Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γάμος ή πάρτυ;

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Γάμος ή πάρτυ; Empty Γάμος ή πάρτυ; Δευ Ιουν 28, 2010 10:20 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Κορίτσια έχουμε ένα δίλημμα με τον άντρα μου.
Χθες το μεσημέρι με πήρε τηλέφωνο η μαμά μιας συμμαθήτριας της Νεφέλης.
Βασικά η κοπέλα έχει δύο δίδυμα κοριτσάκια. Η μια είναι στην τάξη της κόρης μου.
Το άλλο είναι στο άλλο τμήμα. Και το Σάββατο κάνει το πάρτυ γενεθλίων τους.
Οπότε όπως καταλαβαίνετε θα είναι και τα δύο τμήματα!!!


Έχουμε όμως και ένα γάμο μαζί με βάφτιση την ίδια ώρα και μάλιστα στα Λιόσια!!!
Δεν είναι και κοντά με το Φάληρο!!!
Αλλά είναι από το σοϊ του πεθερού μου!!!
Και δεν έχω καμία όρεξη να πάω. Ο δικός μου θα πάρει ρεπό τελικά για να πάμε.
Η μικρή φυσικά θέλει να πάει στο πάρτυ με τις φιλενάδες της.

Πρότεινα λοιπόν στον δικό μου αν είναι να στείλουμε τη Νεφέλη με κάποιον άλλο συμμαθητή της στο πάρτυ και να μην πάμε στο τραπέζι για να γυρίσουμε να την πάρουμε. Αλλά ούτε αυτό θέλει.
Μου λέει ότι: "Σε εμάς ήρθαν όλοι οικογενειακώς και στο γάμο και στο τραπέζι και εμείς δεν θα πάμε;"

Τι να κάνω; Μου λέτε; shrugging

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

2Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Δευ Ιουν 28, 2010 12:46 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Σ' αυτα τα θεματα οι άντρες είναι απολυτη και μενα ο δικος μου θα αντιδρουσε έτσι.

Ισως αν την μικρη την συνοδευε η μαμα μιας φιλης και να κοιμόταν στην φίλης της και να περάσει καλά η μικρη αλλα και να γίνει αυτο που θελει ο αντρας σου ή να την πάρει η άλλη γιαγια αν είναι εδω στην Αθήνα και γενικα να βρεθει ενας τροπος που να παει το παιδι στο παρτυ να περασει καλα και να την παρει καποιο ατομο εμπιστοσύνης και να γινει αυτο που θελει ο αντρας σου.

3Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Δευ Ιουν 28, 2010 12:54 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Δυστυχώς τίποτα από όσα αναφέρεις μπορεί να γίνει.
1ον δεν μπορεί να κοιμηθεί σε φίλη της γιατί μας είναι δύσκολο να το ζητήσουμε από τους γονείς.
2ον η μαμά μου είναι στο χωριό!!!
3ον θα μπορούσαμε να αποφύγουμε το πάρτυ αν μια φίλη της μαμάς μου ανέβαινε αυτή την εβδομάδα στο χωριό και όχι την άλλη. Θα πάρει μαζί της τη Νεφέλη.
4ον πρέπει μέσα στην εβδομάδα να πάρω τηλέφωνο τη μαμά της συμμαθήτριας να της απαντήσω.
5ον με τους συγγενείς του πεθερού μου δεν έχουμε σχέσεις. Έχουμε να τους δούμε από το γάμο μας. Εγώ πιστεύω ότι αν δεν πάμε στο τραπέζι και μόνο στο μυστήριο δεν θα τους πειράξει. Η πεθερά μου όμως θα γίνει τούρκος!!! innocent

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

4Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τρι Ιουν 29, 2010 3:48 pm

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Καταρχήν νομίζω ότι πρέπει να ρήξω δίκιο στον άντρα σου. Πάρτυ έχουν γίνει τόσα και τόσα, και έχουν πάει σε τόσα πολλά τα κορίτσια σου, σε ένα να μην πάνε δεν έγινε και κάτι. Από την στιγμή που ήρθαν εκείνοι στον γάμο σας, θα πρέπει να πάτε και εσείς. Όλα αυτά είναι δανεικά, πρέπει να ανταποδίδεις. Δεν είμαι και πολύ στα τυπικά αλλά κάποια πράγματα δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε, δυστυχώς. Η πεθερά δεν μας ενδιαφέρει! Ο άντρας όμως νομίζω ότι δικαιούτε να πάει με την οικογένειά του σε μια εκδήλωση τέτοια. Δεν γίνεται να λείπει κάποιο μέλος.
Τώρα θα πάτε κάπου που θέλει εκείνος, άλλη φορά θα πάτε κάπου που θα θες εσύ. Έτσι πάει το πράγμα.

http://myownkallisblog.blogspot.com

5Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουν 30, 2010 9:45 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Τώρα εδώ που φτάσαμε δυστυχώς θα πάμε στο γάμο!!!
Δεν μπορούμε να το αποφύγουμε!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

6Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουν 30, 2010 2:37 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Μερικες φορες αυτα τα πρεπει μου την σπάνε, υποκρισία και χαμογελας γιατι πρέπει, τα δηθεν τι ωραια που περασαμε . Γενικα με την υποκρισια δεν τα παω καλά.

Ξερω πως αισθανεται η Ελιζα, γιατι πας καπου και σε γαμο για να περασεις καλά και να μην εισαι με ένα χαμογελο από υποχρεωση.

7Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουν 30, 2010 3:00 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και όσο σκέφτομαι ότι την προηγούμενη φορά που πήγαμε σε γάμο κόρης ξαδέρφου του άντρα μου μόνο με τα πεθερικά μου, μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο.
Και να φανταστείτε ότι έχουμε περισσότερες σχέσεις αφού είναι από το σοϊ της πεθεράς μου. Το σόϊ του πεθερού δεν το ξέρω καθόλου γιατί απλά δεν έχουμε καθόλου σχέσεις!!!
Την προηγούμενη φορά παρόλο που οι μικρές είχαν κοιμηθεί μεσημέρι κατά τις 1 το βράδυ άρχισαν να γκρινιάζουν και να κουτουλάνε και η πεθερά μου δεν ήθελε να φύγουμε γιατί δεν είχαν κόψει ακόμα την τούρτα. Shocked
Μάλιστα όταν σηκώθηκα εγώ και πήρα τις μικρές προς την έξοδο με κοίταγε με ένα δολοφονικό βλέμμα γιατί εκείνη την ώρα χόρευε το ζευγάρι και δεν μπορούσε να τους χαιρετίσει. Ο άντρας μου έλειπε και βασιζόμουν σε αυτούς για να με γυρίσουν σπίτι αν και κάλλιστα θα μπορούσα να πάρω ένα ταξί.
Κανένας δεν έκανε την κίνηση όμως να σηκωθεί και να προσφερθεί να με πάει σπίτι και ας επέστρεφε μετά, ούτε ο πεθερός μου, ούτε ο κουνιάδος μου. Ο πατέρας μιας ξαδέρφης του άντρα μου την πήρε με τα παιδιά της, την πήγε σπίτι και μετά ξαναγύρισε. Και μένουν Δάφνη ε; Και ο γάμος ήταν Περιστέρι!!!

Αν πρόκειται να περάσω την ίδια ταλαιπωρία και μάλιστα στη Χασιά να μου λείπει. Προτιμώ να πάω στο Φάληρο, στο πάρτυ!!! Rolling Eyes

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

8Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουν 30, 2010 6:23 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ελίζα αν το τραπέζι είναι στην Χασιά έκανες την τυχη σου έχει ωραιότατα ψητά και σ" εμενα μετά την βαφτιση το τραπεζι οι γονεις μου εκει το κάναμε τι να σου πω δεν θυμαμαι πολλά αλλα την μυρωδια ακομαι δεν την εχω ξεχάσει!!!

Πάρε το λαπτοπ σου για να μιλαμε και αν σου πουν τίποτα πες τους οτι προσφερεις κοινωνικο έργο σε κακοποιημενες γυναικες και δεν μπορεις να μην βοηθησεις!!!!

9Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Πεμ Ιουλ 01, 2010 9:21 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Xara έγραψε:Ελίζα αν το τραπέζι είναι στην Χασιά έκανες την τυχη σου έχει ωραιότατα ψητά και σ" εμενα μετά την βαφτιση το τραπεζι οι γονεις μου εκει το κάναμε τι να σου πω δεν θυμαμαι πολλά αλλα την μυρωδια ακομαι δεν την εχω ξεχάσει!!!

Πάρε το λαπτοπ σου για να μιλαμε και αν σου πουν τίποτα πες τους οτι προσφερεις κοινωνικο έργο σε κακοποιημενες γυναικες και δεν μπορεις να μην βοηθησεις!!!!

Καλέ έχω ξαναπάει στη Χασιά!!! Αλίμονο δεν ξέρω τι όμορφες μυρωδιές έχει; laughing

Και δε μου λες; Το λαπτοπ που θα το βρω; Ντεν έχω καρντιά μου wide smile
Από τον Αύγουστο ίσως γίνει κάτι!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

10Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:22 am

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ευκαιρία να αποκτήσεις , θα πηγαινεις απο τραπέζι σε τραπέζι και θα μαζεύεις λεφτά για το φιλοπτωχο ταμείο, και θα το αποκτησεις και γρήγορα και ανώδυνα.
Και μετα απο αυτο θα γλυτωσετε και όλους του γάμου από το σοι , διπλο το καλό.

11Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:24 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Xara έγραψε:Ευκαιρία να αποκτήσεις , θα πηγαινεις απο τραπέζι σε τραπέζι και θα μαζεύεις λεφτά για το φιλοπτωχο ταμείο, και θα το αποκτησεις και γρήγορα και ανώδυνα.
Και μετα απο αυτο θα γλυτωσετε και όλους του γάμου από το σοι , διπλο το καλό.

Είσαι Θεά Χαρούλα!!! laughing laughing laughing

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

12Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:35 am

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Γι αυτο είμαι εδω να δίνω λύσεις !!!

Ο μικρος δεν θα την γλυτώσει σήμερα που άνοιξε μια ντουλαπα και βγαζει τα κουτια με τα παπουτσια τα καλα. Θα τον εξαφανίσω. Δεν αντεχω άλλο να μαζεύω .

13Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Πεμ Ιουλ 01, 2010 11:37 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Υπομονή Χαρούλα.
Και εμείς τα ίδια κάνουμε. Συνέχεια μαζεύουμε!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

14Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Δευ Ιουλ 05, 2010 5:14 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Τελικά τι κάνατε Ελιζάκι ? Που πήγατε και πως ήταν Γάμος ή πάρτυ; 465992

15Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τρι Ιουλ 06, 2010 9:55 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Πήγαμε στο γάμο τελικά και πάλι φύγαμε από τους πρώτους αφού η Ναντίνα παρόλο που είχε κοιμηθεί το μεσημέρι δεν άντεξε και είχε αρχίσει τη γκρίνια!!!
Αλλά αυτή τη φορά η πεθερά μου δεν είπε κουβέντα αφού ήταν και ο γιος της και μόλις έκανε σήμα πετάχτηκε όρθια!!!!
Βλέπεις ήταν και συγγενείς του πεθερού μου, όχι δικοί της!!! :O):

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

16Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουλ 07, 2010 12:11 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Ευτυχως που τα παιδια πολλες φορες μας απαλλασουν από καταστασεις που δεν μας ευχαριστούν ιδιαίτερα!!!!

17Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουλ 07, 2010 12:13 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Και αν τελικα προκυψει να παω στην βάφτιση θα πάρω καταλόγους την Αβον να μοιράζω. Ο καθένας θα κάνει την δουλεια του και εγω θα περάσω ωραία.

18Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουλ 07, 2010 12:13 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Να λες που δεν την άκουσε η πεθερά μου γιατί η Ναντίνα έλεγε μέσα στα κλάματα της: "Αντέχω, να μη φύγουμε, θέλώ να φάω τούρτα" mad1

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

19Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουλ 07, 2010 12:17 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:Να λες που δεν την άκουσε η πεθερά μου γιατί η Ναντίνα έλεγε μέσα στα κλάματα της: "Αντέχω, να μη φύγουμε, θέλώ να φάω τούρτα" mad1


Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700

20Γάμος ή πάρτυ; Empty Απ: Γάμος ή πάρτυ; Τετ Ιουλ 07, 2010 1:55 pm

μαρια

μαρια
Star Members
Star Members

Mamma El έγραψε:Να λες που δεν την άκουσε η πεθερά μου γιατί η Ναντίνα έλεγε μέσα στα κλάματα της: "Αντέχω, να μη φύγουμε, θέλώ να φάω τούρτα" mad1



Γάμος ή πάρτυ; 417920 Γάμος ή πάρτυ; 417920 Γάμος ή πάρτυ; 417920 Γάμος ή πάρτυ; 879218 Γάμος ή πάρτυ; 879218 Γάμος ή πάρτυ; 879218 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 Γάμος ή πάρτυ; 826700 ευτυχώς δεν λες τίποτα!!!!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης