Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μάρτυρες απίστευτης σκηνής

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Μάρτυρες απίστευτης σκηνής Empty Μάρτυρες απίστευτης σκηνής Παρ Οκτ 30, 2009 10:53 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σήμερα το πρωί κατά τις 6 που ήρθε ο άντρας μου από τη δουλειά με το που έβαλε το κλειδί στην πόρτα ξύπνησε και η Ναντίνα, η οποία ήρθε δίπλα μου να μου πει ότι έκανε τσίσα πάνω της (εννοώντας στην πάνα της goofy ). Την έψαξα εγώ και δεν είχε βραχεί. Έτσι της άλλαξα πάνα και ξαπλώσαμε για άλλη μια ωρίτσα. Τελικά κατά τις 7:10 σηκώθηκα (άργησα και λίγο innocent ) και μετά ξύπνησα τις μικρές, τις έντυσα, ήπιαν το γάλα τους και φύγαμε για τα σχολεία τους.

Φτάνοντας στο σχολείο της Νεφέλης διαπιστώσαμε ότι μόλις είχε χτυπήσει το κουδούνι οπότε τρέχοντας της έβαλα την τσάντα στους ώμους, τη φίλησα και μπήκε στην αυλή για να κάνει προσευχή. Κάθισα για πέντε λεπτά με τις υπόλοιπες μαμάδες όπου είπαμε τα δικά μας και μετά πήγα στο απέναντι πεζοδρόμιο μαζί με τον άντρα μου να κάνουμε ένα τσιγάρο ενώ συνέχεια ερχόντουσαν καθυστερημένα παιδιά (καθημερινό φαινόμενο μπορώ να πω).

Κάποια στιγμή έρχεται ένα κόκκινο αυτοκίνητο μαμάς ενός συμμαθητή της Νεφέλης (λέω ενός γιατί είναι δίδυμα και τα έχουν χωρίσει στα τμήματα). Με τον άντρα μου λέγαμε ότι πως το έπαθε και άργησε, κάπως κοροϊδευτικά, γιατί το συνηθίζει. Τι ήταν να το πούμε; Γίναμε μάρτυρες, όχι μόνο εμείς αλλά και όλες οι μαμάδες, μιας απίστευτης σκηνής που δεν το περίμενα ποτέ από τη συγκεκριμένη. Όχι μόνο έβγαλε τα παιδιά από το αυτοκίνητο με φωνές αλλά και τραβώντας τα από τις μπλούζες τους, χτυπώντας τα και πετώντας τις τσάντες τους στο πεζοδρόμιο βρίζοντας τα κι από πάνω. Shocked Τα μικρά έκλαιγαν και όλοι γύρω είχαμε μείνει άφωνοι με τη σκηνή. Εκείνη φυσικά ούτε καλημέρα δεν είπε, μπήκε στο αυτοκίνητο και έφυγε με μεγάλη ταχύτητα. Αφού δεν τράκαρε πάλι καλά να λέτε.

Με τι ψυχική ηρεμία θα μπουν τώρα αυτά τα παιδάκια να κάνουν μάθημα μου λέτε; Και μετά βέβαια αναρωτιόμαστε γιατί πέρσι σε ένα πάρτι πετούσαν τα φαγητά το ένα στο άλλο, χτυπιόντουσαν και βρίζονταν. Evil or Very Mad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Ε τώρα μετά από αυτό, αυτή η μάνα δεν θέλει ξύλο? Μα αυτά τα παιδάκια τί μπορεί να περνάνε στην καθημερινότητά τους, μπορείς να μου πεις?
Να την καταγγείλεις στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων! Τα παιδάκια δεν μπορώ να φανταστώ το πώς θα νοιώθουν!

http://myownkallisblog.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης