Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 22 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 37]

151Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 15, 2009 11:22 pm

Mamma El


Admin
Admin

Δεν τα ανεβάζει mad1 mad1

Πρέπει να βρω ένα εικονίδιο να τραβάει τα μαλλιά του. mad1

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

152Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 17, 2009 11:25 pm

tinkerbell


Admin
Admin

ΤΙ κάνετε ρε τρελοκομεία; Χαθηκα αλλά σε λίγο καιρό αν συνεχίσω έτσι θά ζω σε σπιτι... laughing
Πισίνα έχουμε Αλεξάνδρα μου, σε περιμένει... το θέμα είναι ότι πρέπει να έχεις και χρόνο να μπεις Shocked αλλιώς μονο την κοιτάς. Σήμερα μπήκα μαζί με την Ευγενία για δεύτερη φορά, δε μπορείτε να φανταστείτε τρελή χαρά, με ψόφησε όμως, και μετά πόση ώρα να κάνουμε μαζί μπάνιο, να γεμίσουμε τη μπανιέρα και να βάλουμε και τη μπάλα με τη Μϊνι μέσα... (θέλω κουρασμένο εικονίδιο ε; μαζί με εκείνο που τραβάει τα μαλλιά του...
Παρεπιπτόντως σκέφτηκα να κάνουμε το παρτυ μετά τη βάφτιση στον κήπο μας, δίπλα στην πισίνα, και να έχουμε ένα dj και catering και να κάνω εγώ το στολισμό με πολλά τούλια και κορδέλες και φαναράκια με κεριά και πολλά λουλούδια και να γράψω και το όνομα της Ευγενίας να επιπλέει στην πισίνα και άλλα πολλά πολλά...
Α, ρε κοριτσάκια γιατί να μην είστε απο Θεσσαλονίκη να βοηθήσετε με το γούστο σας και να διαλέξω τα εδέσματα... Crying or Very sad
Ελίζα με κάνεις και αισθάνομαι τύψεις, απο τότε που ήρθαμε εδώ, δενέχω καταφέρει να φορτίσω τη φωτογραφική κι έχω να βγάλω φωτογραφίες τη μικρή εδώ και πολύ καιρό, η γαϊδούρα :sad:
Αλλά σ΄αυτό που είμαστε αδικαιολόγητοι κι εγώ κι εγώ κι ο άντρας μου είναι ότι έχουμε κάμερα και δενέχουμε τραβήξει ποτέ τη μικρή γιατί είναι με σκληρό δίσκο πανω απο 2:30 ώρες και έχει διαδικασία να τα μεταφέρεις στο κομπιούτερ και να τα αντιγράψεις σε dvd. Kαι είμαστε αι καλά πολυάσχολοι fighting

https://asterakia.forumotion.net

153Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 17, 2009 11:36 pm

Mamma El


Admin
Admin

Να την τραβήξεις τη μικρή σου Μαράκι. Αυτά θα σου μείνουν μετά. θα τα έχει και η μικρούλα σου να τα βλέπει και θα χαίρεται. Να φανταστείς η Νεφέλη ακόμα βλέπει τα DVD από τις γιορτές του παιδικού σταθμού. Και μάλιστα λέει και στη μικρή τι έκανε με κάθε λεπτομέρεια fighting goofy

Χαίρομαι που σιγά σιγά συμμαζεύεται το σπιτάκι σου. Έτσι είναι οι μετακομίσεις. Και εγώ τώρα σκέφτομαι πως θα τα ξαναπάρουμε όλα αυτά τα πράγματα που έχουμε από εδώ που είμαστε για να τα πάμε σε ένα άλλο σπίτι όταν με το καλό βρεθεί. :sad: Τη βαριέμαι ιδιαίτερα όλη αυτή τη διαδικασία. mad1

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

154Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 17, 2009 11:59 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Το συγκεκριμένο θέμα δεν το συζηταώ καθολου, γιατί δεν το έχω ξεπεράσει ακόμη, είναι ανοιχτή πληγή!!! affraid

https://asterakia.forumotion.net

155Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 29, 2009 9:54 am

Mamma El


Admin
Admin

Καλημέρα. Τι κάνετε; Πως περάσατε το ΣΚ? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Kiss Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Kiss

Εμείς
ως γνωστόν πήγαμε Σαλαμίνα και οφείλω να ομολογήσω ότι ξεκουραστήκαμε
αρκετά. Κάναμε και τα μπανάκια μας, γεμίσαμε τις κοιλιές μας από το
φαγητό και επιστρέψαμε ξανά στο κλεινόν άστυ.

Τα νέα μας; Η Ναντίνα αποφάσισε να μπει στη θάλασσα επιτέλους. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Master
Μετά από κάποια διστακτικά βήματα που έκανε προς το νερό. Μάλλον άφηνε
το κύμα να σκάει στα πόδια της κατάφερε να βουτήξει μέσα στη θάλασσα.
Καλά μη φανταστείτε ότι έκανε και μακροβούτι αλλά κολύμπησε, ναι
κολύμπησε, παρέα με τη μαμά της και την αδερφή της. Πάντα με τα
μπρατσάκια μας στα χεράκια μας και έξω έξω μέχρι να γίνουμε γοργόνες
από το κολύμπι. Μάλιστα μας ενημερώσε ότι το χειμώνα θέλει να πάει και
στην πισίνα. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Confused2 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Confused2 Παραπήρε φόρα το ζουζούνι μου φέτος.

Το
θαύμα της θάλασσας επαναλείφθηκε και το πρωί της Κυριακής όπου την
καμάρωσαν και τα πεθερικά μου με το θείο της. Μάλιστα το Σάββατο δεν
ήθελε να βγει κιόλας. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Confused2 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Confused2 Δελφινάκι μου έγινε με μια βουτιά. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Kiss Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Kiss

Η
Νεφέλη άκουσε στην τηλεόραση οτι την Τετάρτη έχει συναυλία ο Ρουβάς στο
Καλλιμάρμαρο και λύσσαξε να την πάω. Σήμερα το πρωί μου είπε και η
φιλενάδα μου ότι θέλει και ο γιος της να πάει και της είπα να βγάλει
εισιτήρια. Τελικά φτάνοντας στο Metropolis άλλαξε γνώμη γιατί οι
κοπέλες εκεί την ενημέρωσαν ότι καλό είναι να μην πάνε τόσο μικρά
παιδιά στο Σάκη γιατί γίνεται χαμός στις συναυλίες του και επειδή οι
θέσεις δεν είναι αριθμημένες θα πρέπει να πάμε τουλάχιστον 1 1/2 ώρα
νωρίτερα (ξεκινάει στις 20:00) για να βρούμε θέσεις. Κάτι που είναι
αδύνατο εφόσον και οι δυο μας γυρνάμε από τις δουλειές μας κατά τις
6:30. Και στο καπάκι να φύγουμε λίγο χλωμό το βλέπω. Δεν πειράζει θα
τον απολαύσουν κάπου άλλου.

Αλλά από τώρα βρε κορίτσια έρωτα με το Ρουβά; Ε, ρε τι έχω να τραβήξω η δόλια μάνα στα χρόνια που έρχονται Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Confused2 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Confused2

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

156Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 29, 2009 11:44 am

Xara


Star Members
Star Members

Καλημέρα και Καλή εβδομάδα.
Επιτέλους πλησιάζει ο Ιούλιος και πως και πως περιμένω να πάρει άδεια ο άνδραε μου για να μην ξυπνάω νωρίς το πρωι. Ο διακεκομένος ύπνος σε συνδυασμό με το πρωινό ξύπνημα είναι μαρτύριο, δεν ευχαριστιέμαι ύπνο. Νυστάζω και ο καλύτερος φίλος μου είναι ο καφές.
Το Σ/Κ περάσαμε ήρεμα, χωρίς να κάνουμε τίποτα το ιδιαίτερο, είχε δουλειά ο άνδρας μου από το κομπιούτερ μέσο ίντερνετ οπότε ούτε βόλτα δεν πήγαμε , εύχομαι το άλλο Σ/Κ να είναι καλύτερα τα πράγματα.
Το καλοκαίρι θα είμαστε στην Αθήνα, new το μωρό είναι μικρό ακόμα για να πάμε κάπου από του χρόνου όμως θα οργανοθούμε για καλοκαιρινές εξορμήσεις!!!! Φέτος θα αφήνουμε το παιδί σε γιαγιάδες για καμμιά βουτιά στην θάλασσα για να δροσιστούμε και για να πάρουμε χρωματάκι. afro

157Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 29, 2009 12:02 pm

Mamma El


Admin
Admin

Άντε καλέ που είναι μικρό το παιδί. Μια χαρά είναι. Δεν υπάρχει κάποιο εξοχικό κοντά στην Αθήνα; Θα προμηθευτείς με γάλατα και την αποστείρωση, πάνες και τα συναφή και βουρ για τις παραλίες. Μια φιλενάδα μου το ετρεχε το μωρό ασαράντιστο στη θάλασσα και εσύ θα το αφήσεις στην καυτή Αθήνα; Very Happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

158Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 29, 2009 2:19 pm

Xara


Star Members
Star Members

Εξοχικό δεν υπάρχει. Που να το πάω το μωρό στις βρόμικες παραλίες τις Βουλιαγμένης που είναι και μια ώρα δρόμος μέσα στην ζέστη μετά που θα το ξεπλύνω από τα αλάτια. Εσείς έχετε κάποιο εξοχικό και τα πράγματα είναι πιο εύκολα. Και σε κοντινό νησί να πάμε που θα κοιμίζω το μωρό. Πρέπει να νοι΄κιάσουμε διαμέρισμα για αποστήρωση κλπ. και δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα για αυτό. Πεσ μου εδώ κοντά που μπορώ να το πάω το παιδί ?

159Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 29, 2009 2:47 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Κι εγώ συμφωνώ με την Ελίζα ότι το μωράκι πρέπει να κάνει μπανάκι στη θάλασσα και κάνει και πολύ καλό στην υγεία του, αλλά όπως μας είπε κι εμάς ο παιδάτρος, οι μολυσμένες θάλασσσες, η πάρα πολύ υψηλή θερμοκρασία που αντανακλά η άμμος και μπορεί να αφυδατώσει το μωρό και δε μιλάω για τον ήλιο και την επικυνδινότητα του. Και ο παιδίατρος λέει μόνο 10 λεπτά στη θάλασσα, φουλ αντιηλιακό και καπελάκι και μετά αμέσως μπάνιο... και για όλα αυτά, και για τις αποστειρώσεις και ξύπνησε το βράδυ και θέλει γάλα και φρουτόκρεμα, χορτόσουπα κ.α. θέλει διαμέρισμα στάνταρ κι εμείς πέρισυ αυτό κάναμε και είχαμε και τους γονείς και των δυό μας μαζί για να μπορούμε να μπ0ύμε στη θάλασσα και να έχουμε και λίγο χρόνο για μας και να ξεκουραστούμε και όχι για να κουραστούμε, πολύ βασικό αυτό. Φέτος όμως που περπατάει είναι ακόμη πιο ζόρικα τα πράγματα, γιατί έχει γίνει πολύ επικύνδινο το πόσο άτακτη είναι σκαρφαλώνει παντού, κάνει ζημίες, σπάει, θέλει αυτό που βλέπει και πρέπει να το πάρει, φοβάμαι τις πρίζες, δεν καταλαβαίνει αν τη μαλώνουμε... και γενικά αν κάτσουμε σε καφετέρια ή ταβέρνα, δεν το χαίρομαι, δεν τρώω και δεν πίνω τίποτε, μόνο κυνηγάω. Κυνηγάει τα άλλα παιδάκια και γυρίζει στα άλλα τραπέζια, και δε γίνεται...
Χαρά μου σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ, κακά τα ψέματα όλοι θέλουμε πολλά και επιλογές υπάρχουν πολλές αλλά όσο να΄ναι στοιχίζουν και δεν είμαστε και εφοπλιστές. Αν ήμασταν θα πλήρωνα κι εγώ μια σπιταρόνα ή μια βίλα καλύτερα laughing για να πάμε μαζι με τους γονείς μας ή κάποιο ξενοδοχείο και να έχω σε μια σουίτα με δυο δωμάτια στο άλλο μια φίλη να κάνει μπέιμπι σίτινγκ στην Ευγενία και να την κυνηγάει για να χαρούμε κι εμείς διακοπούλες!!!
Όλα αυτά βέβαια ακούγονται πολύ ωραία και εφόσον έχουμε χιούμορ μπορούμε να τα βλέπουμε και να γελάμε γιατί εμείς δεν τα΄χουμε αλλά οι σταρ του Χολιγουντ, και της εγχώριας τηλεόρασης ακόμη τα έχουν και τα παραέχουν!!! wide smile

https://asterakia.forumotion.net

160Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 29, 2009 3:14 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Και εγώ είμαι υπερ ττης θάλασσας αλλά στο νομό Αττικής όλες οι θάλασσες είαναι μολυσμένες μένω στην Νίκαια οι πιο κοντινές παραλίες είναι στην Βουλιαγμένη . Μετά προς Κόρυνθο άλλα θέλουμε μία με μιάμιση ώρα διαδρομή και μεσά στην ζέστη του καλοκαιριού δεν είναι ότι το καλύτερο για το μωρό μέσα στο αυτοκίνητο η επιστροφή μέσα στην ζέστη και μέσα στα αλάτια. Εμένα είναι δυόμιση μηνών τώρα. Ο ήλιος δεν είναι οτι το καλύτερο και για μας αλλά πολύ περισσότερο για το μωρό. Του ΄χρόνου που θα είναι ενός έτους θα πάμε στην Αντίπαρο που νοικιάζει σπίτι ο μπαμπάς μου, φέτος δεν πάμε γιατί το νησί δεν έχει γιατρό αλλα και η πρόσβαση προς Αθήνα είναι μεγάλη μέσο Πάρου. Εξάλλου τόσα καλοκαιρια έχουμε μπροστά μας θα χαρεί την θάλασσα και τον ήλιο όταν θα είναι πιο παιδάκι να παίζει και μετα κουβαδάκια του μετην άμμο.

161Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 29, 2009 9:13 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

hello κοριτσάκια μου!!! αχ μου λείπετε αλλά δεν έχω πολύ χρόνο να μπαίνω και να γράφω όπως παλιά, μπαίνω σαν τον κλέφτη και διαβάζω ότι προλαβαίνω Crying or Very sad όλη μέρα ασχολούμαι με την Έλλη!!! Είναι μια super ζουζούνα και όλο τον χρόνο μου τον καταβροχθίζει. Έχω χάσει επεισόδια..........υπόσχομαι να είμαι στην παρέα πιο συχά kisses

162Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 12:42 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Χαρά μου συγνώμη, μπερδεύτηκα απο το τικεράκι, νόμιζα ότι ήταν 9 μηνών και όχι 2,5 αλλά εσείς θέλετε άλλους 9 μήνες ως τα γενέθλια σας. Ο γιατρός μας, και πιστεύω και πολύ άλλοι, απαγορεύει το θαλασσινό μπάνιο πριν τους έξι μήνες να μην πω ότι και όταν η δικιά μου ήταν 8 και την πηγαμε στη θάλασσα, μας είπε εγώ δεν σας το συστήνω αλλά αν εσείς κρίνεται πως θέλετε να την πατε,πάντε την. Έχεις απόλυτο δίκιο κοπελάρα μου, πάνε με τον αντρούλη σου και κοιτάξτε να χαρείτε λίγο ο ένας τον άλλο και να περάσετε καλά, και άστην και σε καμία γιαγιάκα να μαθαίνει, μη γίνει σαν τη δικιά μου τη βδελίτσα laughing
Μαράκι μου έλειψες τρελά, και στα άλλα κορίτσια πιστεύω Very Happy
Να κανονίσουμε να πάμε τις μικρές καμία βολτίτσα παρέα... youhoo
Ελιζάκι, μπράβο στη Ναντίνα, αλήθεια μέχρι τώρα δεν πως έκανε μπάνιο στη θάλασσα, δεν έκανε; question
Κοριτσάκι το εξοχικό πρέπει να είναι μεγαλούτσικο και χωράτε τόσοι; Πεθερικά, κουνιάδος (μοναχούληςWink, εσείς οι τέσσερεις... ή συσφίγγετε τις οικογενειακές σας σχέσεις όπως όλες οι ελληνικές οικογένειες το καλοκαιράκι που θέλουν και καμία βουτίτσα...
Και μιας και είπα βουτίτσα, το πεθερικό τα έκοψε τα κουλά Shocked ή τα πνίγεις στη θάλασσα confused για να κάνουν καμία βουτίτσα οι μικρές και για χάρη του άντρα σου... γιατί της έχεις και δυο μέρες πάνω απο το κεφάλι σου... innocent

https://asterakia.forumotion.net

163Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:12 am

PINIW

PINIW
Star Members
Star Members

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΓΚΟΥΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ? ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ Η ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ??????


happy morning1 happy

coffee

164Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:15 am

Ina

Ina
Star Members
Star Members

καλημερα κι απο εμενα........

165Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:17 am

PINIW

PINIW
Star Members
Star Members

KALH SOY MERA GLYKIA MOY!!!!!!

hello hello hello hello

166Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:19 am

Ina

Ina
Star Members
Star Members

Ποτε φευγεις για διακοπες?

167Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:21 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Πάντως Χαρούλα να προσπαθείτε να πηγαίνετε βολτίτσες έστω και κάπως εκτός Αθηνών. Αν θέλετε σας περιμένουμε στη Σαλαμίνα καμιά Κυριακή. Τώρα θα μου πεις που θα κουβαλιέσαι με όλα τα συμπράκαλα αλλά πίστεψε με αν έχεις αποστειρωμένα μπιμπερό μαζί σου δεν θα χρειαστεί να κουβαλάς και αποστείρωση. Απλά υπολογίζεις πόσα γεύματα θα κάνει τις ώρες που θα είστε εκτός σπιτιού και παίρνεις τόσα μπιμπερό μαζί. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι όταν θα γυρίσεις σπίτι θα πρέπει να βάλεις να δουλέψει η αποστείρωση αλλά αυτό είναι πταίσμα μπροστα σε όλα τα άλλα. Και μη σκεφτείς την κούραση γιατί είναι πιο εύκολο να κουβαλάς μπιμπερό και το γάλα του παρά 100 πιατάκια και κουταλάκια και σαλιάρες. Και το multi που το βάζεις; shocked Πίστεψε με το έχω κάνει ουκ ολίγες φορές. Σειρά οι σακούλες κάθε φορά που φεύγαμε για διήμερο. Όχι ότι τώρα έχουν λιγοστέψει βέβαια. Απλά έχουν αντικατασταθεί από τα παιχνίδια, τα κουβαδάκια και πάει λέγοντας. goofy

Μαράκι μου όχι δεν έμπαινε το σκασμένο. Την έπαιρνα αγκαλιά και όσο βάθαινα τόσο αυτή ανέβαινε και πιο πάνω. Στο κεφάλι μου έφτανε στο τέλος. laughing Shocked Δεν ήθελε να μπει στο νερό. Και το Σάββατο έγινε το θαύμα youhoo Πραγματικά δεν το πίστευα. wide smile Δεν περίμενα ότι μέσα σε 2 εβδομάδες θα είχε αλλάξει τόσο πολύ το μυαλουδάκι της. Γιατί δεν είναι το πρώτο μπάνιο. Μόλις 1 εβδομάδα πριν δεν ήθελε να δει τη θάλασσα ούτε ζωγραφιστή. Έχω καταλήξει πάντως ότι δεν γουστάρει τα βοτσαλάκια. Στην παραλία που πήγαμε είχε άμμο κάτω και δεν είχε κανένα πρόβλημα. Φέτος τουλάχιστον. Γιατί και πέρσι είχαμε πάει σε παραλίες με άμμο και δεν..... Τώρα μας ζητάει και πισίνα. goofy Μεγαλώνει το μωρό μου και δεν το παίρνω χαμπάρι..... Very Happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

168Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:23 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

PINIW έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΓΚΟΥΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ? ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ Η ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ??????


happy morning1 happy

coffee

Καλημέρα Μαμα Γκους. Καλέ μια χαρά είναι τα ζουζούνια μας. Αν δεν είχαμε και αυτά δεν θα είχε νόημα η ζωή μας. Αν και οφείλω να ομολογήσω ότι χθες τους έβαλα τις φωνές γιατί ήθελαν να κοιμηθούν στο κρεβάτι μου λόγω κλιματιστικού αλλά μόνο ύπνο που δεν έκαναν. Λύσσαξαν στην κυριολεξία!! innocent innocent Και η ώρα πλησίαζε 12 Shocked Τις έστειλα και εγώ στα κρεβάτια τους και ησύχασα. wide smile

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

169Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:26 am

Ina

Ina
Star Members
Star Members

Εμενα η μικρη θελει να σταματησει το καμπ........

170Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:36 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Aristi2000 έγραψε:Εμενα η μικρη θελει να σταματησει το καμπ........

Πρώτη φορά την πας φέτος;

Να σου δώσω μια συμβουλή επειδή έχω δουλέψει 4 χρόνια σε κατασκήνωση. Αν δεν σε παίρνει καθόλου τηλέφωνο μέσα στην εβδομάδα αυτό σημαίνει ότι περνάει τόσο καλά που ξεχνάει να σε πάρει. goofy Αν πήγες επισκεπτήριο μέσα στο ΣΚ και σε άρχισε στις αγκαλίτσες και στις γκρίνιες σημαίνει ότι απλώς της λείπεις και θέλει να της δώσεις σημασία χωρίς όμως να σημαίνει ότι θέλει να φύγει. Μας έχουν φύγει έτσι παιδιά απο την κατασκήνωση πολλά και χωρίς ιδιαίτερο λόγο και έχουν κάτσει αυτά που έκλαιγαν από την πρώτη μέρα και ήταν με ένα ακουστικό τηλεφώνου στο αυτί από το πρωί μέχρι το βράδυ. shocked

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

171Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 9:43 am

PINIW

PINIW
Star Members
Star Members

αγαπημενες μου τα παιδια σας πρεπει να ξερουν οτι τα αγαπατε αλλα να μαθουν οτι υπαρχουν και ορια αυτα εσεις θα τους τα μαθετε!!!! καλα εκανες και τα μαλωσες γλυκια μου απλα ετσι μπορεις να τους βαλεις τα ορια αλλα προσ θεου μην τα χαιδεψεις μετα. Μιλα τους και εξηγησε τους τα ορια ετσι θα τα μαθουν και αυτα μην τα μαθεις να υποχωρεις σε πηραν απο κατω.Μην τα λυπαστε τα παιδια δεν θελουν λυπηση αγαπη και γνωση θελουν.
σορυ δεν σας κανω κυρηγμα τις εμπειριες μου μεταφερω !!!!!

happy happy happy happy

172Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 10:09 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

PINIW έγραψε:αγαπημενες μου τα παιδια σας πρεπει να ξερουν οτι τα αγαπατε αλλα να μαθουν οτι υπαρχουν και ορια αυτα εσεις θα τους τα μαθετε!!!! καλα εκανες και τα μαλωσες γλυκια μου απλα ετσι μπορεις να τους βαλεις τα ορια αλλα προσ θεου μην τα χαιδεψεις μετα. Μιλα τους και εξηγησε τους τα ορια ετσι θα τα μαθουν και αυτα μην τα μαθεις να υποχωρεις σε πηραν απο κατω.Μην τα λυπαστε τα παιδια δεν θελουν λυπηση αγαπη και γνωση θελουν.
σορυ δεν σας κανω κυρηγμα τις εμπειριες μου μεταφερω !!!!!

happy happy happy happy

Καλέ τι ζητάς συγγνώμη; Δεν είπαμε ότι χρειαζόμαστε τις εμπειρίες σου; Καλά κάνεις. Σε ευχαριστούμε kisses little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

173Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 11:20 am

Αλεξάνδρα


Star Members
Star Members

Silvermist έγραψε:Την έπαιρνα αγκαλιά και όσο βάθαινα τόσο αυτή ανέβαινε και πιο πάνω. Στο κεφάλι μου έφτανε στο τέλος. laughing Shocked
lol! lol! lol! lol!

174Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 11:46 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εσύ κυρά μου αν μου ξαναπειράξεις το αβαταρ.... θα υποστείς και τις συνέπειες. Οτσεϊ? wide smile tongue

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

175Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 11:47 am

Ina

Ina
Star Members
Star Members

πλακα εχετε........

176Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 11:53 am

Αλεξάνδρα


Star Members
Star Members

Καλά ονειρεύεσαι; Shocked
Δεν πείραξα τίποτα. nayghty

177Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 11:54 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Aristi2000 έγραψε:πλακα εχετε........

Τελικά για την κατασκήνωση εσύ δεν μου είπες. goofy tongue

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

178Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 11:57 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αλεξάνδρα έγραψε:Καλά ονειρεύεσαι; Shocked
Δεν πείραξα τίποτα. nayghty

Και από μόνο του εξαφανίστηκε; Αφού πειράχτηκαν και οι ρυθμίσεις του. Εγώ το είχα ρυθμίσει στα 200Χ200 και ήταν στα 150Χ200 χωρίς να έχω πειράξει εγώ τίποτα. Η Μαρία δεν ασχολείται και χθες εμείς ασχολιόμασταν με τον πίνακα διαχείρισης. Μήπως το άλλαξες χωρίς να το καταλάβεις; Εγώ πάντως δεν πείραξα τίποτα. Φιλάω σταυρό wide smile laughing

Δεν σου τη λέω να ξέρεις. Απλά ψάχνω να βρω τι γίνεται γιατί το έχει ξανακάνει. hmm tongue

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

179Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 12:00 pm

Αλεξάνδρα


Star Members
Star Members

Εσύ πειραματιζόσουν με τον πίνακα εγώ απλά κοιτούσα. mad1
Μπορεί όταν έκανες preview να άλλαξαν οι ρυθμίσεις. Evil or Very Mad
Έλα chat μπαίνω. Evil or Very Mad

180Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 12:02 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αλεξάνδρα έγραψε:Εσύ πειραματιζόσουν με τον πίνακα εγώ απλά κοιτούσα. mad1
Μπορεί όταν έκανες preview να άλλαξαν οι ρυθμίσεις. Evil or Very Mad
Έλα chat μπαίνω. Evil or Very Mad

kisses kisses kisses kisses kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

181Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 12:05 pm

Ina

Ina
Star Members
Star Members

δεν παει κατασκηνωση βρε σε καμπ του τεννις παει και δεν θελει να συνεχισει

182Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 12:07 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Aristi2000 έγραψε:δεν παει κατασκηνωση βρε σε καμπ του τεννις παει και δεν θελει να συνεχισει

Αααα πές το έτσι καλή μου. Που να ξέρω εγώ σε τι καμπ πάει; Βάλε και επεξήγηση δίπλα laughing laughing

Ε, αν δεν θέλει μη τη συνεχίσεις κι εσύ. Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος που δεν θέλει ή αλλιώς το είχε φανταστεί και τώρα βαριέται;

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

183Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 2:20 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Κατασκήνωση διαβάζω,τέννις κάμπ διαβάζω, και εγώ θέλω κατασκήνωση θέλω να πάρω μία δόση από ΞΕΝΟΙΑΣΤΟ ΜΕΛΙΣΣΙ lol! . Άκους Ελίζα θέλω επειγώντος μία περίοδο ΞΜ!!!!!!!!!!!!!! help . Μαζί με τον γιό μου φυσικά και με τις κόρες σου εσύ θα φέρουμε και άλλες μάμαδες με τα παιδάκια τους από το φόρουμ και θα κάνουμε μια ειδική κοινότητα μαμάδες παιδάκια μαζί και θα είμαστε μια χαρούμενη και ξένοιαστη παρεούλα. Τι λες?

184Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 7 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 30, 2009 2:26 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Xara έγραψε:Κατασκήνωση διαβάζω,τέννις κάμπ διαβάζω, και εγώ θέλω κατασκήνωση θέλω να πάρω μία δόση από ΞΕΝΟΙΑΣΤΟ ΜΕΛΙΣΣΙ lol! . Άκους Ελίζα θέλω επειγώντος μία περίοδο ΞΜ!!!!!!!!!!!!!! help . Μαζί με τον γιό μου φυσικά και με τις κόρες σου εσύ θα φέρουμε και άλλες μάμαδες με τα παιδάκια τους από το φόρουμ και θα κάνουμε μια ειδική κοινότητα μαμάδες παιδάκια μαζί και θα είμαστε μια χαρούμενη και ξένοιαστη παρεούλα. Τι λες?

Και θα έχουμε κοινοτάρχη το Δημήτρη!! laughing laughing laughing Πάμε; Τον προλαβαίνουμε!! goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 22 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης