Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 37]

901Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Οκτ 07, 2010 11:25 am

Kalli


Admin
Admin

Ωχ! Λάθος timing η "σκατούλα"! (πολύ μου άρεσε αυτό!) laughing

Εμείς, δηλαδή εγώ έχω ξενυχτήσει. Και τα δύο παιδιά με γρίπη τελικά. Σκουπίζω την μύτη του ενός, και μετά της άλλης. Ανά μισή ώρα ξύπναγε η μεγάλη με κλάμματα. Αλλά πυρετό δεν είχε. Ο μικρός αντιθέτος έκανε! Σήμερα μέσα όλοι! Ούτε στο μπαλκόνι δεν τα αφήνω να βγουν.

Ειδικά έτσι όπως έγινε ο καιρός! Δεν μου αρέσει! Με κατσουφιάζει ακόμη πιό πολύ! Λέω για καφεδάκι αλλά ήδη τα νεύρα είναι τεντωμένα και δεν το ρισκάρω. . .

Χαρά μου δεν σε έχω ξεχάσει ... ξέρεις εσύ ... θα βρω τρόπο να σου τις στήλω σύντομα!

http://myownkallisblog.blogspot.com

902Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Οκτ 09, 2010 2:56 pm

vasso24


Star Members
Star Members

Εμείς σήμερα έχουμε ησυχία...Ηρθαν οι δικοι μου για φαγητο...τιποτα το ιδιαιτερο..


α να ρωτησω..τα κακακια του μικρου τελευταια ειναι προς το πρασινο και με ψιλα ψιλα μαυρακια..σαν πιπερι...

να υποθεσω λογω κρεμας και φρουτων η να ανησυχησω;;

903Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Οκτ 09, 2010 9:48 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Κι εμάς έτσι είναι, οι σπόροι της μπανάνας είναι τα μαυράκια αλλά ιδιαίτερη αλλαγή στο χρώμα εμείς δεν έχουμε, είναι ακόμη καφέ.

https://asterakia.forumotion.net

904Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Οκτ 10, 2010 9:26 pm

Mamma El


Admin
Admin

Βασούλα μου καιρό έχουμε να μάθουμε νέα σας.
Ξεκινήσατε κρεμούλες ε; Ε, σιγά σιγά τώρα με τη νέα σας διατροφή θα αρχίσουν να σφίγγουν περισσότερο τα κακάκια του. Δεν είναι τίποτα.
Μου αρέσει πολύ η φωτό που έχεις στην υπογραφή σου. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

905Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Οκτ 15, 2010 6:49 am

giotanik33


Star Members
Star Members

Καλημέρα κορίτσια. Χάθηκα λίγο αλλά επανήλθα. Προσπαθώ να διαβάσω όλα αυτά που έχασα αλλά με βλέπω να διαβάζω πολύυυυυυυυυυυυ. Εμείς είμαστε καλά. Η μικρή μου έχει αρχίσει να πιάνετε απο τα έπιπλα και να περπατάει. Αν την κρατάς τρέχει κιόλας. Μπουσουλάει και αλλωνίζει όλο το σπίτι. Είναι μια χαρά. Τα ξεπέρασε τα της αρώστιας της. Της έκαναν καλό οι διακοπές. Ο μεγάλος μου πάει στο σχολείο με χαρά. Θέλει να πηγένει και τα σ/κ. Απο προχθές το βράδυ τον έχω με πυρετούλι. Χθές ξύπνησε για να πάει σχολείο και όταν του είπαμε οτι δεν θα πάει, χάλασε τον κόσμο. Εγώ πέρασα ένα λούκι με τη δουλειά που κόντεψα να παιθάνω απο τη στεναχώρια μου αλλά τελικά βρέθηκε η λύση και λύθηκε το πρόβλημα. Τώρα νιώθω πιο χαλαρά και πιο ήρεμη. Μου έλειψε η παρεούλα σας.

906Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Οκτ 15, 2010 10:01 am

Mamma El


Admin
Admin

Γιωτούλα μου από εδώ και στο εξής όλα καλά θα πάνε!!!
Ποτέ μη χάνουμε την ελπίδα μας!
Περαστικούλια στον μικρούλη! little hug little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

907Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Οκτ 15, 2010 3:01 pm

Kalli


Admin
Admin

Όλα καλά Γιωτούλα! Οι δυσκολίες είναι για να τις βάζουμε κάτω και να τις πατάμε να τις λιώνουμε!! Περαστικά του!! Βρε τον κακόμοιρο, άντε πάλι!

http://myownkallisblog.blogspot.com

908Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 18, 2010 9:20 am

giotanik33


Star Members
Star Members

Σήμερα είμαστε περδίκια. Πήγε και σχολείο. Σαν παλαβός έκανε απο τη χαρά του laughing laughing laughing laughing Εγώ σήμερα έχω γυναίκα στο σπίτι και ξεκινάμε γενική για να στρώσουμε. Αντε να τελειώνουμε με τις χειμερινές δουλειές για να ασχοληθούμε και με τίποτα άλλο. Το σαββάτο πήγαμε σε παιδικό πάρτυ. Περάσαμε πολύ ωραία. Τα μικρά ξεσάλοσαν. Η μικρή στην αρχή γκρίνιαζε λίγο, όταν όμως έβαλαν παιδικά τραγουδάκια χορευε ασταμάτητα...τη βλέπω να μου γίνετε χορευταρού και να αναιβένει στα τραπέζια... laughing laughing laughing laughing

909Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 18, 2010 9:58 am

Mamma El


Admin
Admin

Γιωτούλα μου πολύ ευχάριστα τα νέα σας.

Εμείς βασικά περάσαμε ένα ήσυχο ΣΚ. Αν εξαιρέσετε τις εκλογές στο σχολείο της Νεφέλης για να βγει καινούργιος Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων που φάγαμε σχεδόν όλη μας τη μέρα. Ήταν ο δικός μου στην εφορευτική επιτροπή βλέπετε! Γυρίσαμε σπίτι κατά τις 4 το μεσημέρι ψόφιοι από την κούραση και κάναμε και την άσκηση της Νεφέλης για το σχολείο σήμερα. Θα σας βάλω φωτό αλλού!
Κυριακή από το πρωί καθαρίζαμε το σπίτι, λαμπίκο το κάναμε!!! laughing Το μεσημέρι έφτιαξα έναν κορμό σοκολάτας που είναι σκέτη κόλαση goofy και το απόγευμα κατεβήκαμε λίγο στην πλατεία γιατί τους είχα τάξει. Τώρα με τα σχολεία δεν προλαβαίνουμε γιατί διαβάζουμε τα απογεύματα. Αλλά δεν καθίσαμε και πολύ γιατί έπιασε η βροχή και ευτυχώς προλάβαμε να επιστρέψουμε σπίτι στο τσακ. Μόλις ανοίξαμε την πόρτα άρχισε να ρίχνει τέτοιο νερό!! Αλλά μάλλον ξέρετε τι εννοώ. innocent
Σήμερα το πρωί καθυστερήσαμε ως συνήθως με τα ντυσίματα, πλυσίματα κλπ και τελικά πήγαμε πρώτα τη Νεφέλη και μετά τη μικρή σχολείο!! Και μάλλον έτσι θα το κάνουμε μου φαίνεται γιατί μας βγαίνει και η ώρα. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι εκείνη την ώρα πηγαίνουν όλοι τα παιδιά τους και γίνεται το έλα να δεις στο δρόμο έξω από τον παιδικό σταθμό.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

910Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 18, 2010 11:09 am

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Καλημέρα και απο μένα.
Εμείς είχαμε ένα Σ/Κ με διάλογο για θέματα που μας απασχολούσαν και είχαμε φτάσει σε αδιέξοδο την Κυριακή έγινε αυτό.
Το Σάββατο σκεφτήκαμε ορισμένα πράγματα ο καθένας απο την δική του πλευρά.

Ο μικρός μου μεγαλώνει και ομορφαίνει. Είναι ένα χαμογελαστό και χαρούμενο παιδάκι.
Επίσης το Σάββατο πήγαμε στα mothercare και ψωνίσαμε για τον μικρό, μαζί μας ο Κωνσταντίνος χάρηκε πολύ, έδινε φιλάκια στις πωλήτριες και ήταν υπέροχος!!!

911Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 18, 2010 12:53 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Πρέπει να γίνονται και αυτές οι συζητήσεις στο ζευγάρι! Για καλό είναι αυτό είναι το μόνο σίγουρο!

Εμείς Χαρούλα πλέον μόνο για τη μικρή ψωνίζουμε από τα mothercare. Η μεγάλη είναι στα 8 και δεν της κάνει τίποτα από εκεί. Και μου αρέσουν τόσο πολύ τα ρούχα τους!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

912Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Οκτ 18, 2010 2:10 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Χρειάζονται αυτές οι συζητήσεις. Μέσα στο πρόγραμμα είναι όλα. Με αγάπη και κατανόηση όμως όλα ξεπερνιόντε.

Άσχημος καιρός βρε παιδί μου, πολύ βροχερός. Πολύ άσχημα ξεκίνησε η εβδομάδα.

http://myownkallisblog.blogspot.com

913Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Οκτ 29, 2010 9:44 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και ξημέρωσε η 27η Οκτωβρίου 2010. Η μέρα που θα καμαρώναμε την κορούλα μας, τη Νεφέλη, να λέει στη γιορτή του σχολείου για τον τορπιλισμό της Έλλης. Η κάμερα φορτίστηκε από την προηγούμενη νύχτα, η φωτογραφική έφτασε στα χέρια μας το πρωί της ίδιας μέρας από τον παππού μας. Δεν μας έλειπε τίποτα!

Μπήκαμε λοιπόν στην αίθουσα που γίνονται οι εκδηλώσεις. Ναι, διαθέτει τέτοια αίθουσα το σχολείο μας κι ας είναι δημόσιο (σίγουρα και άλλα σχολεία διαθέτουν). Καθίσαμε στις θέσεις μας, το ίδιο και τα παιδιά και περιμέναμε να ξεκινήσει η γιορτή.

Πρώτα μίλησε η διευθύντρια και μετά μια δασκάλα της έκτης τάξης μας εξιστόρησε τα γεγονότα εκείνης της περιόδου. Μετά απολαύσαμε τα πιτσιρίκια της τρίτης δημοτικού και τα κείμενα που τόσο καιρό μάθαιναν. Τραγούδησαν και τα κομμάτια που ακούγονται στις Εθνικές επετείους όπως 'Βάζει ο Ντούτσε τη στολή του', 'Της πατρίδας η σημαία' κλπ.

Η μαμά πάντα με την κάμερα στο χέρι για να αποθανατίσει τις στιγμές. Όχι μόνο για την κορούλα της αλλά και για τα άλλα παιδάκια. Επειδή όμως η μπαταρία της κάμερας δεν κρατάει πολύ δεν κατάφερα να τραβήξω όλη τη γιορτή. Προς το τέλος όμως, η μπαταρία τέλειωσε αλλά εγώ εξακολουθούσα να τραβάω!

Και ξαφνικά, η κάμερα βγάζει το εξής μήνυμα:

'Σφάλμα εγγραφής. Επανεκιννήστε την κάμερα για να επανακτήσετε τα δεδομένα σας'

Σπεύδω και εγώ να το κάνω. Την κλείνω, την ανάβω ξανά, περνάω στο μενού και δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!

Με έπιασε ένας πανικός εκείνη την ώρα, στενοχωρήθηκα που όλα πήγαν στραβά, που δεν θα είχα την κορούλα να τη βλέπω αλλά που δεν μπορούσε να δει και εκείνη τον εαυτό της μετά και τους φίλους της. Αλλά μετά θυμήθηκα ότι υπήρχαν κι άλλες μαμάδες που τραβούσαν εκείνη τη στιγμή. Μάλιστα μια από αυτές τράβηξε όλη τη γιορτή.

Και σήμερα το πρωί τη βρήκα στην πόρτα του σχολείου και της ζήτησα αν μπορεί να μου γράψει τη γιορτή!

Ευτυχώς που είμαστε πολλές!!!!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

914Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Νοε 15, 2010 1:23 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Πω πω έφτασε μεσημέρι κι ούτε που το κατάλαβα!
Πως περνάει η ώρα σήμερα. Σαν νερό. Έτσι και το πρωί που δεν άκουσα ούτε ξυπνητήρια ούτε τίποτα. No
Το αποτέλεσμα; Να μείνει και η μικρή σπίτι σήμερα αφού ξύπνησα στις 8:15 και δεν προλάβαινα να την πάω παιδικό σταθμό αφού οι πόρτες κλείνουν τις 8:30!!!!
Η μισή ώρα έγινε σχεδόν 2 ώρες!!! Sleep mad1 Φαίνεται το πάπλωμα που κατέβασα χθες στην κυριολεξία με πλάκωσε!!!! Δεν εξηγείται αλλιώς shrugging

Παρ' όλα αυτά η χθεσινή μέρα ήταν ιδιαίτερα γεμάτη. Το πρωί, κατά τις 11 δηλαδή, πήγαμε σε ένα παιδικό πάρτι. Κάπως διαφορετικό από τα άλλα. Γιατί το λέω αυτό;
Η μαμά των κοριτσιών είναι παιδαγωγός με σπουδές θεατρολογίας και μαζί με μια επίσης συνάδελφο και κουμπάρα της είχαν ετοιμάσει μια εξαιρετική διαδραστική παράσταση για τα παιδιά. Όταν λέω διαδραστική εννοώ ότι συμμετείχαν και τα ίδια τα παιδιά. (αύριο θα σας βάλω και βιντεάκια να πάρετε μια ιδέα!)
Έτσι πέρασε τόσο ευχάριστα η ώρα στο πάρτι που δεν καταλάβαμε για πότε έφτασε 4 το απόγευμα!!!!

Ααα ξέχασα να σας πω ότι και οι τούρτες των κοριτσιών ήταν καταπληκτικές. Η μαμά Ζωή γιόρταζε τα γενέθλια και των δυο μικρών της αφού ήταν σχετικά κοντά οι ημερομηνίες. Αύγουστο η μικρή, κάπου μέσα στον Οκτώβριο η μεγάλη. Η τούρτα της μεγάλης ήταν μια κούκλα Barbie και η τούρτα της μικρής ένα τρενάκι. Πολύ πρωτότυπες! trilly

Συζητώντας λοιπόν με την κουμπάρα της μαμάς Ζωής έμαθα ότι ήδη έχουν τυπώσει φυλλάδια και διαφημίζουν την παράσταση στο διαδικτύο (δεν κατάφερα να βρω το blog τους ) και έχουν ήδη κλείσει ημερομηνίες για παρουσίαση της παράστασης σε παιδικούς σταθμούς. Μάλιστα τους είπα να μου δώσουν φυλλάδια να δώσω στις δασκάλες της μικρής στον παιδικό σταθμό μαζί με πληροφορίες μήπως τους καλέσουν και στο Δήμο μας! Μου είπε κιόλας ότι μπορεί να μου βρει πληροφορίες για το πως μπορώ να δώσω πιστοποίηση στο Υπουργείο Παιδείας, αναβαθμίζοντας το χαρτί της σχολής, και χωρίς να χρειαστεί να παρακολουθήσω επιπλέον μαθήματα. Λέω να το δοκιμάσω! happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

915Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Δεκ 17, 2010 6:03 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Καλησπέρα και από εμένα!!

Τί κάνετε κοριτσάρες; Όλα καλά;

Χειμώνας, κρύο και παγωνιά! Γιορτές σε λίγες ημέρες! Έχετε κανονίσει κάτι για εκείνες τις ημέρες;

Εμείς τίποτα απολύτως. Όπως έρθει! Πολλά και διάφορα έχουν γίνει όλο αυτό
το διάστημα που προσπαθώ να τα αντιμετωπίσω με χιούμορ, αισιοδοξία και
αυτοσυγκράτηση!! Με ό,τι συνεπάγεται αυτό!! Άγχος καλά κρατεί!! Όπως
καταλαβαίνεται τους καφέδες τους αποφεύγουμε αν και τελευταία, εάν δεν
πιώ έναν γαλλικό με άρωμα φουντούκι κάθε ημέρα κάτι θα πάθω!!!

Τα φιλιά μου σε όλες!!!

hearts

http://myownkallisblog.blogspot.com

916Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Δεκ 19, 2010 12:00 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και εμείς για πουθενά φέτος. Ο αντρούλης δουλεύει, και εγώ επίσης.
Βέβαια τη Δευτέρα είμαι αδειούχος αλλά δεν θα κάθομαι αφού θα έχω τρεξίματα.
Βρήκα ευκαιρία να πάω να κάνω ένα τεστ Παπ αφού θα πάει και μια κοπέλα από τη γειτονιά που είναι έγκυος σε δίδυμα να κάνει τον υπέρηχο του Β΄επιπέδου και είπα να πάμε παρέα.
Το μεσημέρι η Νεφέλη παίρνει βαθμούς στο σχολείο και το απόγευμα έχουμε γιορτή στον παιδικό σταθμό της Ναντίνας.
Γεμάτη μέρα ε;

Σήμερα έφτιαξα και κουραμπιέδες. Ναι το αποφάσισα τελικά.
Και για πρωτάρα νομίζω τα κατάφερα μια χαρά. Πολύ αφράτοι δεν βγήκαν αλλά είναι μαλακοί και τραγανοί. Πως γίνεται αυτό; Shocked laughing
Ε, εγώ το κατάφερα!!! wide smile goofy

Θα σας βάλω και φωτό να γλυκαθείτε! innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

917Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Δεκ 19, 2010 3:27 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?

τα καταφέραμε πάλι να χαθούμε......μου λείπει το παρεάκι.....ανοίγω τον υπολογιστή και δεν προλαβαίνω να καθήσω, ξεμένει ανοιχτός ή παίζει διάφορα στο you tube για την Έλλη μου! αχ πότε θα μπουν όλα σε μια σειρά επιτέλους? εγώ κουτουλάω όλη μέρα από την κούραση και την νύστα coffee φτιάχνω έναν καφέ το πρωί και τον τελειώνω το βράδυ Neutral

Η μπουμπού μου είναι πλέον 4 μηνών, εδώ και 3 μέρες γυρίζει από μπρούμυτα ανάσκελα και τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε και κρεμούλα!!! γιούπιιι youhoo

Φιλάκια σε όλες kisses kisses kisses

918Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Δεκ 20, 2010 10:00 am

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Και εγώ εδώ κορίτσια. Τρέχω και δεν φτάνω. Πώς τα καταφέρνουμε έτσι και δεν μένει χρόνος για μάς καθόλου???? Εμεις καλά είμαστε τώρα. Είχαμε κάτι τρεχάματα πάλι με γιατρούς και νοσοκομεία αλλά τώρα όλα καλά. Καλά χριστούγεννα να έχουμε κορίτσια με υγεία πάνω απο όλα... xc xc

919Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Δεκ 20, 2010 12:50 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Είναι λόγω των ημερών όλο αυτό το τρέξημο, δεν εξηγήτε
διαφορετικά! Και σε εμάς εκεί στα καλά καθούμενα μας βγαίνουν
δουλειές. Σας έχω πει ότι αυτά τα απρογραμμάτιστα δεν τα
"πάω" καθόλου μα καθόλου;;;

Εύχομαι σε όλους υγεία για το νέο έτος, χωρίς άλλα απρόοπτα!!

Μαρία η Έλλη μεγαλώνει ε;; Πωπω!! Να την χαίρεσαι!! Υπομονή
με τον ύπνο!!Είναι μικρούλα!! Sleep

http://myownkallisblog.blogspot.com

920Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 21, 2010 11:40 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μεγαλώνουν τα μικρούλια σου Μαράκι! Πως περνάει ο καιρός έτσι; trilly

Καλέ λέτε εσείς για τρέξιμο; Θέλετε να σας πω τι κάναμε όλη μέρα χθες; laughing

Ξυπνήσαμε το πρωί κατά τις 7, όλοι μαζί οικογενειακώς, αφού οι μικρές είχαν σχολείο. Τις πήγαμε σχολείο και μαζί με μια φίλη-και μελλοντική κουμπάρα μου-πήγαμε στη Βιοιατρική να κάνουμε εγώ ένα τεστ Παπ (που έπρεπε οπωσδήποτε να κάνω) και εκείνη υπέρηχο Β επιπέδου αφού είναι έγκυος και σε δίδυμα περικαλώ! wide smile
Μας καθυστέρησαν αρκετά με τα αποτελέσματα της. Βασικά περιμέναμε να υπογράψει ο γιατρός, ο οποίος είχε δουλειά και η γραμματέας δεν ήθελε να τον διακόψει. Και εμείς περιμέναμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.................... Μαζί και άλλοι τόσοι. shocked

Τουλάχιστον προλάβαμε την κόρη της κοπέλας για να την πάρει από το σχολείο, ενώ εμείς πήγαμε στο αστυνομικό τμήμα για να ξαναβγάλει ταυτότητα ο άντρας μου γιατί την είχε χάσει. Αλλά δεν τα καταφέραμε...... Γιατί ο δικός μου έχασε τις φωτογραφίες fighting Τελικά τις βρήκαμε γυρνώντας το μεσημέρι σπίτι στην είσοδο της πολυκατοικίας. laughing Τώρα θα πάμε αύριο να την τελειώνουμε τη δουλειά.

Αφού φύγαμε κακήν κακώς από το αστυνομικό τμήμα, πήγαμε στο σχολείο της Νεφέλης να πάρουμε βαθμούς. Και εδώ να σας πω ότι σκίσαμε. Άριστα σε όλα!!! happy Και η δασκάλα μου είπε τα καλύτερα λόγια!!! Φούσκωσα λοιπόν κι εγώ σαν το παγώνι! wide smile
Επειδή όμως δεν σχολούσαν αμέσως πήγαμε μια βόλτα και από την πεθερά μου, ήπιαμε ένα λικεράκι, χτυπήσαμε και κουραμπιέδες και κατά τις 2 ξαναπήγαμε στο σχολείο να παραλάβουμε το τέκνο μας και καπάκι στον παιδικό για το δεύτερο τέκνο. Αλλά δεν τελειώσαμε εδώ. innocent

Πήγαμε σπίτι, φάγαμε, διαβάσαμε με τη Νεφέλη και κατά τις 4:30 φύγαμε οι γυναίκες της οικογένειας και πήγαμε στην πλατεία του Δήμου μας και απολαύσαμε μια υπέροχη παράσταση, προσφορά του Κέντρου Προσχολικής Αγωγής του Δήμου..... Και μια και τέλειωσε νωρίς είπαμε να πάμε και κολυμβήτηριο!!!! fighting fighting fighting fighting

Το βράδυ, ξέρετε, ετοιμασίες για την επόμενη μέρα κλπ....... Και η Ελίζα το βράδυ ένα σκέτο ζόμπι Suspect Sleep

Και σήμερα στο γραφείο γίνεται ο χαμός!!!! laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

921Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 21, 2010 12:24 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Και μόνο που τα διάβασα κουράστηκα!! mad1

Σήμερα έχει πολύ όμορφη ημέρα! Καμία σχέση με τις προηγούμενες. Λίγο βγήκα έξω και έσκασα! Είχα βάλει και το χοντρό μπουφάν!! Τελικά χιόνια δεν θα δούμε στρωμένα μάλλον... τώρα εάν μας επιφυλάσει καμία έκλπηξη από του χρόνου... δεν ξέρω, μακάρι!! youhoo

Την Πραμονή Χριστουγέννων στο μεσημεριανό τραπέζι θα φτιάξω μία τενερίνα σοκολάτας, και για την επομένη που θα πάμε στους παππούδες μας θα κάνω έναν χαλβά με αμύγδαλα... ε πιό λάιτ για εκείνους!! Αλλά θα γλυκαθούν!! happy 1

http://myownkallisblog.blogspot.com

922Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Δεκ 21, 2010 12:27 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ναι όντως είναι πιο γλυκιά η μέρα σήμερα.

Συνταγή για την τενερίνα σοκολάτας έχουμε; wide smile

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

923Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 22, 2010 9:40 am

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Έχουμε έχουμε!! Θα σας την βάλω το μεσημεράκι!! Είναι εύκολη!! stars

http://myownkallisblog.blogspot.com

924Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 22, 2010 9:46 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και όλο ξεχνάω το καλώδιο του κινητού να σας δείξω τους κουραμπιέδες που έφτιαξα.
Οι οποίοι κοντεύουν να τελειώσουν!!!! stars stars

Θα βρω και τη συνταγή να σας τη βάλω! Πραγματικά είχαν τεράστια επιτυχία.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

925Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 22, 2010 12:28 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Την συνταγούλα την έβαλα!! Ελπίζω να σας αρέσει!!

Σήμερα έχω σηκωθεί νοιώθοντας πολύ κουρασμένη και με πολλά νεύρα!!
Όσο περνάει η ημέρα ελπίζω να φτιάξει! Έχουμε και την πρώτη γιορτή της κόρης,
που γίνεται από το Ωδείο, που κάνει μουσικοκινητική. Άντε να δούμε τί θα κάνουμε
γιατί την τελευταία φορα, στην τελευταία πρόβα, επειδή ήταν και τα μεγάλα παιδιά
της χορωδίας και δεν ακούγανε, άρχιζαν και φωνάζανε οι δασκάλες, μην φανταστήτε τίποτα
περίεργο, αλλά η δικιά μου δεν ήθελε πολύ και μουλάρωσε! Δεν συνέχισε την
πρόβα και φύγαμε κακήν κακώς!

http://myownkallisblog.blogspot.com

926Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Δεκ 22, 2010 1:06 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Στο γραφείο στέλνω ηλεκτρονικές ευχές στους πελάτες! Και είναι πολλοί πιστέψτε με! Rolling Eyes
Ευτυχώς κοντεύω να τελειώσω!

Έκανα και μια ηλεκτρονική έρευνα αγοράς για τα δωράκια που θέλουν οι κόρες μου και έβγαλα το ποσό που θα χαλάσω!
Ξεφεύγω κατά 20 ευρώ..... οπότε θα δούμε τι θα κόψω και πως θα το συμμαζέψω ώστε να ικανοποιήσω τις απαιτήσεις τους! Wink

Μια χαρά θα τα πάτε το απόγευμα. Γενικά μην έχεις πολλές απαιτήσεις από τη μικρή σου.
Μπορεί να αρέσει στα παιδιά να παίρνουν μέρος σε μουσικές και θεατρικές παραστάσεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι και άψογα. Αντίθετα, τα παιδιά που ντρέπονται ή τελικά δεν τα βγάζουν εις πέρας με το ρόλο ή το ποίημα που τους έχει δοθεί θέλουν ενθάρρυνση, χαμόγελα και αγκαλίτσες!
Θα περιμένουμε νέα σας από τη γιορτούλα σας! little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

927Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιαν 10, 2011 12:13 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλη χρονιά και από εδώ!!!!

Σήμερα το πρωί τελικά καταφέραμε να τελειώσουμε τη δουλειά της ταυτότητας του συζύγου στο αστυνομικό τμήμα και μετά με έφερε εκείνος στη δουλειά με το μηχανάκι. Κασάτη έγινα!!! laughing laughing laughing (Είχαμε πάει πριν τα Χριστούγεννα αλλά τελικά ανακαλύψαμε ότι είχαμε ξεχάσει τις φωτογραφίες σπίτι και φύγαμε κακήν κακώς)
Τα τέκνα ξεκίνησαν και πάλι σχολείο και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί και οι δυο είναι ενθουσιασμένες. Τόσο πολύ μάλιστα που η Ναντίνα μόλις είδε τη δασκάλα της έτρεξε αμέσως στην αγκαλιά της. Η πεθερά μου χθες τη ρώτησε αν ήθελε να πάει στο σχολείο ή να κάθεται μαζί της. Και φυσικά το παιδί προτίμησε το σχολείο της με τους φίλους της. wide smile wide smile wide smile

Και εμείς στο σπίτι αριθμούμε ένα νέο μέλος. Τη μικρούλα Μπαλίνα (για Μελία ξεκίνησε αλλά άλλαξε όνομα στο δρόμο goofy goofy )

Το νέο μας μέλος!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

928Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιαν 26, 2011 9:15 am

Τζοτζομαμά

Τζοτζομαμά
Star Members
Star Members

καλημέρα και καλή χρονιά κι απο εμένα!!!
τι κάνετε κοριτσάκια; τα ζουζουνάκια σας;
εμείς ησυχία τάξη και ασφάλεια!!!

μια απορία της δόλιας μάνας ποιος θα την λύσει;;;
Πως γίνεται από το πρωί που ξυπνάω να είμαι κουρασμένη;;;;; Παράλογοοοοοοοοοοο;;;;;

929Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 27, 2011 9:55 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Βρε καλώς το κορίτσι μας. Μαύρα μάτια κάναμε να σε δούμε καλέ tongue kisses
Καταρχάς να σου πω ότι δεν είσαι η μόνη που ξυπνάς κουρασμένη!!!! Ένα περίεργο πράγμα, σαν να μην έχω κοιμηθεί καθόλου το βράδυ. Και μερικά βράδια όντως δεν έχω κοιμηθεί καλά. Μια το συνάχι, μια ο βήχας, μια η Ναντίνα, πολύ θέλει να ξαγρυπνήσω; innocent
Υπομονή κορίτσι μου, πάρε και καμία βιταμίνη να τονώσεις τον οργανισμό σου, τρώγε καλά και όταν σου παρουσιάζεται η ευκαιρία για ύπνο να την αρπάζεις από τα μαλλιά.
Φιλάκια πολλά πολλά. kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

930Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Ιαν 27, 2011 3:24 pm

Τζοτζομαμά

Τζοτζομαμά
Star Members
Star Members

καλησπέρααααααα!!!
Ρε Λιζάκι μιλάμε για πολύ κούραση!Ότι τρώω τρώω ίσα ίσα να το ράψω πρέπει.
Νομίζω ότι τελικά είναι ψυχολογική κούραση, θα δείξει!
Και έχεις και δυο εγώ φαντάσου ένα παιδάκι ακόμα! θέλω και δεύτερο,πόσο φοβίζει όμως!
Ίσως είναι η ηλικία του φρατζόλη τώρα που δεν παλεύεται ..ε μου βγήκε λίγο θηριάκι!
Να ΄ναι καλά αλλά άμα θέλει αδελφάκι πρέπει να ηρεμήσουν τα πνεύματα λίγο Very Happy
Σας φιλώ μαμαδούλες μου!
Τα λέμε!

931Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 37 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Απρ 04, 2011 9:31 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλημερούδια και καλή εβδομάδα. stars
Φτάσαμε αισίως στον Απρίλιο και στην Άνοιξη. Και για να σας πω και ευχάριστα νέα, την άλλη εβδομάδα, η κουμπαρούλα μου γεννάει τα διδυμάκια της! Οι νονές (εγώ και η Νεφέλη) φτιάχνουμε και το δωράκι της. Αποφάσισα, εκτός από το χρυσό-που συνήθως παίρνουν οι νονοί για το μωρό, να της φτιάξω και ένα diaper cake με μπόλικα πραγματάκια για τα μωράκια και στην κορυφή του να μπει το χρυσό. Στο ισόγειο της πολυκατοικίας που στεγάζεται το γραφείο που δουλεύω έχει κοσμηματοπωλειο και κάτι μικρές παραμανίτσες τις έχει σχετικά φτηνές. Αλλά επειδή είμαι νονά δεν ήθελα να πάω μόνο με αυτό! Και το diaper cake θα είναι κάτι και από τις τρεις μας. Από εμένα, τη Νεφέλη και τη Ναντίνα, οι οποίες την αγαπάνε τρελά την κουμπάρα μου. Η Ναντίνα μάλιστα έχει φτιάξει και καρτούλα για τα μωράκια! trilly

Εμείς είμαστε μια χαρά. Ο χειμώνας ευτυχώς πέρασε χωρίς ιώσεις και φέτος, εκτός από κάτι συναχάκια και βηχαλάκια που ήταν άνευ σημασίας. Το μόνο που μας κούρασε αρκετά, ήταν οι ψείρες. Πάνω που είχαν καθαρίσει το Σεπτέμβρη για τα καλά, μετά από ένα μήνα κόλλησε η Ναντίνα στον παιδικό και από τότε, μια καθαρίζουν, μια ξανακολλάνε!!!!! Ακόμα και οι νηπιαγωγοί τραβάνε τα μαλλιά τους γιατί κάποιοι γονείς απλά δεν καθαρίζουν σωστά τα παιδιά τους. Να φανταστείτε, αναγκάστηκαν να βγάλουν ανακοίνωση, ότι το φάρμακο για τις ψείρες, δεν πρέπει να μπαίνει μια φορά στα κεφάλια των παιδιών αλλά θέλει τουλάχιστον τρεις επαναλήψεις ανά 7 ημέρες..... Πόσο τούβλο πρέπει να είναι ο άλλος ώστε να μη διαβάσει τις οδηγίες; Evil or Very Mad Προς το παρόν έχουν καθαρίσει τα κεφάλια τους, αλλά στο μέλλον, έρχεται και καλοκαίρι, δεν ξέρω τι θα γίνει. Τώρα τους βάζω προληπτικό σπρέυ αν και νομίζω οτι δεν κάνει και τίποτα. Και πριν τέτοιο τους έβαζα και κόλλησαν mad1

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 35, 36, 37

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης