Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πως περάσατε το Πάσχα;

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Πως περάσατε το Πάσχα; Τρι Απρ 06, 2010 8:44 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Θέμα για έκθεση ιδεών laughing
Αλήθεια πως περάσατε αυτές τις άγιες ημέρες;
Εγώ πραγματικά ξεκουράστηκα. Ευτυχώς το γραφείο ήταν κλειστό από τη Μεγάλη Παρασκευή και έκατσα ένα τετραήμερο!
Βέβαια ο άντρας μου δούλευε όλες τις μέρες αλλά κατάφερα με φίλους να περάσουμε υπέροχα.
Μεγάλη Παρασκευή και μεγάλο Σάββατο τα πρωινά τα αφιερώσαμε σε ψώνια. Κανόνισα με μια φίλη και πήγαμε το βράδυ στον Επιτάφιο με τα παιδιά μας! Αλλά ήταν πολύς ο δρόμος και η Ναντίνα μου κουράστηκε. Στα μισά γυρίσαμε σπίτι. Δεν άντεξε μέχρι το τέλος!
Το Μεγάλο Σάββατο κάναμε ανάσταση με τα πεθερικά μου. Η Νεφέλη φοβήθηκε τα βεγγαλικά τόσο πολύ φέτος που έκλαιγε με αναφιλητά! Ούτε τη λαμπάδα της δεν κράτησε!
Την Κυριακή του Πάσχα πήγαμε πάλι στην πεθερά μου (οικογενειακή γιορτή βλέπετε goofy ) και κάτω στο πάρκινγκ είχαν στήσει μια σούβλα με δύο αρνιά και δύο κοκορέτσια! Ο άντρας μου έφυγε κατά τις 2 για τη δουλειά και εγώ με τα παιδιά κατεβήκαμε Άλιμο σε έναν παιδότοπο μαζί με παρέα και περάσαμε σούπερ!
Χθες με μια συμμαθήτρια της Νεφέλης πήγαμε ορεινή Κορινθία και συγκεκριμένα στη Στυμφαλία. Είδαμε και τη λίμνη που ο Ηρακλής σκότωσε τις Στυμφαλίδες όρνιθες. Κορίτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ομορφιά υπάρχει εκεί. Δεν είχαμε ξαναπάει! Μέσα στη λίμνη πρέπει να ήταν χιλιάδες βατράχια που κόαζαν όλα μαζί ταυτόχρονα! Ούτε συναυλία να είχαν. laughing Είδαμε και νερόφιδα και σαυρούλες!
Στις ταβέρνες είχαν σε κοινή θέα το ψήσιμο των γουρουνόπουλων αλλά εμείς προτιμήσαμε κοντοσούβλι και μπιφτεκάκια. Και ήταν το κρέας λουκούμι. Στο μαγαζί που κάτσαμε είχε και παιδική χαρά και τα μικρά ξεσάλωσαν. Βρήκαν και άλλα και σήκωσαν το χωριό στο πόδι. Και παρόλο που ήμασταν σχεδόν σε 1000 μέτρα υψόμετρο έκανε μια ζέστη άλλο πράγμα!
Φάγαμε λίγο κίνηση γυρνώντας και μάλιστα στην παλιά Εθνική shocked αλλά επιστρέψαμε μια χαρά παρόλο που γύριζε όλος ο κόσμος χθες!
Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ένα τετραήμερο γεμάτο και το ευχαριστηθήκαμε όλοι μας! trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

2Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τρι Απρ 06, 2010 2:46 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Γεμάτες οι ημέρες σας Ελίζα! Μπράβο! Η Ορεινή Κορινθία είναι πολύ όμορφο μέρος, αν και δεν έχω πάει, όμως με αυτά που έχω ακούσει και αυτά που λες και εσύ τώρα πρέπει πραγματικά να αξίζει.
Εμείς πήγαμε Σαλαμίνα και γυρίσαμε την Κυριακή το βράδυ. Ήταν ήσυχα, οικογενειακά. Τα παιδιά ξεσάλωσαν, όλο παίζαμε έξω στην φύση και στην θάλασσα. Τους άνοιξε η όρεξη και κοιμόντουσαν στην ώρα τους και νωρίτερα για να ξεκουραστούν! Τα ευχαριστήθηκα! Μακάρι του χρόνου να ήμαστε καλύτερα και ο μπαμπάς μας να είναι μαζί μας.
Αρνάκι κάναμε στο φούρνο, αυγά έτοιμα, αλλά δε βαριέσαι του χρόνου να είμαστε καλά και θα ανάψουμε την σούβλα!

http://myownkallisblog.blogspot.com

3Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τρι Απρ 06, 2010 2:52 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αχ ωραία ήταν. Και μόνο που ήμασταν στη φύση, σε τόσα μέτρα υψόμετρο, γεμίσαμε τα πνευμόνια μας οξυγόνο και ωραίες μυρωδιές (όχι μόνο από τα γουρουνόπουλα ε; laughing ) ήταν αρκετό!
Ξεφύγαμε από τα καυσαέρια και το άγχος της πόλης! Αλλάξαμε παραστάσεις. Αυτό είναι η ξεκούραση κι ας ήμασταν σχεδόν όλη μέρα στους δρόμους!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

4Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τρι Απρ 06, 2010 2:55 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Γίνεται να μετακομίσουμε κάπου πιό κοντά στην φύση;; Ε;; Ζητάω πολλά;;

http://myownkallisblog.blogspot.com

5Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τρι Απρ 06, 2010 2:56 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Kalli έγραψε:Γίνεται να μετακομίσουμε κάπου πιό κοντά στην φύση;; Ε;; Ζητάω πολλά;;

Όχι δεν ζητάς πολλά. Και εγώ μαζί σου! trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

6Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τρι Απρ 06, 2010 7:12 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ήταν το πρώτο Πάσχα με τον Κωνσταντίνο. Για μένα οι μέρες αυτές ήταν γεμάτες αναμνήσεις γιατί γέννησα Μεγάλη Πέμπτη.

Λοιπόν στον Επιτάφιο δεν τα κατάφερα να πάω λόγω του ότι ήταν η ώρα που κοιμάται ο Κωνσταντίνος και θα χαλούσε με την γκρίνια του όλη την ομορφιά που έχει η μέρα.
Αλλά ακριβώς έξω από το σπίτι περνάνε δύο επιτάφιοι επομένως το απόλαυσα από το μπαλκόνι μου και ήταν υπέροχα.
Ανάσταση ήμασταν οικογενειακός μόνο ο άντρας μου πήγε να ανάψει την λαμπάδα του Κωνσταντίνου.
Το Πάσχα μαζευτήκαμε όλοι μαζί βάλαμε ένα κατσικάκι στον φούρνο, παιδάκια και όλα τα σχετικά καλά της ημέρας και γλεντήσαμε.
Λιτά και απέριτα στην όμορφη και εξοχική Νίκαια ας δούμε τα πράγματα από την θετική πλευρά τους.

7Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τετ Απρ 07, 2010 8:17 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Του χρόνου που θα είναι μεγαλύτερος ο Κωνσταντίνος θα κάνουμε εξόρμηση και πάλι στα βουνά! trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

8Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τετ Απρ 07, 2010 9:30 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Χαρουλιτα !!!! Του χρονου μαζι με την Ελιζα.. θα τρεχουμε στα βουνα με τα πιτσιρικια !!!!

9Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τετ Απρ 07, 2010 9:51 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

eugenia έγραψε:Χαρουλιτα !!!! Του χρονου μαζι με την Ελιζα.. θα τρεχουμε στα βουνα με τα πιτσιρικια !!!!

Μη βιάζεσαι. Εσένα μπορεί να σε δούμε και νωρίτερα! trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

10Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τετ Απρ 07, 2010 9:57 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:
eugenia έγραψε:Χαρουλιτα !!!! Του χρονου μαζι με την Ελιζα.. θα τρεχουμε στα βουνα με τα πιτσιρικια !!!!

Μη βιάζεσαι. Εσένα μπορεί να σε δούμε και νωρίτερα! trilly

Αμε αμε αμε ... Πως περάσατε το Πάσχα; Icon_biggrin

11Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τετ Απρ 07, 2010 11:47 am

giotanik33

giotanik33
Star Members
Star Members

Περνάμε πολύ ωραία αλλά η μέρες δυστυχώς πέρασαν. Το Σάββατο επιστροφή στη βάση μας. Ο Γιώργης έχει ξεσαλώσει. Εχουμε κάτι παιδάκια απέναντι και όλη μέρα είναι εκεί και παίζει. Απο το πρωί μεχρι το βράδυ έξω...δεν μαζεύετε λέμεεεεεεε με τίποτα. Να δώ πώς θα τον μαζέψω στο σπίτι. Την Παρασκευή πήγαμε στον επιτάφιο και ο παππάς μας αποφάσησε να τον βγάλει στις 10 Πως περάσατε το Πάσχα; Yikes.sml Πως περάσατε το Πάσχα; Yikes.sml Πως περάσατε το Πάσχα; Yikes.sml Ο Γιώργης νύσταζε και έτσι φύγαμε και δεν τον είδαμε... Το Σάββατο ευτυχώς έκανε την Ανάσταση κανονικά... στις 12 Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Την Κυριακή σουβλίσαμε το αρνάκι μας...κάναμε βόλτα και με ένα αλογάκι που έχει ένας γείτονας... πολύ γέλιο...ο άντρας μου καμάρωνε πάνω στο άλογο... Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Αχ βρε κορίτσια τι ωραία ησυχία που έχει εδώ... ούτε κορναρίσματα ούτε τίποτα... μόνο κοτούλες, αρνάκια, σκυλάκια κλπ... Αντε να περάσει ο καιρός να φτιάξουμε το σπίτι μας και να τα μαζέψουμε να έρθουμε εδώ...Χθές κατέβηκα Καρδίτσα για ψώνια και το ευχαριστήθηκα...άλλους ρυθμούς βρε κορίτσια...όχι το τρέξιμο που έχουμε εμείς στην Αθήνα. Πως περάσατε το Πάσχα; 997244 Πως περάσατε το Πάσχα; 997244 Πως περάσατε το Πάσχα; 997244 Η μικρούλα μου έβγαλε και τα πρώτα της δοντάκια... Πως περάσατε το Πάσχα; 335948 Πως περάσατε το Πάσχα; 335948 Πως περάσατε το Πάσχα; 335948 Πως περάσατε το Πάσχα; 335948 Πως περάσατε το Πάσχα; 335948 την Κυριακή του Πάσχα...μυρίστικε το αρνάκι μάλλον και ήθελε να φάει Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Καλέ μην δεί άνθρωπο να τρώει...θα μας φάει και εμάς σε λίγο. Μέχρι και γιαούρτι πρόβειο έφαγε που έπηξε ο παππούς... Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Πως περάσατε το Πάσχα; Rofl_3g Ο Γιώργος ούτε να το δοκιμάσει...Α!!! έφαγε και παγωτό Πως περάσατε το Πάσχα; Yikes.sml Πως περάσατε το Πάσχα; Yikes.sml Πως περάσατε το Πάσχα; Yikes.sml Προχθές πήγαμε και στη λιμνη βόλτα. Ήταν υπέροχα... Φωτό θα σας βάλω όταν γυρίσω Αθήνα γιατί εδώ δεν έχω καλό σήμα και κάνει 10 ώρες να τις αναιβάσει...

12Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τετ Απρ 07, 2010 12:09 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ναι γμτο πέρασαν οι μέρες γρήγορα.
Με το καλό να επιστρέψετε το Σάββατο! trilly

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

13Πως περάσατε το Πάσχα; Empty Απ: Πως περάσατε το Πάσχα; Τετ Απρ 07, 2010 3:34 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Με το καλό να επιστρέψετε και με προσοχή! Τί ωραία περιγραφή της φύσης! Πως περάσατε το Πάσχα; 83481

http://myownkallisblog.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης