Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μεσίτες

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Μεσίτες Empty Μεσίτες Δευ Απρ 06, 2009 11:43 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Μόλις τώρα με πήρε ένας μεσίτης να μου πει λεπτομέρειες για ένα διαμέρισμα που είχα ενδιαφερθεί. Τελικά δεν μας βόλευε η περιοχή και μου πρότεινε ένα άλλο κοντά στο σχολείο της Νεφέλης. Όταν τον ρώτησα την οδό και το νούμερο μου είπε μόνο την οδό και όταν του είπα ότι θέλουμε και το νούμερο για να το δούμε απ' έξω μου είπε ότι δεν γίνεται να μας το δώσει γιατί πρέπει να κανονίσουμε πρώτα ραντεβού για να δώσει εντολή affraid

Δεν κατάλαβα βρε κορίτσια. Θέλει κάποιος ειδική εντολή για να περάσει με το αυτοκίνητο του έξω από μια πολυκατοικία, σε δημόσιο δρόμο και να ρίξει μια ματιά;
question

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

2Μεσίτες Empty Απ: Μεσίτες Δευ Απρ 06, 2009 12:09 pm

Ina

Ina
Star Members
Star Members

nayghty Μακρια απο μεσιτες εχω κακη εμπειρια φιλεναδα............

3Μεσίτες Empty Απ: Μεσίτες Δευ Απρ 06, 2009 12:19 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Για πες καλέ την εμπειρία να μαθαίνουμε και εμείς οι νιες Cool

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

4Μεσίτες Empty Απ: Μεσίτες Τρι Απρ 14, 2009 2:38 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Βασικά το θέμα είναι ότι ένα σπίτι το έχουν πολλοί μεσίτες και φοβούνται ότι μπορεί να το δεις με κάποιον άλλο ή να ρωτήσεις κάποιον άλλο αν το έχει ή να πας από εκεί και να ψάξεις το ιδιοκτήτη για να γλιτώσεις τα μεσιτικά. Σκέφτονται ότι κάποιος μπορεί να τον βρει στο σπίτι; Μπορεί να ρωτήσει κάποιον γείτονα το τηλέφωνο του,κι έτσι εξασφαλίζουν αυτοί το να μην συμβεί κάτι τέτοιο. Όπως και αν δεις το σπίτι με το μεσίτη προτιμούν να μην είναι παρόν ο ιδιοκτήτης και αν είναι και ζητήσεις το τηλέφωνο του για να το σκεφτείς θα σου πει να ενημερώσεις τον ίδιο και θα έρθει σε επαφή με τον ιδιοκτήτη γιατί φοβούνται μήπως κανονίσετε την αγοραπωλησία πίσω από την πλάτη του για να γλιτώσετε και οι δύο τα μεσιτικά. Πονηρές εποχές και όλοι έχουν μάθει να φροντίζουν έτσι ώστε να μην τους τη φέρει κανείς. Εσύ πάλι αφού ξέρεις την οδό, αν δεν είναι μεγάλη, περάστε με το αυτοκίνητο ή με τα πόδια και δείτε που έχει πωλητήριο και ψάξτε και μόνοι σας αν σου την έσπασε ο μεσίτης ή βαριέσαι να περιμένεις το ραντεβού ή θέλεις να το δεις μόνη σου.

https://asterakia.forumotion.net

5Μεσίτες Empty Απ: Μεσίτες Τρι Απρ 14, 2009 2:50 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Περάσαμε τελικά και το είδαμε το πωλητήριο. Δεν άξιζε ούτε καν τα λεφτά που μας είπε. Αχ τελικά είναι πολύ δύσκολο σήμερα να βρεις αυτό που θες αλλά και στην τιμή που το θες. Όλα τα ακίνητα έχουν πάει στα ύψη. Τις προάλλες είδα ένα διαμέρισμα δίπλα ακριβώς στην παιδική χαρά που πάω τις μικρές. Πάω από κοντά και βλέπω μεσιτικό και 140 τμ. Λέω δεν βαριέσαι ας τον πάρω ένα τηλέφωνο να δούμε πόσο το δίνει. Τον ρωτάω πότε χτίστηκε και μου λέει το 1984. Και από τιμή; 320.000 ευρώ affraid

Πήγα να του πω τι λε ρε φίλε; Με τόσα λεφτά παίρνω στα ίδια τετραγωνικά και μάλιστα καινούργιο. Δεν παίζονται μιλάμε. Έχουν ξεφύγει τελείως goofy

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης