Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Το ΣΚ μου βγαίνει η νοικοκυρά.....

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Το Σάββατο το πρωί με έπιασε μανία καθαριότητας. Δεν άντεχα να το βλέπω το σπίτι με μισαδιάρικες δουλειές. Με τη δουλειά και τις μικρές τις δύο τελευταίες εβδομάδες καθαρίζαμε ίσα για να λέμε ότι το σπίτι είναι καθαρό. Έτσι ξύπνησα τον αντρούλη μου (κοιμόταν γιατί ήταν νυχτερινός την προηγούμενη), έντυσα τις μικρές, τις πήρε και πήγαν στους παραδοσιακούς χορούς στο σχολείο της μεγάλης και εμένα μου άφησαν ελεύθερο το πεδίο για γενική καθαριότητα.

Άλλαξα σεντόνια σε όλα τα κρεβάτια (βγήκαν 2 πλυντήρια βέβαια που με περιμένουν), ξεσκόνισα, σκούπισα, σφουγγάρισα, καθάρισα τα τζάμια και έφτιαξα και φαγητό. Είπα ότι θα προλάβω να κάνω και τις τουαλέτες αλλά χτύπησε το τηλέφωνο και έπιασα την πάρλα και δεν πρόλαβα γιατί γύρισαν τα καμάρια μου. Μαζί τους ήρθε και μια φιλενάδα της Νεφέλης και ενώ θέλαμε να κοιμηθούμε λίγο το μεσημέρι ίσα που ξαπλώσαμε για μισή ωρίτσα. Εγώ και η μικρή βασικά γιατί ο αντρούλης μου ακόμα κοιμάται. Ευτυχώς γιατί δουλεύει και το βράδυ πάλι σήμερα. Είδαμε τον καιρό και έβαλε βάρδιες μέσα στο ΣΚ αφού δεν θα πηγαίναμε πουθενά.

Πάντως παρ' όλο που καθάρισα και όλα αστράφτουν ακόμα υπάρχουν πράγματα στη μέση. Όπως ρούχα που περιμένουν να μπούνε στις ντουλάπες, ρούχα που περιμένουν να σιδερώθουν και άλλα να πλυθούν, τα πιάτα να πλυθούν. Αμάν ποτέ δεν τελειώνουν αυτές οι δουλειές; question Τι να κάνω; Θα καθίσω λίγο να πιω τον καφέ μου και μετά θα τα κάνω και αυτά. Και κανένα πλυντήριο τουλάχιστον να λιγοστέψουν τα βρώμικα και να πολλαπλασιαστούν για ακόμα μια φορά τα ασιδέρωτα. goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Αλεξάνδρα


Star Members
Star Members

laughing laughing laughing laughing

ΚΑΤΙΑ

ΚΑΤΙΑ
Moderator
Moderator

ΑΧ ΕΛΙΖΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΤΙΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΧΤΥΠΑΩ 12ΩΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΡΑΓΕΒΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΚΑΤΣΑ 3 ΩΡΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΜΕ ΧΩΡΙΖΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΧΑΧΑΧΑΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΤΟ.ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης