδιά όμως
να την αφήνω πίσω όταν εμείς με τη Νεφέλη πάμε για διασκέδαση.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

255Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Οκτ 29, 2009 6:14 pm

Xara


Star Members
Star Members

Εμείς περάσαμε κλασικά εικονογραφημένα!!!

Πήγαμε στην πεθερά μου φυσικά, που είχε μπακαλιάρο με σκορδιαλιά.

Εγώ εξαίρεση έφασα πατάτες τηγανητές με μαρουλοσαλάτα.

Το απόγευμα πήγαμε στον πατέρα μου, γιατί γιόρταζε την Δευτέρα 26-10, και πήγαμε να

του ευχηθούμε.

Είχαμε μια γεμάτη μέρα από επισκέψεις, γυρίσαμε το βραδάκι σπίτι.

256Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Οκτ 30, 2009 10:27 am

Mamma El


Admin
Admin

Εσάς είναι ακόμα μικρούλι για κινηματογράφο.

Και εμείς όταν οι μικρές ήταν ακόμα σε τέτοιες ηλικίες στην πεθερά μου τη βγάζαμε.

Θα μεγαλώσει και ο Κωνσταντίνος σου και θα έχετε και εσείς τέτοιες εξόδους.

Προς το παρόν απόλαυσε το μωρό σου που μεγαλώνει μέρα με τη μέρα. trilly trilly trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

257Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Νοε 28, 2009 4:38 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 386858 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 386858 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 386858 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 386858 αστερομαμάδες!!! Τι κάνετε??

Στα κλεφτά μπαίνω και μαθαίνω τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράψω.... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 824938

Τώρα την έχω βάλει για ύπνο, έκανα καφεδάκι και κάθομαι να σας πω και τα δικά μας νέα.

Στην γιορτή των Αρχαγγέλων που γιόρταζε η αεροπορία πήγαμε την μικρή στα αεροπλάνα (όπως μας πήγαιναν και εμάς οι γονείς μας κάποτε!!), η Έλλη ξετρελάθηκε, ανεβήκαμε και σε ένα καναντέρ μέσα, την βάλαμε να κάτσει στο πιλοτήριο, έπιασε το τιμόνι, κοιτούσε από τα τζάμια, μετά έτρεχε μέσα συνέχεια μπρος πίσω μεχρι την ουρά του και ξανά μπροστά Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_flower

Απο 7 μηνών γεμίζουμε την κανονική μπανιέρα νερό παιχνίδια και αφρό και πλατσουρίζει παίζει της αρέσει πολύ. Έτσι και την προηγούμενη βδομάδα ένα βράδυ την κάναμε μπάνιο και όταν τελείωσε μπήκε για ντουζάκι και ο άντρας μου και εγω ανέλαβα την Έλλη, μασαζάκι, μπιτζαμούλες και γαλατάκι. Καθόμασταν στο καθιστικό και βλέπαμε τηλεόραση καθώς έπινε το γάλα της το ζουζούνι μου όταν με φωνάζει ο άντρας μου από το μπάνιο, σηκώνομαι να πάω να δω τι θέλει, πατάω το πόδι στο χαλί και γίνομαι μούσκεμα....έπαθα υστερία....φαντάζεστε τι έγινε.....είχα ένα πλυντήριο που δούλευε και όσο ξεπλενόταν ο άντρας που είχε την τάπα ανοιχτή να φεύγει το νερό και το σιφώνι μας είναι από τα καλά.....πλημύρισε όλο το σπίτι μας Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_twisted Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_twisted μπάνιο, μια ντουλάπα έξω από το μπάνιο, χωλ, σαλόνι-χαλί, πίσω από το σύνθετο, κάτω από τους καναπέδες και σταμάτησε λίγο πριν τα υπόλοιπα δωμάτια .... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 879218 φρίκη σας λέω 11 η ώρα το βράδυ μάζευα από παντού νερά!!! Και το γέλιο είναι ότι ο άντρας μου δεν το είχε καταλάβει γιατί είχε τραβηγμένες τις κουρτίνες για να μην πέφτει νερό από έξω από την μπανιέρα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 26664

Και τέλος πήγαμε κάναμε εμβόλιο το δοκιμαστικό το μαντού. Μου φάνηκε λίγο νωρίς, εσείς σε ποια ηλικία το κάνατε??? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 465992 (αν το έχετε κάνει δηλαδη).
Επίσης κάναμε και το ερυθράς-ιλαράς-παρωτίτιδας και τώρα (όπως με είχε ενημερώσει και η παιδίατρος) δέκα μέρες μετά έκανε πυρετό, δύο μέρες είχε δέκατα και σήμερα 39,4 έφτασε! Είναι κακόκεφη και τις φταίνε όλα.... Ελπίζω να ηρεμήσει σύντομα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 45466


Πολλά φιλιά και καλό ΣΚ!

258Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Νοε 28, 2009 5:12 pm

Mamma El


Admin
Admin

Τώρα μόνο που διάβασα εγώ εσένα αγχώθηκα. Κοίτα ζημιά που πάθατε βραδιάτικα. Εμείς αφού σώσαμε το χριστουγεννιάτικο δέντρο, τα φωτάκια και τα στολίδια από την πλημμύρα του παταριού μια χαρά είμαστε. Χάλασε το καζανάκι βλέπεις για πολλοστή φορά. Evil or Very Mad 102 102 Δεν θα βρούμε καινούργιο σπίτι ρημαδιό θα της το αφήσω!! Μήπως φιλοτιμηθεί και το φτιάξει η νοικοκυρά laughing

Το μαντού σε καλή ηλικία το κάνατε. Και η Ναντίνα τόσο το έκανε. Η Νεφέλη το είχε κάνει στα 2 περίπου γιατί εμείς το είχαμε καθυστερήσει λόγω του ότι ήταν άρρωστη.

Μεγαλώνει το κοριτσάκι σου και ζουζουνεύει. Φαντάζομαι και το άλλο κοριτσάκι μας την Μαρία (tinkerbell) να έχει την Ευγενία και να είναι και έγκυος. Που χρόνος να μας γράψει. Να της δώσεις πολλά φιλάκια όταν μιλήσεις ή τη δεις. Και να μας γράψεις και νέα της αν ξέρεις. Πως τα πάει και τέτοια. trilly trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

259Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Νοε 30, 2009 7:09 am

μαρια


Star Members
Star Members

Πλυμμήραααααα.....απαπάααααααααααααααα δεν μπορώ εφιάλτης μου έχει μείνει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_evil


Την Μαρία μας την σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες και έχω καιρό να μάθω νέα της, θα της τηλεφωνήσω σύντομα και θα σας πω. Ελπίζω αυτή η εγκυμοσύνη της να είναι πολύ καλύτερη...Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Herz

260Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Νοε 30, 2009 10:23 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Γιατί η προηγούμενη δεν ήταν καλή; confused

Να μας πεις νέα της γρήγορα!! trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

261Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 01, 2009 11:35 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Μίλησα με την νεραιδούλα μας tinkerbell σήμερα και είναι καλά Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 618344 Μπήκε αισίως στον 4ο μήνα και τα γνωστά πρώτα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει! Θέλει να ξεκουράζετε όσο μπορεί. Η Ευγενεία είναι πολύ ζουζούνα. Στέλνει πολλά φιλάκια σε όλες Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 14333



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μαρια στις Τετ Δεκ 02, 2009 12:26 am, 1 φορά

262Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 01, 2009 11:44 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλά κάνει και ξεκουράζεται. Να της δώσεις αγκαλίτσες και φιλάκια Μαράκι μου, συνονόματη της kisses little hug και να της πεις ότι την περιμένουμε στην παρεούλα μας σύντομα. Μας λείπει group hug



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Mamma El στις Τετ Δεκ 02, 2009 10:01 am, 1 φορά

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

263Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 01, 2009 11:46 pm

Αλεξάνδρα


Star Members
Star Members

Στον 4 μήνα καλιέ, Απρίλιο γεννάει. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_eek
Και εγώ μίλησα πριν μερικές ημέρες μαζί της χιχι. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 2839

264Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 02, 2009 12:26 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Σορυ σόρυ γράψτε λάθος είναι στον 4ο μήνα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 824938 ανεβαίνω να το διορθώσω, ο δαίμων του πληκτρολογίου φταίει Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 826700

265Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Δεκ 13, 2009 4:19 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σήμερα ήταν ο Χριστουγεννιάτικος χορός για τα παιδιά των εργαζομένων στο ΕΚΑΒ αλλά παρόλο που είχαμε κανονίσει να πάμε τελικά δεν τις πήγαμε γιατί είχαν βήχα από το πρωί. Την άλλη Κυριακή όμως που έχουν τη γιορτή του παιδικού θα πάμε σίγουρα trilly Τελικά με τα πολλά και αφού είχε βγάλει ήλιο τις βγάλαμε για λίγο έξω. Κατεβήκαμε προς τη Μαρίνα του Φλοίσβου στο Φάληρο αλλά ακόμα δεν είχαν βάλει το παγοδρόμιο καθώς σήμερα ήταν η τελετή έναρξης. Ευτυχώς θα κρατήσει όλη την περίοδο των Χριστουγέννων οπότε θα ξαναπάμε σίγουρα. Καλό καιρό να έχει μόνο.

Αφού κάναμε αρκετούς γύρους με το αυτοκίνητο και δεν βρήκαμε πουθενά να παρκάρουμε, βγήκαν όλοι έξω σαν τα σαλιγκάρια μόλις βλέπουν τον ήλιο Shocked , πήγαμε σε μια παιδική χαρά εκεί κοντά και έπαιξαν με την ψυχή τους. Τώρα φτιάχνουν παζλ στο σαλόνι καθώς δεν ήθελαν να κοιμηθούν. Καλύτερα θα ξεραθούν νωρίς το βράδυ wide smile

Αύριο άλλη μια εβδομάδα ξεκινάει. Γιατί τελείωνει τόσο γρήγορα το ΣΚ? innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

266Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Δεκ 26, 2009 10:51 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Πως περνάτε τις μέρες των γιορτών??

Την Παραμονή το πρωί πήγαμε για ψώνια και το απόγευμα πήρα την Έλλη και πήγαμε στις γιαγιάδες να πούμε τα κάλαντα!!! Μην φανταστείτε ότι τα λέει, λίγο το τριγωνάκι της χτύπησε, οι γιαγιάδες μας τα είπανε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 826700

Εχθές μαζευτήκαμε στην μαμά μου όλοι μαζί με τα πεθερικά μου στο "εξοχικό". Περάσαμε πολύ ωραία! Ο καιρός ήτανε πολύ μαλακός, ψήσαμε φάγαμε, έπαιξε και η Έλλη έξω!

Σήμερα μόλις ξυπνήσει ο αντρούλης μου που ήτανε νυχτερινός, θα πάμε με την κουνιάδα μου στην πεθερά μου. Και το απόγευμα μάλον θα πιούμε καφεδάκι με φίλους!

267Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Δεκ 26, 2009 4:16 pm

ΚΑΤΙΑ

ΚΑΤΙΑ
Moderator
Moderator

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ.ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.
ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΗΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΠΗΓΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ.ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ SUPER MARKET.ΜΑΣ ΕΦΥΓΕ Η ΨΥΧΗ(ΕΜΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΚΟΥΒΑΛΑΓΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΣΑΝΤΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΓΕΜΑΤΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΗΝ ΠΑΘΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ).ΕΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ.ΜΕΤΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ.ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 8.ΜΕΤΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑΜΕ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ ΚΑΙ ΦΑΓΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΞΑΠΛΩΣΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΠΡΩΤΗ.ΧΑΧΑΧΑ

268Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Δεκ 26, 2009 5:01 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εγώ παραμονή δούλευα αλλά βγάλαμε τα σπασμένα την ημέρα των Χριστουγέννων και τη σημερινή.
Χθες το πρώι πήγαμε στην πλατεία του Δήμου μας, την κεντρική, όπου έχουν στήσει παγοδρόμιο και καρουζελ. Όπως ήταν αναμενόμενο οι μικρές ανέβηκαν στο καρουζέλ και μαλιστα τη μια βόλτα μας την έκαναν δώρο wide smile Μετά η Νεφέλη πήγε στο παγοδρόμιο και έκανε πατιναζ. Έφαγε δυο-τρεις τούμπες laughing αλλά τελικά βρήκε το ρυθμό της.
Την επόμενη φορά θα είναι εξπερ. goofy
Μετά καθίσαμε για καφεδάκι στην πλατεία και μετά για φαγητό στην πεθερά μου.

Σήμερα το πρωί κατεβήκαμε Ζάπειο και χαζέψαμε στο Χριστουγεννιάτικο δάσος της Γης στον Εθνικό κήπο όπου είχε σπιτάκια με διάφορες δραστηριότητες όπως ζωγραφική, face painting και φυσικά το σπιτάκι του Άγιου Βασίλη.
Αλλά πολύ κόσμο ρε παιδί μου. Περιμέναμε αρκετή ώρα σε κάθε σπιτάκι για να μπούμε μέσα. Τα μικρά βέβαια το ευχαριστήθηκαν.
Τώρα το απόγευμα σπίτι να κάνουμε μπισκοτάκια και καμιά δουλίτσα. Very Happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

269Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Δεκ 28, 2009 1:21 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Τι ωραία ηλιόλουστη και ζεστή ήταν η χθεσινή ημέρα!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_sunny Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_sunny Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_sunny Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_sunny Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_sunny Το μεσημεράκι πήραμε με τον άντρα μου την Έλλη και κατεβήκαμε στην παραλία για περπάτημα. Ήταν υπέροχα, κυκλοφορούσες και χωρίς μπουφάν!! Είχε πολύ κόσμο, οι ταβέρνες ήταν φίσκα. Το ευχαριστηθήκαμε. Μια ώρα μετά που γυρίσμαμε σπίτι η Έλλη κοιμήθηκε σχεδόν αμέσως Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Sleep

Σήμερα βλέπω ήλιο αλλά και πολύ αέρα. Δεν βγήκα ούτε στο μπαλκόνι να δω αν έχει κρύο.

Θα βγώ μια και έξω το απόγευμα που θα πάω στον γιατρό. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 2839

270Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Δεκ 28, 2009 1:33 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εσείς είχατε ήλιο στα βόρεια; Γιατί εμείς όχι.
Συννεφιά και κάπως κρύο.
Έβρεξε και το βράδυ και νωρίς το πρωί.
Αλλά τώρα έχει ζέστη.
Και έναν τρελό αέρα επίσης που και που.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

271Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 29, 2009 11:48 am

PARIS37

PARIS37
Star Members
Star Members

Εγώ σήμερα βαριέμαι απίστευτα...πήγα τα μωρά το πρωί στο σχολείο και επέστρεψα για τα μαθήματα μου......νιώθω πολύ κουρασμένη.. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 824938 ....μήπως πρέπει να αρχίσω βιταμίνες???? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_rolleyes

http://www.mitrotita.gr

272Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 29, 2009 11:57 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Εμενα ο Σωτηρουλης μου ειναι αρρωστουλης :sad: .. εχει βηχα και δεκατα..
Θα τον παω στην παιδιατρο το απογευμα μηπως χρειαζεται αντιβιωση, διοτι ακουω "περιεργο" βηχα. Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκε ο καημενουλης :sad:
Και περσι παραμονη πρωτοχρονιας τρεχαμε στους γιατρους παλι Crying or Very sad
Δεν ειναι κατι σοβαρο... αλλα στεναχωριεμαι οταν τον βλεπω να βηχει συνεχως και να μην ησυχαζει.
Paris37.. πιστευω πως εχει συσωρευτει η κουραση των ημερων περισσοτερο.. τρεξιμο.. κτλ.. Προσπαθησε, οσο μπορεις βεβαια με τα διδυμακια, να ριξεις ρυθμους και αν συνεχισεις να νιωθεις κοπωση, πηγαινε στον οικογενειακο γιατρο σου. Μην ξεκινησεις κατα τη γνωμη μου βιταμινες απο μονη σου, ισως σου δωσει καποιες αλλες συμβουλες που να ειναι χρησιμες.. kisses

273Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 29, 2009 12:05 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

PARIS37 έγραψε:Εγώ σήμερα βαριέμαι απίστευτα...πήγα τα μωρά το πρωί στο σχολείο και επέστρεψα για τα μαθήματα μου......νιώθω πολύ κουρασμένη.. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 824938 ....μήπως πρέπει να αρχίσω βιταμίνες???? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_rolleyes

Σε ιδιωτικό τα πας; (δεν θυμάμαι κιόλας τρομάρα μου!) και είναι ανοιχτό;
Εμείς καθόμαστε μέχρι τις 6 του μήνα!
Αχ εγώ να δεις τι κούραση έχω.
Και μετά την Κυριακή θα είμαι ακόμα περισσότερο κουρασμένη.
Αλλά χαλάλι της μικρής.
Θα το ευχαριστηθούν το πάρτυ. Wink

Περαστικούλια στο Σωτηράκη σου Ευγενία μου! kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

274Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 29, 2009 12:32 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

thanks

275Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 29, 2009 5:28 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Get_well_soon_comment_graphic_09 στον Σωτηράκη σου Ευγενεία, τίποτα να μην είναι!


Εμείς πήγαμε σήμερα στο jumbo για κάποια τελευταία ψώνια, δεν φαντάζετστε τι γινότανε! Δεν ήταν μόνο ο πολύς ο κόσμος ήτανε και το ότι έτσι πως έχουνε γεμίσει παντού πράγματα δεν χωράς να περάσεις από τους διαδρόμους......μέσα στην μέση έχουν χτίσει τείχη με κούτες από παιχνίδια, άσε που επειδή δεν χωρούσαν όλα τα πράγματα κάποια τα άλλαξαν και θέση Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 781711

276Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 10:09 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Ευχαριστω Μαρακι...

Τελικα ο Σωτηρακης εχει ασματικη βροχιτιδα..και μια μικρη ωτιτιδα στο δεξι αυτακι του (γι αυτο κανει πυρετουλη). Θελει λιγο προσοχη αυτες τις μερες.. να μην κανει δυσπνοια κτλ. Η παιδιατρος μας γεμισε φαρμακα..αλλα και φιλακια !!! trilly
Θα κανει αγωγη για 1 μηνα περιπου με εισπενομενα, αντιβιωση και διαφορα αλλα φαρμακακια γυρω-γυρω. Εχει ευαισθησια στο αναπνευστικο απ οτι μου ειπε η παιδιατρος του, αλλα θεωρει οτι μετα τα 8 του χρονια θα υποχωρησει.
Πηραμε 1,5 κιλο απο τον Ιουλιο μεχρι τωρα..αλλα και 6 ολοκληρους ποντους!!!! Δηλ. ειμαστε αισιως 1,06 !!!! Very Happy Θηριο !!!!
Βασικο ειναι οτι η διαθεση του ειναι καλα !!! Παιζει.. φωναζει.. κλαιει.. τρεχει..πεφτει.. σηκωνεται.. stars .. ολα κανονικα !! little hug kisses

277Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 10:14 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

και πάλι περαστικά Ευγενεία μου, τώρα ξέρετε τι έχει και θα το ξεπεράσει είναι και ένα μέτρο άντρας τώρα!! Αφού έχει καλή διάθεση αυτό είναι σημαντικό Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 618344 θα σας πει και τα κάλαντα αύριο Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Icon_razz Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 83481

278Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 10:25 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Κοιτα να δεις τι σας βρήκε Πρωτοχρονιάτικα.
Περαστικά του και πάλι Ευγενία μου! trilly

Αχ και εμένα έχουν ξεσηκωθεί που δεν δουλεύω αύριο και θέλουν να πουν τα κάλαντα και οι δυο!
Θα πάρουμε τα τριγωνάκια μας και θα γυρίσουμε μερικά καταστήματα της γειτονιάς μας υπό το άγρυπνο βλέμμα της μαμάς πάντα! goofy
Της μεγάλης της έμεινε από την παραμονή των Χριστουγέννων που δεν βγήκε.

Εμείς πάντως κρατάμε σιλουέτα Ευγενία μου. Για τη μικρή λέω. Από κιλά κρατιέται στα 14 και ύψος ίσα που φτάνει το 1 μέτρο. Βασικά μπορεί και να το έχει ξεπεράσει. Έχουμε καιρό να τη μετρήσουμε. Και την Κυριακή γίνεται 4 τρομάρα της.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

279Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 3:30 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ευγενία μου, περάστικά για τον Σωτηράκο σου, να προσέχετε!!!!

Εμείς αυτές τις μέρες είμαστε με γιαγιάδες παπούδες και γενικά μεγαλώνουμε με ταχύτατους ρυθμούς. Ο Κωνσταντίνος είναι 8μιση μηνών και μπουσουλάει, στέκεται όρθιος , ανοίγει τα συρτάρια της κουζίνας και στο σαλόνι φυσικα ότι είναι πάνω στο τραπεζάκι το εξαφανίζουμε. Τον βλέπω είναι σχεδόν έτοιμος να περπατήσει .
Έχει ύψος 78 πόντους άν και 8μιση μηνών παιδάκι.
Τον κουρέψαμε γιατι η μπούκλες φτάνανε κάτω από το αυτάκι μακρυμάλλης είχε γίνει το μωρό μου.
Τώρα είναι παιδάκι και φαίνεται πιο μεγάλος από την ηλικία του.
Λέει μάμ μαμ, μπα μπα και άλλα μωρουδιστικα.
Επισης του αρεσει να ακούει μουσική παιδικά τραγουδακια χαλαρωνει ηρεμεί ,μπορει και να κοιμηθεί.

280Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 30, 2009 3:54 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Άχου μεγαλώνει ο Κωνσταντίνος σας κουκλα μου!
Και με ταχύτατους ρυθμούς όπως λες και εσύ!
Να του δώσεις πολλά φιλάκια.

Εσείς όλα καλά; oregonian

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

281Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 12:16 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Περαστικά κι απο μένα στο Σωτηράκη και με το καλό να πειτε τα κάλαντα και φέτος να ρεει το χρήμα αφθονο, να απαιτήσει διπλή ταρίφα γιατί παρολο που είναι ασθενής, τους κάνει την τιμη και τους τραγουδάει οπότε η χρέωση είναι double dot!!!
Κοριτσάκια μου πηγα σήμερα το απογευμα για τον υπέρηχο δεύτερου εξαμήνου, όλα υπέροχα και απολυτα φυσιολογικά, ο γιος μας είναι περιπου 600 γραμμαρια!!!
Μας έδωσαν και φωτογραφίες του και dvd, θα το δούμε οικογενειακως την Πρωτοχρονια!!! Αχ, εχω μια φωτογραφία προφιλ, τέτοιο κουκλί, Παναγια μου!!!
Τρελαίνομαι η μελλουσα αγορομανα!!!
Δεν σας είπα πως έχω και τρελή χαρά για τη συμφοιτήτρια Μαρια, α ρε φιλενάδα, καρντάσι, πολύ χαιρομαι που θα είμαστε μαζί φουσκωτουλες και θα έχουν πάλι τα παιδάκια μας τέσσερις μήνες διαφορα, θα πηγαίνουν ίδιες τάξεις, θα παίζουν μαζί, ουάου!!!
Να σου ευχηθω κι εσένα ένα αγοράκι;

https://asterakia.forumotion.net

282Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 2:01 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μαράκι μου με το καλό να έρθει ο πριγκιπάκος σου!
Θα είναι ένας σκέτος κούκλος! trilly

Τελικά εμείς σήμερα βγήκαμε όχι μόνο για τα κάλαντα αλλά και για ψώνια καθώς την Κυριακή πρέπει να προετοιμαστούμε για τα γενέθλια της Ναντίνας και έπρεπε να φροντίσουμε τις τελευταίες λεπτομέρειες αφού τα μαγαζιά για δύο μέρες θα είναι κλειστά.
Στην αρχή η Νεφέλη ντρεπόταν αλλά τελικά κατάφερε και μάζεψε περίπου 30 ευρώ.Καλά δεν είναι για πρώτη φόρα; wide smile
Σήμερα το απόγευμα θα ξεκινήσω και τα σπιτάκια για τα δωράκια των παιδιών γιατί το γλάσο θέλει τουλάχιστον ένα ολόκληρο βράδυ (ανάλογα τη θερμοκρασία που έχει το δωμάτιο) για να στεγνώσει και να πήξει. Αν δεν είναι στεγνά δεν μπορώ να τα αμπαλάρω γιατί θα χαλάσουν.
Ο άντρας μου είπε να τα φτίαξω από αύριο αλλά δεν θα προλάβω. Βλέπω ένα σπίτι μπάχαλο και σκέφτομαι ότι οι μέρες, οι ώρες και τα λεπτά είναι πολύ λίγα για να μου φτάσουν confused
Αλλά τελικά θα φτάσουμε στην Κυριακή και όλο και κάτι θα έχει μείνει ή που θα πρέπει να ξαναγίνει για να είναι όλα στην εντέλεια.
Αχ γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ; :sad:

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

283Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 3:40 pm

Ina

Ina
Star Members
Star Members

ολα θα ειναι υπεροχα Ελιζακι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 512881

284Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Δεκ 31, 2009 3:45 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ina έγραψε:ολα θα ειναι υπεροχα Ελιζακι Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 11 512881

Θα μας πεις εντυπώσεις τη Δευτέρα το πρωί Wink

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 24 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης