Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τα καθημερινά νέα μας

+15
PARIS37
Τζοτζομαμά
PINIW
Xara
Αλεξάνδρα
eugenia
biskotaki
Ina
ANTZY
μαρια
xristinaki
tinkerbell
ΚΑΤΙΑ
bebinos
Mamma El
19 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 26 ... 37  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 37]

351Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Φεβ 26, 2010 12:46 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Kali με το καλό το παρτάκι σας! Πως πάνε οι προετοιμασίες σου?

Ελιζάκι μου τι να σου πω, καλή δύναμη όπως πάντα με τον τρελό που έχεις μπλέξει!


Το φαγητάκι μου είναι έτοιμο, ο αντρούλης μου έφυγε για την δουλειά και εγώ έχω λίγο συμαζεματάκι και ίσως μετά βγω λιγάκι με την μικρή μου και μια φίλη με τον μπεμπάκο της. Ο ήλιος σήμερα είναι φοβερός μην τον χάσουμε! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 618344

352Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Φεβ 26, 2010 12:48 pm

eugenia


Star Members
Star Members

μαρια έγραψε:ίσως μετά βγω λιγάκι με την μικρή μου και μια φίλη με τον μπεμπάκο της. Ο ήλιος σήμερα είναι φοβερός μην τον χάσουμε! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 618344

Αχχχ ο ηλιος ειναι οντως πολυ καλος !!! να βγειτε Μαρακι... για μας που ειμαστε στο γραφειο.. ειναι ενα και το αυτο !!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_cry

353Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Φεβ 26, 2010 12:55 pm

μαρια


Star Members
Star Members

Πόσο σε καταλαβαίνω Ευγενεία μου, μπορεί τώρα να μην δουλεύω αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ τις μέρες που είμουνα στην δουλειά (στην προτελευταία μου) και όχι απλά δεν μπορούσα να βγώ βόλτα αλλά εκεί που είμουν χωμένη ούτε το φως της μέρας δεν μπορούσα να δώ..... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Kopfschuettel

354Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Φεβ 26, 2010 12:58 pm

Mamma El


Admin
Admin

μαρια έγραψε:Πόσο σε καταλαβαίνω Ευγενεία μου, μπορεί τώρα να μην δουλεύω αλλά δεν θα ξεχάσω ποτέ τις μέρες που είμουνα στην δουλειά (στην προτελευταία μου) και όχι απλά δεν μπορούσα να βγώ βόλτα αλλά εκεί που είμουν χωμένη ούτε το φως της μέρας δεν μπορούσα να δώ..... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Kopfschuettel

Και εγώ χωμένη είμαι και δεν βλέπω το φως της μέρας. Ευτυχώς που βγαίνω στο μπαλκόνι για τσιγαράκι να λέτε!
Τώρα τρώω το φαγάκι μου και τους έχω όλους γραμμένους! innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

355Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Φεβ 26, 2010 1:03 pm

eugenia


Star Members
Star Members

Κοιταξτε.. εγω εργαζομαι στον Πειραια και μπορω να πω οτι το γραφειο ειναι σε προνομιακη θεση.. εχει θεα ολο το Πασαλιμανι !!! Ομως ειναι τραγικο να βλεπεις καραβακια να πηγαινουν και να ερχονται.. περαστικους να βολταρουν.. ο ηλιος σαν καρπουζι πανω απο το κεφαλι σου.. και εσυ να βγαζεις actual cost πλοιου και να ετοιμαζεις budget !! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_twisted ΕΛΕΟΣ Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_evil

356Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Φεβ 26, 2010 1:06 pm

Mamma El


Admin
Admin

Ευγενία να 'ξερες πόσο σε νιώθω! little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

357Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Φεβ 28, 2010 12:40 pm

tinkerbell


Admin
Admin

Να πω κι εγώ τον καημό μου; Που λέτε κορίτσια θυμήθηκα να παω στο γυναικολόγο μου μετά απο ενάμιση μηνα, την π ροηγο΄πυμενη φορά έκανα 2 μήνες... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_eek είμαι πολύ κουλ εγκυούλα, μου φαίνεται!!!
Το θέμα μας είναι ότι σε ενάμιση μήνα έβαλα 5 κιλά λέει, εντάξει 5 δεν έβαλα γιατί αυτή τη φορά φορούσα τις δερμάτινες τις βαριές τις μπότες μου και η ζυγαριά έδειξε παραπάνω αλλά όπως και να΄χει ένα τετράκιλο το έβαλα και η βοηθός του γιατρού μου μου είπε να φροντίσω να βάλω μόνο μισό κιλό τις επόμενες 15 μέρες γιατί τώρα που η πλησιάζει η πιο μεγάλη ώρα, θέλει να με βλέπει πιο συχνά... να πω την αλήθεια, στο φαγητό δεν έχω περιοριστεί αλλά την άλλη φορά που θα πάω στο γιατρό θα βάλω ελαφριά παπουτσάκια!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700
Ο καημός μου εμένα άλλος είναι, κάθε βράδυ με πιάνουν φοβερές κράμπες και στις δύο γάμπες ταυτόχρονα και πρέπει να σηκώνομαι και να κοπανιέμαι σαν το χταπόδι, να βάζω όλο μου το βάρος και να περπατάω σαν το φάντασμα μες στη νύχτα για να μου περάσει... και μετά κουτσάινω για πόσες μέρες απο τον πόνο. Φοβάμαι ότι θα πάθω καμία θρόμβωση στο τέλος, πολύ χάλια η κατάσταση, και όλη μέρα δεν κάθομαι, αλλά δεν είναι θέμα κούρασης λέει ο γιατρός, είναι έλλειψη μαγνησίου και παίρνω συμπλήρωμα αλλά πάλι τα ίδια και όταν θυμάμαι την κράμπα την ώρα της επισκληριδίου... δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_cry

https://asterakia.forumotion.net

358Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μαρ 02, 2010 9:00 pm

giotanik33


Star Members
Star Members

Ξεκινήσαμε σήμερα να πάμε στο alloufunpark και ήταν κλειστό. Πήγαμε τελικά σε ένα πάρκο στο Κερατσίνη. Πάρκο Σελεπίτσαρι. Κορίτσια ήταν τέλειο. Περιφραγμένο, με πολλές κούνιες και τα σχετικά, άπλα για παιχνίδι, καφετέρια. Το χαρήκαμε πολύ. Λέμε να το κάνουμε στέκι...

359Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μαρ 02, 2010 9:13 pm

Kalli


Admin
Admin

Γιωτούλα το πάρκο που λες είναι σχετικά κοντά στο σπίτι μας και έχουμε πάει κι εμείς πολλές φορές με τα παιδιά. Όντως είναι πολύ ωραίο! Προσοχή μόνο στα χαλίκια που έχουν στις κούνιες! Ήμαστε παθούσες και εγώ και η κόρη μου!

http://myownkallisblog.blogspot.com

360Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μαρ 02, 2010 11:30 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μαράκι μου υπομονή, φτάνεις στο τέλος!
Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα καλά θα πάνε.
Ούτως ή άλλως ο καιρός ανοίγει τώρα οπότε σίγουρα την άλλη φορά θα πας με ελαφρύ παπουτσάκι! laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

361Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μαρ 07, 2010 7:11 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ξεκίνησα λοιπόν και εγώ την δουλίτσα μου, αυτή που είχα πριν γεννήσω , αλλα με άδειες και όλα αυτά κατάφερα να καθίσω ένα χρόνο.
Οχι ότι πιο ευχάριστω για έναν εργοδότη. Αλλά δεν μου έκανε καρδια να αφήσω το μωρό μου νωρίτερα. Εχει χάρη που χρειάζομαι την δουλειά . Η πρώτη βδομάδα κύλησε ομαλά. Ο χρόνος θα δείξει πως θα εξελιχθούν τα πράγματα.
Πρώτη βδομάδα στην δουλειά και μου αρωστησε και ο μικρός και έτρεχα σαν την τρελή.
Την Παρασκευή με τις απεργίες των ΜΜΜ μου έφυγαν 30 ευρώ σε πήγενέλα στην δουλειά, τη να πω πρώτη βδομαδα στην δουλειά δεν μπορουσα να μην πάω.
Το καλό είναι ότι γνώριζα το αντικείμενο της δουλειάς και προσαρμόστηκα γρήγορα και μπορώ να πω ότι το πρόγραμμα δουλειας,με συδυασμό μαγείρεμα ,δουλειες του σπιτιού ,σουπερ μαρκετ και σιδέρωμα τα τακτοποίησα, μου βγήκε το πρόγραμμα που είχα βάλει.
Για να δουμε και τις επόμενες βδομάδες πως θα πάει, βέβαια η κούραση είναι κούραση. Διαφορετικά είναι τώρα με το παιδί και η κούραση και οι υποχρεώσεις περισσότερες.

362Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Κυρ Μαρ 07, 2010 8:50 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Kαλό κουράγιο Χαρούλα, στην αρχή είναι το ζόρι, αν και εσύ τα καταφέρνεις μια χαρά οπως τα περιγράφεις. Αλλά στην αρχή είναι ο αποχωρισμός, το πρόγραμμα, η κούραση και η όλη αλλαγή... υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!!
Ελιζάκι, σ΄ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τις ευχούλες σου, κι εγώ πάνω απ΄όλα θέλω να πάνε όλα καλά, αλλά τώρα τελευταία... ένα τρελό συνάχι, με φλέματα και βήχα με είχε τρελάνει για σχεδόν μια εβδομάδα, αλλά πλάκωσα τα πορτοκάλια και τα τσάγια και τα κατάφερα!!! Και μόλις έγινα καλά μπήκε ο άντρας μου στην κλινική για να κάνει εγχείρηση, την Παρασκευή, το διάφραγμα και μια κύστη στον τράχηλο που απ΄ότι είπε ο γιατρός ήταν απο τη γλώσσα και τον εισοφάγο μέχρι τον τράχηλο και ήταν πολύ μεγαλύτερη απ΄ότι του φάνηκε στον υπέρηχο και ζορικη, χρειάστηκε να του σπάσει ένα κοκαλάκι για να τη βγάλει, την είχε πάνω απο δεκαετία λέει... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 997244
Κι έτσι ήμουν στο πόδι απο τις 5 το πρωί και γύρισα σπίτι μου στις 9 το βράδυ για να κοιμήσω την Ευγενία στις 12, κι έλιωσα στις καρέκλες και έξω απο τα χειρουργία αλλά τώρα μπήκαμε σ΄ένα πρόγραμμα και ευτυχώς όλα πήγαν καλά και τώρα ξαναμπαίνουμε στο πρόγραμμα μας για καλή ανάρρωση!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 526182
Φτάνει τόση ταλαιπωρία και κούραση, σε μισό μήνα περίπου μπαίνω και στο μήνα μου, έχουμε και γεννητούρια!!! Και ο μπέμπης κλωτσάει σαν τρελός!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Affraid

https://asterakia.forumotion.net

363Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μαρ 08, 2010 10:08 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Tinky περαστικα στον αντρα σου !! και κρατα γερα .. ερχονται τα γεννητουρια !!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 519942

364Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Δευ Μαρ 08, 2010 10:14 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μαράκι μου βάστα γερά. Κοντεύεις.
Περαστικούλια στον αντρούλη σου!
Εύχομαι να είναι η τελευταία περιπέτεια με την υγεία του.

Χαρούλα μου ο χρόνος θα δείξει με την τρελή που έχεις μπλέξει.
Κανονικά θα έπρεπε να της ζητήσεις τα έξοδα σου την ημέρα της απεργίας.
Εμένα το πρωί με έφεραν και το απόγευμα μου έδωσε λεφτά για το ταξί.
Σιγά μην τον άφηνα έτσι. Την Πέμπτη αν τελικά είναι γενική απεργία πάλι θα κάτσω σπιτάκι μου. :O):

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

365Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τρι Μαρ 09, 2010 10:52 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Μαράκι περαστικά στον άντρα σου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 519942 μες στις περιπέτειες είστε! Άντε τώρα με το καλό μόνο τα ευχάριστα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 671972 Σε ποια κλινική θα γεννήσεις?

366Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 11:21 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Σ΄ευχαριστώ Μαράκι!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 14333 Στο Γένεσις θα γεννήσω, ο γιατρός μου εδώ είναι πάνω απ΄όλα αλλά είναι και 5 λεπτά απο το σπίτι μου και την προηγούμενη φορά ήμουν πολύ ευχαριστημένη!
Κορίτσια τώρα τελευταία πέφτει πολύ κλωτσιά, καμία σχέση με την Ευγενία, είναι λες και γίνεται σεισμός στην κοιλιά μου και κατολισθήσεις, κουνιέται ολόκληρη, σαν τις ταινίες με τα άλιεν που δείχνει να μπαίνουνε κάτω απο το δέρμα σου και να σε περπατάνε... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700 Και δε φτάνει που κλωτσάει και βγαίνει το εξόγκωμα, και είμαι σαν αν έχω καρούμπαλο και πονλαει κιολας, μετά αποφασίζει πως θέλει να το τεντώσει το ποδαράκι του, λες και θέλει να το βγάλει εξω, και το σπρώχνει και το πιέζει... άλλο πράγμα, τι να σας λέω... γυμναστικές επιδείξεις!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_bounce

https://asterakia.forumotion.net

367Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 11:35 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Έτσι ήταν η Ναντίνα. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια. Ε, μετά γεννήθηκε και με αποτελείωσε με τα ξενύχτια. laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

368Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 11:45 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Μπράβο φιλενάδα, δωσε μου κουράγιο Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Affraid ... με βλέπεις στην άκρη του γκρεμού, κλώτσα κι εσύ να μ΄αποτελειώσεις!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700

https://asterakia.forumotion.net

369Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 12:00 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλέ ηρέμησε. Δεν είπα ότι θα μοιασει στη Ναντίνα wide smile

Στο γραφείο χάλασε το πλυντήριο πιάτων. Από την αντιπροσωπεία είπαν πως θα στείλουν άνθρωπο στις 15 του μήνα shocked
Μέχρι τότε πρέπει να πλένουμε (πλένω Evil or Very Mad ) τα πιάτα στο χέρι.
Ναι καλά! Μόνο τα δικά μου και τίποτα παραπάνω.
Άντε και κανένα ποτήρι αν τύχει και έχουμε ραντεβού όπως σήμερα.
Ευτυχώς, πως το έπαθε κιόλας, το αφεντικό μου είπε να λέω σε όλους να πλένουν τα δικά τους που λερώνουν.
Ε, το είπα και εγώ και η συνεργάτης του μόνο την κούπα της έπλυνε, τη σκούπισε, έβαλε καφέ και έφυγε mad1
Έχει και κάτι πιάτα από χθες όμως που ούτε έχουν ξεπλυθεί και έχουν κολλήσει τα λίπη επάνω και μόνο με ζεστό νερό φεύγουν αυτά!
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω (και κοστίζει και το τελευταίο innocent )

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

370Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 2:32 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Πως να μη στοιχίζει βρε φιλενάδα, αφού η βενζίνη έχει εκτοξευτεί στο 1,40 και θα φτάσει στο 1,50 λένε... θα πιάσουμε τις γερμανικές τιμές. Με παγωμένους μισθούς πολύ κατώτερους των γερμανικών και με όλα τα βασικά αγαθά των σουπερ μάρκετ, οπωρολαχανικών και κρεατικών πολυ ακριβότερα, ακόμη και τα επώνυμα είδη ένδυσης εδώ είναι πιο ακριβά... οπότε, βράστα Χαράλαμπε! Εδώ μέχρι και το αυτοκινητο στοιχίζει έτσι όπως τα κατάφεραν, δεν θα άρπαζαν την ευκαιρία οι ταξιτζήδες; Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_twisted
Που να σας πω και τα πιο τραγικά νέα... για μένα τουλάχιστον!!! Έχω δύο ραγάδες στην κοιλιά, και πως να μην της αποκτήσω η δόλια μάνα δηλαδή... αφού δεν είναι κατανεμημένη ισομερώς η κοιλιά ως προς τον ογκο της όπως στην Ευγενία. Είναι λίγο φουσκωτή στο στομάχι και στην περιοχή του αφαλού και της κοιλιάς πιο χαμηλά είναι μυτερή και σουβλερή και γιγάντια, σαν μπάλια πιλάτες!!! Και εκεί είναι και οι ραγάδες κάτω δεξιά κι αριστερά απο τον αφαλό και τώρα τις ανακάλυψα, που να φτάσω να δω εγώ ως εκεί αλλιώς... κάτω απο τον αφαλό είναι λες και προσπαθώ να δω πίσω απο το βουνλό, μπορείς δε μπορείς!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_rolleyes

https://asterakia.forumotion.net

371Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 2:37 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Άσε μας ρε φιλενάδα που έκανες δύο ραγάδες και σου ήρθε ο θάνατος! laughing laughing laughing
Νομίζω ότι αυτές μετά τη γέννα χάνονται σιγά σιγά έτσι;

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

372Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 2:47 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Τότε γιατί δε χάθηκαν κι αυτές απο τους γοφούς απο την προηγούμενη γέννα όταν αδυνάτισα απότομα ρε συ φιλενάδα;
Εγώ δεν ξέρω ραγάδες που χάνονται, εγώ ξέρω πως άπαξ και τις βγάλεις, μαθαίνεις να ζεις μαζί τους, τις κουβαλάς εφόρου ζωής και περαστικά σου!!! Οπότε αυτό που με ανησυχεί είναι το πόσες θα βγάλω ακόμη όταν χάσω την κοιλιά γιατί εγώ κάνω πάντα ραγάδες στο μάζεμα και με βλέπω να γίνομαι πλισέ, σαν να βγήκα μόλις απο το στύψιμο, θα εχω ριγέ στολή κρατούμενου σε μόνιμη βάση και δεν θα μπορώ και να την αποχωριστώ... τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 433219 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 728297
Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 556678 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 26664 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 2049 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 309195 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 217199
Κι εσύ μου γελάς!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700
Ας γελάσω κι εγώ λίγο, γιατί αλλιώς θα πέσω στα βαριά!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700

https://asterakia.forumotion.net

373Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 3:04 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Αχ αυτά που περιγράφεις και εγώ τα έχω ζήσει με την κόρη μου! Αλλά κρεμούλα δε βάζεις στην κοιλίτσα σου;; Εγώ συνέχεια παστωνόμουν με κρέμες για να μην κάνω ραγάδες! Και δυστυχώς, οι ραγάδες δεν φεύγουν, ούτε μετά την γέννα ούτε ποτέ... αλλά προς Θεού μην βάλεις βαζελίνη! μπορεί να είναι καλή αλλά έχει το στοιχείο της βενζίνης μέσα... α-πα-πα-πα-πα!

http://myownkallisblog.blogspot.com

374Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 3:08 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

tinkerbell έγραψε:Τότε γιατί δε χάθηκαν κι αυτές απο τους γοφούς απο την προηγούμενη γέννα όταν αδυνάτισα απότομα ρε συ φιλενάδα;
Εγώ δεν ξέρω ραγάδες που χάνονται, εγώ ξέρω πως άπαξ και τις βγάλεις, μαθαίνεις να ζεις μαζί τους, τις κουβαλάς εφόρου ζωής και περαστικά σου!!! Οπότε αυτό που με ανησυχεί είναι το πόσες θα βγάλω ακόμη όταν χάσω την κοιλιά γιατί εγώ κάνω πάντα ραγάδες στο μάζεμα και με βλέπω να γίνομαι πλισέ, σαν να βγήκα μόλις απο το στύψιμο, θα εχω ριγέ στολή κρατούμενου σε μόνιμη βάση και δεν θα μπορώ και να την αποχωριστώ... τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 879218 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 433219 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 728297
Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 556678 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 26664 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 2049 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 309195 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 217199
Κι εσύ μου γελάς!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700
Ας γελάσω κι εγώ λίγο, γιατί αλλιώς θα πέσω στα βαριά!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700

Μετά από όλα αυτά που γράφεις και έτσι όπως τα γράφεις θα ξαναγελάσω laughing laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

375Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Τετ Μαρ 10, 2010 3:31 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Έχω πάρει ένα ειδικό λαδάκι της Κλαρίνς για ραγάδες, το οποίο όσο στοιχίζει, τόσο βρωμάει, μιλάμε για πολυ μπόχα, ένα ανεξήγητο πράγμα για καλλυντικό... τι να πεις!!!
Που ο άντρας μου λέει δηλαδή, κάθε φορά που το φοράω "καλώς το λιγδοπόντικα απο τον υπόνομο" αφού και οι πιζάμες μου βρωμάνε μετά αλλά είναι το πιο αποτελεσματικό. Αλλά εγώ έχω ξηρή επιδερμίδα κιόλας, πολύ ξηρή, αφού αν βάλω κολώνια τη ρουφάει όλη και μετά δε μυρίζει τίποτα, και τη βάζω πάνω στα ρούχα μου... Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_eek
Αλλά όπως μου είπε κι ο γυναικολόγος μου την πρώτη φορά είναι θέμα επιδερμίδας (σαφέστατα βέβαια παίζει ρόλο και το ποσο θα απλώσεις) αλλά εν είναι να κάνεις θα κάνεις ότι και να βάλεις, μου είπε. Κι αν δεν το΄χεις και τίποτα να μη βάλεις σε όλη την εγκυμοσύνη, δεν θα κάνεις... όλα σχετικά είναι κορίτσια!!!

https://asterakia.forumotion.net

376Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μαρ 11, 2010 10:07 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Εχει δικιο ο γυναικολογος σου tinky. Και μενα ο δικος μου γυναικολογος το ιδιο μου ειχε πει. Αλλα επισης μου ειπε οτι για να τα εχω καλα με τον εαυτο μου, να παρω μια κρεμα απο το φαρμακειο και να την βαζω στην κοιλιτσα καθε βραδυ μεχρι να γεννησω και για εναν περιπου μηνα μετα τη γεννα. Ετσι και εκανα.. και ευτυχως καμια ραγαδα.

377Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μαρ 11, 2010 11:18 am

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Eγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έβαζα για δύο μήνες και... να μην πω τρεις, μετά τη γέννα simulsium, και στην κοιλιά και στους γλουτούς. Αλλά τις ραγαδίτσες στους γλουτούς δεν τις απέφυγα, το καλύτερο μάλιστα είναι ότι όταν παχαίνω, όπως τώρα, δερν φαίνονται γιατί τεντώνει το δέρμα και όταν αδυνατίζω φαίνονται οι άτιμες. Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 997244
Αλλά το καλοκαίρι θα της παστώσω γράσσο και θα κάτσω στον ήλιο ώσπου να μαυρίσουν κι αυτές... ή αυτές ή εγώ, το πήρα απόφαση!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_twisted

https://asterakia.forumotion.net

378Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μαρ 11, 2010 3:53 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Μαράκι μπες και εδώ να δεις γιατί έχουμε θέμα...... https://asterakia.forumotion.net/forum-f13/topic-t2966.htm , να βάλεις και την ψήφο σου Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 618344

Και εγώ προβληματίζομαι περί του θέματος γιατί στην Έλλη στην διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν έκανα ούτε μία αλλά.....δεν μου είχαν πει ότι κάνεις και στο ξεφούσκωμα και έτσι έκαναν την εμφάνιση τους μερικές εκ των υστέρων Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_evil Τώρα βάζω μια κρεμούλα και καθώς είναι και θέμα επιδερμίδας αν θα κάνεις ή όχι (άσχετα αν παστώνεσαι και με γράσο!) και είμαι πιο χαλαρή!

379Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μαρ 11, 2010 4:47 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Δεύτερη φορά μέσα σε δυο βδομάδες που πηγαινοέρχομαι στην δουλειά με ταξί και μου έφυγε πάλι το τριαντάρι τι να πω ας όψετε η ανάγκη της δουλειάς.

Νεύρα τσατάλια γιατι σήμερα δεν περνούσε η ώρα με τίποτα, δεν είχαμε δουλειά , ποιός θα ερχόταν εξάλλου έξω από την ΓΣΕΕ που είναι το γραφείο μου και που από εκεί ξεκινάει η πορεία. Ποιός πυροβολημένος θα ερχόταν ήθελα νάξερα. Βασανιστικά αργά περνούσε η ώρα ούτε πήρε κανείς τηλέφωνο.

Ούτε ίντερνετ έχω και το κομπιούτερ το έφερα εγώ από το σπίτι μου είναι ένα παλιό την δουλειά του την κάνει αρκετά καλά. Πολύ σούπερ καταστάσεις!!!!!

380Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μαρ 11, 2010 5:03 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 618344 Χαρουλα.. σε βλεπω πολυ ανεβασμενη.. ειδες βρε που η καλη σου εργοδοσια σε προσεχει !!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 618344

381Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μαρ 11, 2010 5:28 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Υπομονή Χαρά, δεν ξέρω τι να πω... ήσουν άτυχη γύρισες στη δουλειά τη χειρότερη περίοδο. Αλλά δε βλέπω και κατανοηση απο τον εργοδότη σου, είναι ακόμη πιο σπαστικό όταν τραβάς όλο αυτό το λούκι για να χτυπάς και μύγες απο πάνω...
Μαράκι, όταν λέω γράσο εννοώ εκείνο το καφε-μαύρο αντηλιακό χωρίς δείκτη που μαυρίζεις πάρα πολυ και σου βάφει και το μαγιώ το ηλίθιο και είναι σε βάζο και τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα και έχουν όλες οι μάρκες οι συνηθισμένες του σούπερ μάρκετ, το βάζεις και γίνεσαι κατράμι!!!
Το είδα το θεματάκι, μπράβο Μαράκι πολυ καλη ιδέα, ψήφισα και έγραψα τη γνώμη μου!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 510185

https://asterakia.forumotion.net

382Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Πεμ Μαρ 11, 2010 10:46 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Κάτι ήξερα εγώ σήμερα και δεν πήγα πουθενά.
Πήγα δηλαδή αλλά όχι στη δουλειά :O):
Αναρωτιέμαι.... Αύριο που θα πάω τα πιάτα θα είναι ακόμα άπλυτα; laughing goofy

Βρε Χαρά ο υπολογιστής είναι δικός σου; Όχι του γραφείου; Καλά κατάλαβα; shocked

Άσε Μαράκι μου έχει περάσει από την εργοδοσία της ούκ ολίγα η Χαρούλα μας! Ευτυχώς που είναι έξυπνη και ξέρει και ελίσσεται και τώρα που ξαναγύρισε έχει εκείνη το πάνω χέρι και όχι η εργοδότρια της happy

Προχωρά Χαρούλα! Cool

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

383Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μαρ 12, 2010 9:02 am

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Xara έγραψε:Ούτε ίντερνετ έχω και το κομπιούτερ το έφερα εγώ από το σπίτι μου είναι ένα παλιό την δουλειά του την κάνει αρκετά καλά. Πολύ σούπερ καταστάσεις!!!!!
Τι να πω, υπάρχει επιχείρηση χωρίς υπολογιστή??? και τον δικό σου τον χρησιμοποιείς και για δουλειά?

tinkerbell έγραψε:Μαράκι, όταν λέω γράσο εννοώ εκείνο το καφε-μαύρο αντηλιακό χωρίς δείκτη που μαυρίζεις πάρα πολυ και σου βάφει και το μαγιώ το ηλίθιο και είναι σε βάζο και τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα και έχουν όλες οι μάρκες οι συνηθισμένες του σούπερ μάρκετ, το βάζεις και γίνεσαι κατράμι!!!
Το είδα το θεματάκι, μπράβο Μαράκι πολυ καλη ιδέα, ψήφισα και έγραψα τη γνώμη μου!!! Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 510185

Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700 ωραία συννενόηση κάναμε με το γράσο Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700 δηλαδή θα σε δω το καλοκαίρι και δεν θα σε γνωρίσω? καλέ με δυο παιδιά ούτε που θα προλαβαίνεις να πασαλειφτείς, άσε που κολάει κιόλας αυτο το πράγμα (αν εννούμε το ίδιο Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 656855 )

Ευχαριστούμε για την ψήφο σας, καταχωρήθηκε η πολύτιμη εμπειρία σας Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 914233

Mamma El έγραψε:Αναρωτιέμαι.... Αύριο που θα πάω τα πιάτα θα είναι ακόμα άπλυτα; Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 826700 Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 656855

Εγώ ψηφίζω ότι θα είναι άπλυτα Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 906289

Για όλα είχαμε θέμα στην προηγούμενη δουλειά είχαμε και για τα άπλυτα. Είχα φτάσει να κάνω και tubo flo για να ξεβουλώσω τον νεροχύτη λες και εγώ είμουν υπεύθυνη και για αυτό Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Icon_evil

384Τα καθημερινά νέα μας - Σελίδα 15 Empty Απ: Τα καθημερινά νέα μας Παρ Μαρ 12, 2010 1:58 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Τελικά τα πιάτα ως δια μαγείας είναι πλυμένα! laughing laughing laughing
Κάποιος φιλοτιμήθηκε να τα πλύνει.Δε ρωτάω όμως ποιος. wide smile

Εκτός από αυτά που είναι μέσα στο πλυντήριο.
Ευτυχώς έρχεται σήμερα η καθαρίστρια οπότε θα πλυθούν και αυτά!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 37]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 26 ... 37  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης