Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ...

+7
tinkerbell
biskotaki
ANTZY
Mamma El
ΚΑΤΙΑ
eugenia
Prasina_Matia
11 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ...


Αδιαθέτησα στις 25/01 και μέχρι την περασμένη πέμπτη 29/01 ειχα κανονικά περίοδο.

Τον μήνα αυτό, μου εχουν συμβεί διάφορα και εχω πάρει 100 διαφορετικά φάρμακα σχεδόν...

Εχω κύκλο 27 ημερών και ωορηξία κάνω πάντα 14η και 15η μερα του κύκλου μου

Την κυριακή 01/02, 8 μέρες μετά ειχαμε με τον συζυγο επαφή (χωρις προφυλάξεις, 8η μέρα ήταν, δεν ειχαμε ανχος)

Ελα μου όμως που 2 μέρες μετά (δηλαδή τη 10η μέρα), με επιασε ενα ανχος και εκανα τεστ ωορξίας όπου μου βγήκε θετικο! (αλλα όχι με πολύ εντονη την 2η γραμμή βέβαια) affraid Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2164_frightenedΚορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2174_afraidΚορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2172_shocked



Το σπέρμα πόσες μέρες ζει?? νομίζω 5? σωστα? Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2379_sperm Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2379_sperm Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2379_sperm Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2379_sperm Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2379_sperm



Σε περιπτωση εγκυμοσύνης (που κατα τ'αλλα το θέλω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ - Αλλα οχι τώρα - αυτό το μήνα - που εχω πάρει τόσα φάρμακα) τι κάνουμε??

τρέμω... δεν θα βγει παιδί με τόσα φαρμακα.... :pale: :pale: Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2170_shaking_scaredΚορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2178_shaken Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2172_shocked


κορίτσια... τα φώτα σας... Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 2180_hiding_behind_a_couch


Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 764_lighting_striking_a_smiley

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Χαλαρωσε μικρη Λουλου !!! Ισως τα πραγματα να μην ειναι τοσο τραγικα !!! Εγω θα ελεγα πρωτα να σιγουρευτεις αν υπαρχει εγκυμοσυνη η ακομα καλυτερα να μιλησεις στο γιατρο σου. Μερικες φορες τα "φαρμακα" (εξαρταται δηλ. τι εχεις παρει) δεν ειναι τοσο ενοχα !!! Μιλησε με το γυναικολογο σου μικρουλα !!!

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

eugenia έγραψε:Χαλαρωσε μικρη Λουλου !!! Ισως τα πραγματα να μην ειναι τοσο τραγικα !!! Εγω θα ελεγα πρωτα να σιγουρευτεις αν υπαρχει εγκυμοσυνη η ακομα καλυτερα να μιλησεις στο γιατρο σου. Μερικες φορες τα "φαρμακα" (εξαρταται δηλ. τι εχεις παρει) δεν ειναι τοσο ενοχα !!! Μιλησε με το γυναικολογο σου μικρουλα !!!


στις 20/2 ειναι να αδιαθετήσω... ας μην το τρελλάνω τον άνθρωπο μέχρι τότε (τον γιατρούλη μου - ειμαι ικανή να τον παίρνω 10 φορές τη μέρα αν κάνω την αρχή και του το πω)... αν δεν μου έρθει, θα κάνω την ίδια μέρα αμέσως τεστ εγκυμοσύνης και ... βλέπουμε...

(15 μέρες πως θα αντέξω??? No No )

ΚΑΤΙΑ

ΚΑΤΙΑ
Moderator
Moderator

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΙΕΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ.ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΙΣ ΑΛΛΑ Η ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΙΕΣ ΠΙΟ ΑΚΑΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΙΝΟΥΝ ΧΑΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΙΑΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΙΕΙ ΟΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΗΞΕΡΕ,ΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ(ΤΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΧΕ).ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 11 ΧΡΟΝΩΝ.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΧΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ.ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

ΚΑΤΙΑ έγραψε:ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΙΕΙ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΕΡΘΕΙΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ.ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΕΙΣ ΑΛΛΑ Η ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΙΕΣ ΠΙΟ ΑΚΑΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΙΝΟΥΝ ΧΑΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ.
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΙΑΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΡΙΞΕΙ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΙΕΙ ΟΤΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΗΞΕΡΕ,ΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙ(ΤΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΧΕ).ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 11 ΧΡΟΝΩΝ.

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΧΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ.ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.



Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 1533421wyyuo5ac5x




Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 1819561n8qmojxb7z





Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 1422951ctd3r80i0w




I love you

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και εγω το ίδιο θα σου πω... Αν ο Θεός θέλει να σου στείλει τώρα ένα μωράκι ξέρει αυτός.... Εσύ απόλαυσε αυτές τις 15 μέρες και θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

ANTZY

ANTZY
Star Members
Star Members

    KOUKLISTA MIN ANISIXEIS GIA TIPOTA KSERO KATI AKOMA PIO XEIROTERO KOPELA POU PIRE TO XAPI TIS EPOMENI MERAS (TIS TOTE EPOXI MILAME GIA 25 XRONIA PRIN) XORIS NA KSEREI OTI ITAN IDI STON 2 MINA EGKIMOSINIS TIS KAI TO PAIDAKI TIS BGIKE MIA XARA!!!!!!!!    TO MONO POU MPOREIS NA KANEIS EINAI NA MILISEIS ME TON GIATRO SOU OSO PIO SINTOMA MPOREIS KAI NA TOU PEIS TA FRAMAKA POU EXEIS PAREIS AN ENDEXETAI NA PIRAKSOUN MIA PITHANI SILIPSI (EGKIMOSINI) EGO AUTO THA EKANA PROSOPIKA!!!!!!!!!!!!

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

4 & 1 μέρες μείνανε....

ΚΑΤΙΑ

ΚΑΤΙΑ
Moderator
Moderator

ANTE ME TO ΚΑΛΟ ΜΑΡΑΚΙ.ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

EYXOMAI NA EINAI TO ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ... Ο,ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!
ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...



⭐

biskotaki


Star Members
Star Members

Κοριτσια εγώ μια εβδομάδα πρίν μάθω ότι είμαι εγκυος, έκανα εξαγωγή φρονημίτη, και είχα πιει και πριν και μετά πολύ αντιβίωση, και επειδή την μέρα που τον εβγαλα εκανα και πυρετό είχα πλακώσει και τα παυσίπονα και τα αντιφλεγμονώδη. Οταν λοιπόν έμαθα για την εγκυμοσύνη τρελλάθηκα και φυσικά πήρα αμέσως τον γιατρό μου και του είπα τα φάρμακα που ειχα πάρει. Δοξα το θεό όμως πήγαν όλα καλά και το μωρό μου είναι μια χαρά. Βεβαια σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης εκτος απο τη μέρα που με έπιασε κοληκός εντερου και πήρα ένα biskopan δεν πήρα αλλα χάπι όυτε κάν παυσίπονο απο το φόβο μου και μόνο.

Εγώ πιστεύω ότι και εγκυος να είσαι όλα καλά θα πάνε.
Περιμένω και έγω με αγωνία να μας πεις τι έγινε. Smile

ΚΑΤΙΑ

ΚΑΤΙΑ
Moderator
Moderator

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ?ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ?
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

Κορίτσιαααααααααααααααααααααααα


Το μεσημέρι πήρα τ'αποτελέσματα... ΧΟΡΙΑΚΗ Ο (ΠΙΟ ΜΗΔΕΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ)

Αλλα περίοδος ακόμα δεν....

Καθε εμπόδιο σε καλό... κάτι ήξερε ο καλός Θεούλης....

Παμε για τον επόμενο κύκλο (μόλις φυσικά έρθει η ακατανόμαστη) χαλαρά πιά και χωρίς το άνχος που περάσαμε....






group hug

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Τελικά καλύτερα, τώρα την επόμενη φορά δεν θα έχεις κανένα άγχος και θα είναι και όποτε θα το ήθελες εσύ, και ο άντρας σου.
Μην αγσώνεσαι, θα έρθει το επομενο μωράκι όποτε πρέπει, όπως και η περίοδος.
Όσο για τα χάπια, ξέρω εγώ κάποια που έπαιρνε ναρκωτικά και έκανε υγιέστατα παιδιά. Και πόσες καπνίζουν και πίνουν, εντάξει οι γιατροί οφείλουν να μας προειδοποιούν γιατί προφανώς υπάρχουν ανεύθυνες μάνες.

https://asterakia.forumotion.net

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

tinkerbell έγραψε:Τελικά καλύτερα, τώρα την επόμενη φορά δεν θα έχεις κανένα άγχος και θα είναι και όποτε θα το ήθελες εσύ, και ο άντρας σου.
Μην αγσώνεσαι, θα έρθει το επομενο μωράκι όποτε πρέπει, όπως και η περίοδος.
Όσο για τα χάπια, ξέρω εγώ κάποια που έπαιρνε ναρκωτικά και έκανε υγιέστατα παιδιά. Και πόσες καπνίζουν και πίνουν, εντάξει οι γιατροί οφείλουν να μας προειδοποιούν γιατί προφανώς υπάρχουν ανεύθυνες μάνες.

Αντιγράφω. Με κάλυψε εντελώς το Μαράκι μας. Very Happy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

ΚΑΤΙΑ

ΚΑΤΙΑ
Moderator
Moderator

ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΤΩΡΑ.ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΛΙΖΑ.

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

Koρίτσια, σήμερα το πρωι μου ήρθε και η ακατανόμαστη!

Αν τελικα ημουν έγκυος, σίγουρα θα πάθαινε κάτι το παιδι, όχι απο τα φαρμακα αλλά απο το ανχος και τις τύψεις που θα περναγα 9 μήνες...



οπότε... !!!


ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ



kisses kisses kisses

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Λοιπόν, αφού αναφερθήκαμε στο άγχος θα πρέπει να σας πω ότι ήμουν περιπου 20 και για τουλάχιστον 1 - 2 χρόνια μπαονόβγαινα στο νοσοκομείο με πονο κάτω δέξια στην κοιλιά. Και με κρατούσαν μια εβδομάδα και με άφηναν. Χωρίς κάποια διάγνωση, ε;
Ανέβαιναν τα λευκά μου από άγχος και στενοχώρια, άγχος βλέπετε και με είχαν διαρκώς ετοιμη για χειρουργείο σκωλικοειδίτη. Ο καλός θεούλης με έσωσε!!! Και το χειρότερο ήταν ότι έκανα πάνω από είκοσι φορές εμετό, ο πόνος δε σταματούσε και δε μπορούσα ούτε νερό να πιώ, έβγαζα ότι είχα, με άφηναν νηστική, μόνο με ορό, μου έκαναν γυναικολογικές εξετάσεις για τυχόν εγκυμοσύνη, ακτινογραφίες, αιματολογικές, ουρολογικές και ότι μπορείτε να φανταστείτε. Και σε μια εβδομάδα με άφηναν, στο τέλος πήγαινα μου έκαναν δύο παυσίπονες ενέσεις και με άφηναν να φύγω, μάλλον είχα έλκος αλλά ούτε που νοιαζόντουσαν και σιγά να μην μου έκαναν γαστροσκόπηση,. Άχρηστοι... Evil or Very Mad
Και πήγα σε έναν καθηγητή γαστρεντερολόγο πάρα πολύ καλό, να κάνω γαστροσκόπηση, δεν θα το πιστέψετε τον βρήκα κατα τύχη στο Χρυσό Οδηγό. Έκανα γαστροσκόπηση, πολύ μπλιαξ εξέταση :pale: και μου είπε ενώ δεν του είχα μιλήσει καν, ότι όλα είναι από το άγχος μου, και στενοχωριέμαι και μετα δημιουργείτε ένας κόμπος στο λαιμό και με πονάει το στομάχι, και τότε παθαίνει συσπάσεις και δημιουργεί παλινδρόμηση και τότε οι εμετοί δεν σταματούσαν με τίποτα. Μου είπε να τρώω ότι θέλω, όχι ότι μου είχαν πει οι άσχετοι και να μη στενοχωριέμαι όσο αυτό είναι δυνατόν. Να μην βάζω με το μυαλό μου βλακείες, που το ήξερε - ούτε μέντιουμ να ήταν, επειδή ειχα χαμηλό αιματοκρίτη και δεν ανέβαινε χωρίς να έχω το στίγμα της μεσογειακής αναιμίας, δεν σήμαινε ότι εχω καρκίνο στο στομάχι και χάνω απο εκεί αίμα, είμαι υγιέστατη αλλά το άγχος μου μπορεί να μου κάνει μεγάλη ζημιά μου είπε, αααα και ότι είχα νεύρωση.
Και δεν θα το πιστέψετε αλλα μόλις έφυγα απο το ιατρείο του, ήμουν πλέον ωριμότερη και όπως αποδείχθηκε πολύ ικανή να αντιμετωπίσω το άγχος μου και δεν μου ξανασυνέβη τίποτε μέχρι τώρα και δεν ξαναπήγα στο νοσοκομείο. Στην αρχή, όταν αγχωνόμουν και άρχισε να με πνιγει ο κόμπος στο λαιμό και με τσιμπούσε στο στομάχι, πήγαινα κάπου, σκεφτόμουν μόνο τα ευχάριστα, χαλάρωνα, έλεγα να πάνε να πνιγουν όλοι όσοι με στενοχωρούν και ότι θα κοιτάξω τον εαυτό μου και δεν θα κάνω πάντα ότι θέλουν οι άλλοι και ήμουν μια χαρά. Βρήκα τον εαυτο μου και κατάλαβα ποσο αξίζει και έγινα καλά. Η λύση ήταν μέσα μου και έγινα καλά μόνη μου. Και κατάλαβα πόσο εύκολο είναι να καταστρέψεις την υγεία σου, να κάνεις κακό στον εαυτό σου, χωρίς να το καταλάβεις, απλώς καταπιέζοντας τον, και ασκώντας ψυχολογική βία. Κορίτσια, η στενοχώρια σκοτώνει... μακριά!!!
Και να τελειώσω λέγοντας ότι τα μόνα λεφτά που χάρηκα πιο πολύ απ΄όλα σε γιατρό εκτός απο την γέννα, ήταν αυτά, για την γαστροσκόπηση, τι τέλειος γιατρός, καλύτερος και απο ψυχολόγο, πραγματικά επιστήμονας και άνθρωπος, οι συμβουλές του και η διαίσθηση του με έσωσαν, κατάλαβε τα πάντα χωρίς καν να του μιλήσω, θα τον ευχαριστώ μια ζωή!!! cheers

https://asterakia.forumotion.net

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

Τινκούλα μου....






Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 125974inwoq77ash





Κορίτσια την γνώμη σας... πάω να τρελλαθώ... 115108xb1lp1n5uh

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

shocked βρε Μαράκι τι πέρασες ........ μακριά από το άγχος!!!!! kisses

Μια κοπέλα που καθόμασταν μαζί στο θρανίο στο Λύκειο ήταν τρομερά αγχωτική για το παραμικρό, έτρεμε ολόκληρη συνέχεια για όλα....... δεν θα το ξεχάσω....... ακόμα και όταν γελούσε...... goofy ελπίζω να έχει χαλαρώσει στην ζωή της!

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

μαρια έγραψε:shocked βρε Μαράκι τι πέρασες ........ μακριά από το άγχος!!!!! kisses

Μια κοπέλα που καθόμασταν μαζί στο θρανίο στο Λύκειο ήταν τρομερά αγχωτική για το παραμικρό, έτρεμε ολόκληρη συνέχεια για όλα....... δεν θα το ξεχάσω....... ακόμα και όταν γελούσε...... goofy ελπίζω να έχει χαλαρώσει στην ζωή της!



και γω εχω ανχος, αλλα ευτυχώς όχι τοοοοοοοοοοοσο πολύ πιά!

καμιά φορά μάλιστα, οταν συμβαίνει κάτι πολυ σοβαρό, κατι παθαίνω & δεν ανχωνομαι καθόλου! Shocked

(περιπτοσάρα η συν-φορουμιστριά σου! Laughing Laughing )



ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ flower






lol!

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Καλά εγώ τώρα το διάβασα Μαράκι μου. Άσχετοι γιατροί!! Τι να πεις; Τελικά το άγχος ευθύνεται για πολλά δεινά που περνάμε. Άτιμη καθημερινότητα Evil or Very Mad

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Prasina_Matia

Prasina_Matia
Star Members
Star Members

asteraki έγραψε:Καλά εγώ τώρα το διάβασα Μαράκι μου. Άσχετοι γιατροί!! Τι να πεις; Τελικά το άγχος ευθύνεται για πολλά δεινά που περνάμε. Άτιμη καθημερινότητα Evil or Very Mad



oi παλιες καλα περνάγανε... το σπιτάκι τους, το νοικοκυριό τους, την ηρεμία τους... Sleep

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Prasina_Matia έγραψε:
asteraki έγραψε:Καλά εγώ τώρα το διάβασα Μαράκι μου. Άσχετοι γιατροί!! Τι να πεις; Τελικά το άγχος ευθύνεται για πολλά δεινά που περνάμε. Άτιμη καθημερινότητα Evil or Very Mad



oi παλιες καλα περνάγανε... το σπιτάκι τους, το νοικοκυριό τους, την ηρεμία τους... Sleep

Έλα ντε!! Τελικά μήπως πρέπει να τα σταματήσουμε όλα και να κάτσουμε σπιτάκι μας; Η μαμά μιας συμμαθήτριας της Νεφέλης δεν δουλεύει και μεγαλώνει τις κόρες της παρ' όλο που δεν τα βγάζουν πέρα με ένα μισθό. Ξέρετε τι βρήκε για να χαλαρώνει τις ελεύθερες της ώρες; Φυσικά έχει και ταλέντο. Ζωγραφίζει καταπληκτικούς πίνακες. Εμείς που να κάνουμε τέτοια; Που θα βρούμε το χρόνο δηλαδή; Rolling Eyes

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Ina

Ina
Star Members
Star Members

goofy Χρονος τι ειναι αυτο affraid

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης