Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Κυριακάτικη βόλτα στην Ανάβυσσο!

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Είδαμε καλό καιρό και εμείς όπως τα σαλιγκάρια είπαμε οικογενειακώς να πάμε μια βολτούλα..... Κάναμε το καθήκον μας στην κάλπη wide smile πρωί πρωί-κατά τις 10 laughing -και φύγαμε μαζί με τα πεθερικά μου και τον κουνιάδο μου-μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε :O): -για την Ανάβυσσο.

Είχε και ο κουνιάδος μου ένα ραντεβού για να δουν ένα μικρό διαμέρισμα που ήθελε για εξοχικό και συνδυάστηκε υπέροχα η βόλτα. Θα μου πείτε ότι πολύ γκουβαρντάδες είναι αυτοί-πρώτα δίνουν λεφτά για το δικό μας σπίτι και τώρα ψάχνουν για εξοχικό-και που; Στην Ανάβυσσο!!! Shocked

Το καλοκαίρι που μας πέρασε αποχαιρετήσαμε το μικρό σπιτάκι στη Σαλαμίνα, που εδώ και 10 ολόκληρα χρόνια περνάγαμε τις ημέρες του Πάσχα και κάποια ΣΚ το καλοκαίρι Crying or Very sad Ο πεθερός μου δεν άντεχε άλλο να πηγαινοέρχεται και να φροντίζει και το σπίτι και τα δέντρα που είχε μέσα το μικρό στρέμα. Εμείς χρόνο δεν είχαμε να πηγαίνουμε οπότε το πιο λογικό ήταν να το πουλήσει παρόλο που οι μικρές μας δεν ήθελαν με τίποτα να το αποδεχτούν στην αρχή.

Και εκείνοι ξαφνικά βρέθηκαν χωρίς εξοχικό μετά από 30 χρόνια!!!! Μάλλον τα συμφώνησαν με τα χρήματα και οι πρώτες υπογραφές είναι θέμα χρόνου για να μπουν.
Το διαμέρισμα είναι μικρό, ίσα που μας χωράει, καλό για το λόγο που το θέλουμε, πολύ κοντά στη θάλασσα και σε παιδικές χαρές (ήταν συν αυτό για όλους-ιδιαίτερα για τα παιδιά) σε φούρνο και σουπερ μάρκετ χωρίς να πάρεις το αυτοκίνητο.....

Μετά το ραντεβού καθίσαμε σε ένα μαγαζί για φαγητό και οι μικρές ξεσάλωσαν στην κυριολεξία στην παραλία. Η Ναντίνα μέχρι και βουτιά στις λάσπες έκανε. Τώρα το γράφω και γελάω αλλά εκείνη την ώρα έβγαζα καπνούς!!!! Γιατί δεν ξέρω, αλλά από την Παρασκευή δεν είχε ησυχία και όλο και κάτι συνέβαινε και τη μάλωνα..... Embarassed Μάλλον είχε σεληνιαστεί, δεν εξηγείται αλλιώς fighting

Γυρίσαμε κατά τις 4 το μεσημέρι, οι μικρές κοιμήθηκαν στο αυτοκίνητο, μετά ξύπνησαν innocent και ήταν μέσα στην τρελή χαρά..... και εγώ έφτιαξα μια καρυδόπιτα,μμμμ μούρλια-θα σας βάλω αύριο τη συνταγή με συνοδεία φωτογραφιών έτσι για να σας κολάσω... laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης