Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 37]

676Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Ιουν 11, 2010 7:29 pm

Xara


Star Members
Star Members

Βασούλα χρόνια πολλά για τον άντρα σου, να τον χαίρεσαι, πολύχρονος με υγεία.


Πάντως ο μικρός με το που βγαίνει βόλτα μαρμαρώνει, ήσυχος κιχ δεν ακούγεται του αρεσει και εγω ησυχάζω γιατι είναι περιορισμενος και δεν τον κυνηγαω. Εμεις δεν πέρνουμε το αυτοκινητο αλλα το 4 Χ 4 καρότσι και οργώνουμε τους δρόμους. Δίπλωμα έχω από τα 22 από τότε όμως η επαφη με το αυτοκίνητο ουδεμια. Ευελπιστω ότι καποια στιγμη θα ξαναρχισω μαθήματα να θυμηθω την οδήγηση και μετά ποιος μας πιάνει.

677Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 11:51 am

Kalli


Admin
Admin

Χαρούλα μια ιδέα είναι όλα! Εάν το πάρεις απόφαση τότε όλα τα άλλα έρχονται εύκολα!! Θα σου λύσει τα χέρια με τον μικρό!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

678Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 5:49 pm

Xara


Star Members
Star Members

Είναι αλήθεια οτι το αυτοκίνητο είναι μεγάλη ανακούφιση και είσαι πιο ανεξάρητη στο να πας μια βόλτα όπου θέλεις , χωρις να εξαρτάσαι από κανέναν. Απο Σεπτέμβρη αν τα οικονομικά μου το επιτρεψουν θα αρχισω να το σκεφτομαι σοβαρά.

679Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 6:03 pm

Xara


Star Members
Star Members

Την Παρασκεύη 10/6/2010 έκλεισα ένα χρόνο στο φόρουμ , είμαι πολύ χαρούμενη γιατί γνώρισα νέες μαμάδες, ανταλάξαμε , εμπειρίες, απόψεις, και σε κάθε προβληματισμό μου έβαζα θεματάκι και μάζευα ωραία πραγματάκια. Τα πράγματα που πήρα είναι πολλά και χαίρομαι. Είναι μια παρεούλα ευχάριστη και ζεστή. Εύχομαι η παρεούλα μας, να συνεχιστεί για πολύ , να μην είναι κάτι επιφανειακό και ελπίζω στο μέλλον να γνωριστούμε με ολες απο κοντά. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 519942 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 83481 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 83481

680Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 8:59 pm

Kalli


Admin
Admin

Έκλεισες έναν χρόνο κι όλας;;
Μακάρι να περάσουμε ακόμη πολλά πολλά χρόνια εδώ μαζί, παρεούλα όλες!! Μακάρι οι ευχές να βγουν πραγματικότητα που λες Χαρά μου!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 62140 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 14333

http://myownkallisblog.blogspot.com

681Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 9:43 pm

vasso24


Star Members
Star Members

Τελικά κορίτσια δεν τον έβγαλα με το καρότσι...κάνει πάαααρα πολύ ζέστη τις τελευταίες μέρες και γκρίνιαζε και ο άντρας μου οτι είναι μικρός ακόμα (πράγμα που θεωρώ υπερβολικό)...είχα και εγώ τα νεύρα μου με τσίτωσε και αυτός λες και εγώ θέλω το κακό του παιδιού και βουτηχτήκαμε! τελος πάντων..δε θα σκάσω κιόλας..αλλά του είπα ΄"αν μεγαλώνοντας το παιδί και όντας σε κόσμο γκρινιάζει γιατί έχει μάθει μέσα στο σπίτι με εμάς και τις γιαγιάδες, θα σε πάρει και θα σε σηκώσει!" μου έχει σπάσει και τα νεύρα ο πεθερός μου με την υπερπροστασία του "μην το βγάζεις έξω έχει αέρα...που θα πας τωρα με το αυτοκίνητο με το μωρό, άσε να σε πάω εγώ...αν θες βγες και θα το κρατήσει η πεθερά σου το παιδί..." μέχρι που του απάντησα ευγενικά μεν to the point δε και μαζεύτηκε! άντε γιατί είναι να μην τα πάρω!!!!!!

682Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 10:02 pm

Kalli


Admin
Admin

Όπως είχα πει και πριν, η πρώτη κρυάδα είναι. Εάν την περάσεις μετά δεν θα μένεται μέσα!! Ναι έχει ζέστη αυτές τις ημέρες και έτσι θα είναι από εδώ και πέρα. Η καλύτερη ώρα για βόλτα είναι είτε πολύ νωρίς το πρωί, είτε το απόγευμα μετά τις 6 - 6.30.
Σήμερα μετά τις 7 πήγαμε στις κούνιες και πραγματικά το ευχαριστηθήκαμε γιατί ενώ όλη την ημέρα είχε πολύ ζέστη, εκείνη την ώρα είχε πολύ μα πολύ δροσούλα! Ε δεν είπαμε ότι θα το βγάλεις και μέσα στον ήλιο το παιδί!!!
Δεν χρειάζεται να έρχεστε στα άκρα με τον άντρα σου. Μια καλή συζήτηση μόνο και ήρεμα! Το παιδί μέσα σε γυάλα δεν μπορεί να μπει! Πότε θα βγει έξω δηλαδή;; Μετά θα αρχίσουν οι αέρηδες, μετά τα προτωβρόχια και μετά τα χιόνια και πάει το πουλάκι πέταξε!! Δεν είναι μόνο του άντρα σου παιδί αλλά και δικό σου... τους υπόλοιπους (γιαγιάδες - παππούδες) δεν τους υπολογίζω. Εντάξει φοβούνται αγχώνονται αλλά έως ένα σημείο όμως!!
Για πρώτη φορά, πήγαινε μαζί με τον άντρα σου βόλτα με το μικρό στο καρότσι. Για να δει και εκείνος πώς είναι.

http://myownkallisblog.blogspot.com

683Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 10:05 pm

vasso24


Star Members
Star Members

ο άντρας μου έχει ένα κακό...την πρώτη φορά που θα του πεις κάτι θα αντιδράσει και μετά από λίγο αν δεν του πας κόντρα και δεν τον πιέσεις θα το κάνει μόνος του και δεν θα πει κουβέντα... απλά τα πήρα και εγώ εκείνη την ώρα και γίναμε μπίλιες...έτσι και αλλίως και πριν παντρευτούμε σε κάθε επέτειο μας τσακωνόμασταν..στην επέτειο του γάμου μας θα ήμασταν καλά;;; που θα παει θα στρώσει με τον καιρό!

684Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Σαβ Ιουν 12, 2010 10:14 pm

Kalli


Admin
Admin

Βασούλα δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά τέτοια πράγματα δεν στρώνουν! Είναι που λέμε "μετά την απομάκρυνση από το ταμείο κανένα λάθος δεν αναγνωρίζεται";; Ε κάπως έτσι.
Εσύ όμως σαν γυναίκα, μιας και το ξέρεις το "ελλάτωμά του" ξέρεις και πώς να το αντιμετωπίσεις. Γυναίκες ήμαστε, πρέπει να το παίζουμε και λίγο διπλωματία γυναικεία. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 906289
Όχι τίποτα άλλο, αλλά για να μην βγαίνεις κι εσύ από τα ρούχα σου κάθε φορά.
Τσεκαρισμένα πράγματα σου λέω.

http://myownkallisblog.blogspot.com

685Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιουν 13, 2010 2:30 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Την ίδια κατάσταση είχα περάσει και εγώ πέρυσι, που το μωρο ήταν τριων μηνών και που θα πας και κανει ζέστη, κόντευα να τρελαθώ.

Ακριβως την ιδια κατασταση, καλα για διακοπες μαζι με το μωρο καπου κοντα μονο που δεν με σκοτώσανε .

Θελω να παω για μπάνιο το μωρο και μου λένε οτι είναι κρυα η θαλασσα και τα λοιπα.

Φετος ομως δεν μου αρνηθηκε τις διακοπες τον πάω με τα νερά του, αν θελω να κερδισω κατι , οπως λεει και η Καλλι με γυναικεια διπλωματια .

θελει προπονηση και σιγα σιγα θα δεις οτι θα περναει το δικο σου χωρις να το παρει χαμπαρι.

Αλλα το ξερω θελει υπομονη η υποθεση μερικες φορες τα νευρα είναι τσαταλια, εισαι λεχωνα κιολας και θελεις να ξεσκασεις, θα δεις με τον καιρο ολα θα πανε καλα.

686Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Ιουν 13, 2010 2:40 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Πολύ ζέστη σήμερα, περιμένω να μάθω αύριο ποιές τυχερές πήγαν για μπάνιο στην θάλασσα!!!

687Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 10:22 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Εμείς είμαστε από τις άτυχες Χαρά μου καθώς το πρωί ήμασταν στο καινούργιο σπίτι και καθαρίζαμε αφού πλέον την Παρασκευή μετακομίζουμε!

Και το απόγευμα είχαμε τη γιορτή της μεγάλης μας στο σχολείο της.

Θα έρθει όμως και η στιγμή που θα απολαύσουμε τη δροσιά της θαλασσίτσας. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

688Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 10:34 am

vasso24

vasso24
Star Members
Star Members

μωρέ συνήθως περνάει το δικό μου και δεν συγχύζομαι με τις ιδιοτροπιες του...αλλα ετυχε να εχω και εγω νευρα εκεινη τη στιγμη και δεν αντεξα και γι αυτο πεισμωσε περισσοτερο...

χθες τον πηρε μονος του και τον πηγε γυρω γυρω στην αυλη για κανα 15 λεπτο και ειδε που ηταν ηρεμος και γελουσε ο μπεμπης και οταν γυρισαν ουτε τον ρωτησα ουτε ειπε κουβεντα ο εγωιστης...

689Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 10:47 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αχ βρε Βασούλα πίστεψε με δεν είσαι η μόνη που έχεις άντρα ιδιότροπο.
Και βρε κορίτσια κάτι παθαίνουν μετά τη γέννηση των παιδιών. Σαν να σεληνιάζονται ένα πράγμα. Με το πέρασμα του χρόνου στρώνει κάπως αλλά δεν συνέρχονται ποτέ! goofy
Βάλε και τη ζήλια στη μέση επειδή χάνουν την πρωτιά στα μάτια της γυναίκας τους και ασχολούνται περισσότερο με το μωρό παρά με εκείνους και έχεις τον τέλειο συνδυασμό της ιδιοτροπίας. innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

690Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 12:55 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Εμένα λοιπόν ο άντρας μου, δεν είναι τον καλοκαιρινών διακοπων , γενικά ειναι σπιτογατος και δεν θέλει να χάνει την βολεψή του.

Από τοτε που γνωριστήκαμε , μου βγάζει λίγο πολυ το λάδι για διακοπες. Φετος λοιπον άρχισα το μπουρ μπουρ για διακοπες από τον Δεκέμβριο.

Την Κυριακή πήγαμε για καφεδακι του είπα ότι ψάχνω για διακοπες ένα ιδανικό με τις δικες μας επιθυμιες και γουστα μέρος για διακοπες και το δεχτηκε για το παιδι βασικά ο ίδιος δεν ενθουσιαζεται.

Τελος παντω το αλλο Σάββατο αν όλα πανε καλα θα παμε μονημερη στη παλια Επιδαυρο και θα δουμε μερικα ξενοδοχεια δωματια και σχετικα τα έχει προτεινει νομιζω η Ευγενια.

Χωρις βεβαια να απορριπτω τα άλλα μερη , εχουμε τοσα χρονια μπροστα μας καθε καλοκαιρι θα πηγαινουμε καπου διαφορετικα και αφηνουμε Ευβοια και προς τα εκει μερη για του χρόνου.

691Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 1:39 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Να πατε Χαρουλιτα... πες στον συζηγο (αν τελικα πατε Π.Επιδαυρο) να κατεβητε στην παραλια Γιαλασι. Εκει εχει τα ξενοδοχεια που σου ποσταρα πριν λιγες μερες. Περιμενουμε νεα σου.

692Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 1:58 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αχ ωραία είναι η παλαιά Επίδαυρος. Είχαμε πάει πέρσι με την εκδρομή του σχολείου της Νεφέλης.
Ξενοδοχεία δεν είδα στην παραλία που καθίσαμε οπότε μπορεί να μην είναι και η ίδια.
Να πάτε Χαρούλα μου και όπως είπες έχετε χρόνια μπροστά σας και για άλλα μέρη. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

693Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 2:00 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Αχ για διακοπούες διαβάζω και μπανάκια!! Με το καλό να πάτε Χαρά μου και να το ευχαριστηθήτε όσο μπορείτε!!

Εμείς για μπάνιο δεν πήγαμε μιας και ο σύζυγος δουλεύει το πρωί και εγώ στην σχολή μανικιούρ-πεντικιούρ. Περιμένω και να αδειαθετήσω και είμαι ...άστα!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

694Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Ιουν 14, 2010 3:41 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

eugenia έγραψε:Να πατε Χαρουλιτα... πες στον συζηγο (αν τελικα πατε Π.Επιδαυρο) να κατεβητε στην παραλια Γιαλασι. Εκει εχει τα ξενοδοχεια που σου ποσταρα πριν λιγες μερες. Περιμενουμε νεα σου.

Ευγενία θα παμε να δουμε τα ξενοδοχεια που μας προτεινες και συγκεκριμένα στην παραλία Γιαλασι. Θα παμε εκρομουλα και οποιο μας αρεσει θα κλείσουμε κιολας.

Επομενως απο Δευτερα θα εχετε νέα μου επι του θεματος διακοπες.

695Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 5:10 am

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Και εμάς δεν μας βλέπω να βουτάμε στη θάλασσα πριν τις διακοπές. Ο Σταύρος δουλεύει και τις Κυριακές, μόνη μου φοβάμε να πάω και με τα δύο κουτσούβελα στη θάλασσα. Αν βρώ παρέα έφυγαααααααααααα.

696Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 9:39 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και σήμερα επισήμως τέλος το σχολείο!!!
Κατά τις 9 πήγαμε στην τάξη της και περιμέναμε τη δασκάλα της. Άργησε λιγάκι και η αγωνία μας χτύπησε κόκκινο.
Όταν ήρθε και έδωσε στη Νεφέλη το ενδεικτικό της έκανε πλάκα: "Για δες Νεφέλη, πέρασες;" Ένα πατατράκ το έπαθε η δικιά μου αλλά όταν άνοιξε το ενδεικτικό το χαμόγελο έφτασε ως τα αυτιά!!!

Από Σεπτέμβρη λοιπόν θα πηγαίνουμε στην τρίτη τάξη!! trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

697Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 12:44 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Μπραβο.. συγχαρητηρια στη Νεφελη !!! Να σε ρωτησω Ελιζα.. του χρονου παει σχολειο (πρωτη δημοτικου εννοω) η Ναντινα? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 465992

698Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 12:46 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Όχι καλέ. Προνήπιο θα πάει. Σε δύο χρόνια δημοτικό. trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

699Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 12:53 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:Όχι καλέ. Προνήπιο θα πάει. Σε δύο χρόνια δημοτικό. trilly

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Icon_eek Βιαζομαι να την μεγαλωσω μου φαινεται... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 656855 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Icon_biggrin

700Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 12:57 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και πολύ μάλιστα!!! laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

701Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 2:03 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Και σε ανώτερα η Νεφέλη μας!! Και του χρόνου!! Να ευχαριστηθούν βουτιές, θάλασσα, παιχνίδι και ζουζούνεμα τώρ το Καλοκαίρι!

Σας είπα ότι έχω σκάσει;; Ζεσταίνομαι;; κλιματιστικά και σήμερα!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

702Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 2:19 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ευχαριστώ κουκλα μου!!! little hug

Μη μιλάς με κλιματιστικά γιατί εμείς τη βγάζουμε με βεντάλιες. innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

703Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 2:45 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Και στην δουλειά βεντάλιες; ; Εκεί κλιματιστικό δεν έχεται;;

http://myownkallisblog.blogspot.com

704Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 2:47 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Kalli έγραψε:Και στην δουλειά βεντάλιες; ; Εκεί κλιματιστικό δεν έχεται;;

Όχι στη δουλειά ευτυχώς έχουμε. Αλλά εμένα με καίει το βράδυ στο θέμα του ύπνου!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

705Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 2:51 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Υπομονή!! Πλησιάζουν οι ημέρες!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

706Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 4:35 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε? Χαθήκαμε λιγάκι. Δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νέα σας ελπίζω να είστε όλες καλά και τα ζουζούνια σας επίσης! Μου λείψατε Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 62140 Η Έλλη μου κοιμάτε και βρήκα την ευκαιρία να μπω.

707Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Ιουν 15, 2010 9:56 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Α, ρε Μαράκι πολύ μου έλειψες!!! Με την πρώτη ευκαιρία θα σε πάρω τηλεφωνάκι να τα πούμε!!! Άντε να΄ρθειτε και καμία βολτίτσα να σας δούμε, να παίξουν και οι μικρές!!! Να τις βουτήξουμε κιόλας, ο μπαμπάς μας πήρε πισίνα με τσουλήθρα και ντους φώκια γι΄αυτόν και την κόρη του, μια οβαλ τεράστια, 2,5 μέτρα έπι 1.75 και μου έκλεισαν το μπαλκόν (μαζι με ένα σπιτάκι που είναι για να παίζει με την άμμο με κουβαδάκια), κάθε απογευμα τη γεμίζουν και βουτιούνται!!! Εγώ πάλι της πήρα ένα τεράστιο φουσκωτό κάστρο και έκλεισα το σαλόνι και για να με ξεπεράσει, της πήρε ένα μηχανάκι της peg perego γιατί είδε ένα παιδάκι στο πάρκο και ζήλεψε, με αποτέλεσμα να μη θέλει τώρα ούτε το αυτοκινητάκι της peg perego, ούτε το ποδήλατο που τη σπρώχνουμε, ούτε αυτό με τις βοηθητικές ρόδες που ακόμα δεν ξέρει να το οδηγάει αλλά αφού το ζήτησε το παιδί, της το πήρε. Εδώ της πήρε πατίνι καλέ, που η Ευγενία ούτε να τρέξει δε μπορεί, δε θέλει μάλλον η τεμπέλα, περπατάει γρήγορα, πατίνι θα κάνει; Με έχει φρικάρει... αφού το έχει καταλάβει και τις προάλες βλέπει ένα αεροπλάνο η Ευγενία να απογειώνεται γιατί απο το μπαλκόνι μας φαίνεται το αεροδρόμιο και τα αεροπλάνα να περνάνε πάνω απο το Θερμαϊκό κι εμείς της λέμε πως πήγαμε με ένα τέτοιο πέρυσι στην Κω, και φωνάζει η Ευγενία "αεροπλάνο, αεροπλάνο"... και της λέει κι ο μπαμπάς της "αεροπλάνο θες παιδί μου; Να σου πάρω ένα;" και εγώ απαντάω "πράγματι μόνο αεροπλάνο δεν έχει το παιδί" και μου λέει "το ήξερα ότι θα το πεις αυτό!!!"
Κορίτσια δε χωράμε απο τα παιχνίδια πια, δε μπορω να συμαζέψω τον παιδότοπο, παντού νάρκες, παιχνιδάκια, παιχνιδούδια και παιχνιδάρες... κουζίνες, πιάνα, γραφεία, καρέκλες, πλυντήρια, σιδερώστρες, σκούπες, νινάκια, τα κρεββατάκια τους, τα καροτσάκια τους, βιβλία, παραμύθια... να φορτώσουμε να φύγουμε!!! Τα μαγαζιά λιγότερα έχουνε!!! Και κάθε φορά που λέω κάτι, πάει και της παίρνει κι άλλο ένα!!! Τωρα ζητάει τσουλήθρα πιο πολύ αλλά και σπιτάκι θέλει και τραμπάλα, ξέρετε αυτά της little tikes αλλά ευτυχώς δεν έχουμε πία που να τα βάλουμε. Πάλι καλά να λέω που μαζέψαμε τη σκηνή με τα 200 μπαλάκια, κάθε φορά που ερχόταν η γυναίκα να καθαρίσει, απηυδούσε με τα μπαλάκια, τώρα έχουμε δύο κούνιες μες στο σαλόνι... πάρκο, πάρκο!!!

https://asterakia.forumotion.net

708Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 16, 2010 5:37 am

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

shocked shocked shocked shocked shocked Παιδότοπο το έχετε κάνει το σπίτι??? Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 826700

709Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 28 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Ιουν 16, 2010 9:24 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μην επαναπαύεσαι!!! Θα έχετε και του μικρού μετά.
Μήπως να πάρετε ένα σπίτι μόνο για τα παιχνίδια; laughing laughing laughing

Μαράκι μας έλειψες. Πολλά φιλιά στην Έλλη.
Εσύ πως πας; kisses

Σήμερα άφησα τη Νεφέλη να κοιμηθεί. Κουράστηκε το μανάρι μου όλο το χειμώνα μια σχολείο, μαθήματα και αγγλικά.
Ας ξεκουραστεί τώρα.

Η μικρή όμως συνεχίζει ακάθεκτη. Αλλά εκείνη ούτως ή άλλως ξυπνάει πουρνό-πουρνό!!! innocent Την πήγα στον παιδικό σταθμό και μετά πήρα τον κατήφορο, μέσα στη ζέστη-τι ήταν αυτό το πρωινό;, και πήγα τα χαρτία στον άλλο παιδικό που θα πηγαίνουμε από Σεπτέμβρη.
Βρήκα και δύο φίλες απ' έξω και με την κόρη της μίας θα είναι μαζί του χρόνου.
Ο χώρος είναι απίστευτα μεγάλος. Οι αίθουσες τεράστιες και οι δασκάλες τόσο χαμογελαστές και ζεστές.
Ευτυχώς ήταν και η διευθύντρια εκεί, της έδωσα τα χαρτιά και κανονίσαμε να μιλήσουμε στο τηλέφωνο από 1η Σεπτεμβρίου για το πότε θα ξεκινήσει. Υπάρχει μια περίπτωση να πάει και την ίδια μέρα. Της είπα ότι έχω και μια μεγαλύτερη σε ηλικία κόρη και δεν θα ήθελα να ξεκινήσουν μαζί αλλά αυτό μου το απέκλεισε από την αρχή καθώς τραβάει πολύ μέχρι τις 13 που ανοίγουν τα σχολεία!!
Μου φαίνεται πως εκτός από την τύχη να βρούμε σπίτι την πιο κατάλληλη στιγμή ήταν επίσης μεγάλη τύχη να αλλάξει παιδικό η μικρούλα μας. Θα έχουμε καλές αναμνήσεις από το προνήπιο γιατί φέτος ψιλοκαήκαμε λίγο από θέμα νηπιαγωγών innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης