Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Εχω προβληματιστει ....

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Εχω προβληματιστει ....  Empty Εχω προβληματιστει .... Δευ Μαρ 28, 2011 9:47 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

stars Καλη σας μερα !!! Ολη μερα !!!

Τι κανετε καλα μου ??? Εμεις ειμαστε καλα.. περασαμε τα κρυολογηματα (ευτυχως), περασαμε ενα υπεροχο τριημερο και συνεχιζουμε !!

Ξεκινησα αυτο το post διοτι εχω αρχισει να προβληματιζομαι.. με την ορεξη του Σωτηρη μου !!
Ναι !!! ναι !! θα φαει και μενα σε λιγο !!! wide smile
Εδω και μια εβδομαδα περιπου του εχει ανοιξει η ορεξη και τρωει αρκετα. Βεβαια οχι μπουρδιτσες (και αυτες βεβαια), αλλα τρωει φαγητο. Κοιμαται - ξυπναει και ο νους του στο φαγητο ! Στην αρχη το διασκεδαζα, χαμογελουσα.. αλλα βλεπω οτι εχουν περασει αρκετες μερες.. και συνεχως πειναει !! Τι να πω... φταιει το κολυμβητηριο, οι αλλες μας δραστηριοτητες.. αλλα αυτα τα κανουμε εδω και μηνες !! Γιατι μας ανοιξε η ορεξη τωρα?!?!?! Μηπως να παρω την παιδιατρο του και να την ρωτησω η υπερβαλω?? Ο Σωτηρακος μου ειναι 4 ετων και κατι ψιλα τωρα.. - Εσεις μανουλες.. εχετε αντιμετωπισει κατι αναλογο με τα δικα σας παιδακια?? Ουφ... Very Happy



2Εχω προβληματιστει ....  Empty Απ: Εχω προβληματιστει .... Δευ Απρ 04, 2011 9:07 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Άργησα πολύ να σου απαντήσω.... συγγνώμη Ευγενία μου! kisses

Δεν είσαι υπερβολική που θέλεις να ρωτήσεις την παιδίατρο. Αντιθέτως. Εκείνη θα σου δώσει και περαιτέρω συμβουλές για το πως πρέπει να είναι το μενού του Σωτήρη, αν και από βλέπω μια χαρά διατροφή κάνει. Απλά προσοχή να μην ξεφύγετε. Εγώ φωνάζω συνέχεια στον άντρα μου γιατί δίνει στις μικρές βλακιούλες.... πολύ συχνά. Και ιδιαίτερα για τη Νεφέλη που έχει ξεφύγει λιγάκι!
Πάντως σίγουρα θα σου κάνει εντύπωση, αν πριν μερικές μέρες δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα και τώρα θέλει συνέχεια να τρώει. Να ξέρεις ότι και τα παιδάκια φάση περνάνε και ίσως και αυτή να είναι απλά μια φάση.

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

3Εχω προβληματιστει ....  Empty Απ: Εχω προβληματιστει .... Σαβ Απρ 09, 2011 3:12 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Συμφωνώ ότι μάλλον μία φάση είναι και θα περάσει... όπως περνάνε φάσεις που δεν τρώνε τίποτα μα τίποτα; Ε το ίδιο αλλά στο αντίθετό του! Δεν θα μου φαινόταν περίεργο εάν κάποια στιγμή σταματούσε και περνούσε στην αντίθετη μεριά... στο να μην τρώει! Μία γνώμη της παιδιάτρου σίγουρα θα μας διαφωτίσει!! Έχουμε κάνα νεότερο;;

http://myownkallisblog.blogspot.com

4Εχω προβληματιστει ....  Empty Απ: Εχω προβληματιστει .... Τρι Απρ 12, 2011 11:42 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Την προηγουμενη εβδομαδα πηγαμε παιδιατρο για προγραμματισμενο εμβολιο και την ρωτησα. Τον βρηκε παρα πολυ καλα στα κιλα και στο υψος (μαλιστα ειναι λιγο πιο ψηλος απο το κανονικο). Επομενως εφοσον δεν εχουμε ξεφυγει, ειμαστε καλα. Τις τελευταιες μερες εχει επανελθει στα κανονικα επιπεδα ορεξης wide smile επομενως.. ολα καλα..
Μα ηταν επι μια εβδομαδα περιπου, που τον εβλεπα συνεχως να μασουλαει !!! Ειχα απελπιστει laughing

5Εχω προβληματιστει ....  Empty Απ: Εχω προβληματιστει .... Τετ Απρ 13, 2011 9:38 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Είδες; Όλα μια χαρά....... Μια φάση ήταν και πέρασε.
Συνήθως τους ανοίγει αρκετά η όρεξη όταν έχουν περάσει μια βαρβάτη αρρώστια και θέλουν να καλύψουν το κενό!
Να του δώσεις πολλά φιλάκια!!!! kisses kisses kisses

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

6Εχω προβληματιστει ....  Empty Απ: Εχω προβληματιστει .... Κυρ Απρ 17, 2011 6:53 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:Είδες; Όλα μια χαρά....... Μια φάση ήταν και πέρασε.
Συνήθως τους ανοίγει αρκετά η όρεξη όταν έχουν περάσει μια βαρβάτη αρρώστια και θέλουν να καλύψουν το κενό!
Να του δώσεις πολλά φιλάκια!!!! kisses kisses kisses


Του τα εδωσα ηδη.. στα φουσκωτα του μαγουλακια !!!!! Very Happy

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης