Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

κουνελια!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1κουνελια! Empty κουνελια! Τρι Ιουλ 17, 2012 1:13 am

Nonh


Star Members
Star Members

Καλησπερα ειμαι καινουργια στο φορουμ....γραφτηκα γιατι ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις!
Εδω και 6 μηνες περιπου εχω αγορασει ενα θυληκο κουνελακι και σημερα αγορασα και ενα αρσενικο για να ζευγαρωσουν υπαρχει ομως ενα προβλημα....την ωρα που εβαλα το αρσενικο κουνελι μεσα στο κλουβι με το θυληκο εγινε χαμος....επιτεθικε το θυληκο στο αρσενικο και δεν το αφηνε να πιει νερο ουτε να φαει....μετα ηρεμησαν καπως τα πραγματα αρχισαν να καθονται το ενα διπλα στο αλλο ομως....το θυληκο αρχισε να καβαλαει το αρσενικο για να ζευγαρωσουν!Το αντιθετο δεν επρεπε να γινεται? Shocked
Και τωρα ξεκινησαν παλι τα ιδια κοπανιουνται μεσα στο κλουβι και δυστυχως δεν μπορω να τα βγαλω και να τα βαλω καπου αλλου....προσπαθησα λιγο να βγαλω το ενα απο τα δυο εξω απο το κλουβι αλλα δεν μπορω να το κρατησω και για πολυ εξω....φοβαμαι μην παθει τιποτα το αρσενικο γιατι δεν το αφηνει να πιει ουτε νερο το θυληκο ισα ισα το βαζω εγω και πινει....τι να κανω? :/// εχετε καμια ιδεα?

2κουνελια! Empty Απ: κουνελια! Τρι Ιουλ 17, 2012 8:52 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλημέρα.
Και εμείς έχουμε κουνελάκι. Αρσενικό βέβαια.
Τα κουνελάκια που έχεις είναι μεγάλα ή μίνι;
Τα μίνι κουνέλια έχουν την τάση να είναι κάπως πιο επιθετικά από τα μεγάλα!
Στο pet shop που είχαμε αγοράσει το δικό μας είχα ρωτήσει και μου είπαν ότι γενικά στην αρχή τα αρσενικά και τα θηλυκά έχουν ένα θέμα για αυτό καλό είναι να έχεις και δεύτερο κλουβάκι και να μην τα έχεις συνέχεια μαζί!
Προς το παρόν αυτά γνωρίζω. Εμείς δεν έχουμε σκοπό να το ζευγαρώσουμε οπότε δεν το έψαξα παραπάνω το θέμα!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης