Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!!

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 21, 2010 10:36 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και με όλες τις κούτες μέσα στη μέση!!! goofy

Την Παρασκευή το πρωί σηκωθήκαμε κατά τις 7, πήγα τη μικρή παιδικό, γύρισα στο παλιό πλέον σπίτι, έφτιαξα καφέ και την άραξα με τον άντρα μου στο μπαλκόνι περιμένοντας το φορτηγό για να φορτώσουμε! Ήρθαν κατά τις 8:15, είχα ξυπνήσει και τη Νεφέλη, και άρχισε το κουβάλημα!!!!
Μιλάμε οι τύποι ήταν πολύ γρήγοροι. Θα μου πείτε η δουλειά τους είναι. Αλλά δεν τους προλαβαίναμε στην κυριολεξία. Για πότε άδειασαν το σαλόνι και προχώρησαν στα άλλα δωμάτια ούτε που το καταλάβαμε. Μέχρι και κάτι σάκους με ρούχα που είχα για να πάνε με το αυτοκίνητο πήραν laughing
Μέσα σε δύο ώρες ήμασταν έτοιμοι να πάμε στο καινούργιο σπίτι. Και ξεκινήσαμε...... Cool

Και μετά από δύο ακόμα ώρες είχαμε ένα σαλόνι γεμάτο με πράγματα!!! Αφού γέμιζε αργά αλλά σταθερά και αναρωτιόμουν που θα έμπαινε ο καναπές γιατί λόγω όγκου και βάρους τον είχαν αφήσει τελευταίο. Τελικά πήραμε τα παιδικά γραφεία, κάτι κούτες και μια βιβλιοθήκη και τα πήγαμε στη θέση τους για να αδειάσει το σαλόνι και έτσι χώρεσε και ο καναπές.
Ένας απο τους βοηθούς αυτού που είχε τη μεταφορική ήταν κοντούλης και αδυνατούλης και ξαφνικά τον βλέπω να ανεβαίνει τις σκάλες κουβαλώντας μόνος του τον πάγκο της τραπεζαρίας, ο οποίος είναι μασίφ ξύλο και ζυγίζει τουλάχιστον 40 κιλά. Shocked Έπαθα πλάκα και να λέω: "Πάει θα μας μείνει ο άνθρωπος" Shocked Αλλά αυτός μια χαρά ήταν. Στον καναπέ φυσικά τα είδε όλα και μετά πήγε στο μπάνιο να πλυθεί γιατί κόντευε να πέσει κάτω!!!

Σήμερα θα βάλουμε και το δεύτερο κλιματιστικό στο υπνοδωμάτιο, θα έρθουν και τα κρεβατάκια των παιδιών γιατί δεν αντέχω να τις έχω να κοιμούνται άλλο μαζί μου και ελπίζω σιγά να αδειάζουν οι κούτες γιατί κοντεύουμε να τρελαθούμε!!! goofy Η κουζίνα και το μπάνιο είναι σχεδόν έτοιμα, τα ρούχα μας έχουν μπει στις ντουλάπες εκτός από του άντρα μου που τα μάζεψε τελευταία στιγμή και μόλις σήμερα το πρωί έψαχνε να βρει παντελόνι να φορέσει ενώ εμείς ήμασταν έτοιμοι από ώρα laughing Και του το έλεγα εγώ: "Σου άφησα δύο σάκους, μάζεψε τα ρούχα σου γιατί μετά θα τα ψάχνεις."
Στο άλλο σπίτι έχουν μείνει κάποια μικροπράγματα τα οποία θα έρθουν εντός των ημερών και μετά θα αρχίσει το πέταμα σε ότι περισσεύει. innocent

Χθες μαγείρεψα και πρώτη φορά στην κουζίνα και το χάρηκα ιδιαίτερα γιατί ήταν όλα μέσα στα πόδια μου!!! Το καλύτερο από όλα είναι το συρτάρι για τις κατσαρόλες. Κυριολεκτικά τις χώρεσε όλες μέσα!!! Και τακτοποιημένες κιόλας. wide smile

Χθες ήταν και το πρώτο βράδυ που έμεινα μόνη μου με τις μικρές καθώς ο άντρας μου δούλευε. Κατά τις 11 (ναι αργήσαμε το ξέρω) ξαπλώσαμε για ύπνο και πάνω που είχα γλαρώσει ακούω από το δρόμο κάποιον να φωνάζει: "Βοήθεια, βοήθεια, κάποιος" και μια κυρία να του λέει: "Τι έγινε, παιδί μου;" Δεν σηκώθηκα γιατί η μικρή δεν είχε κοιμηθεί τελείως. Μετά από 2 λεπτά ξανά τα ίδια: "Βοήθεια, βοήθεια, κάποιος" και μετά τίποτα. Αφου τσέκαρα ότι είχε κοιμηθεί η μικρή, σηκώθηκα και βγήκα στο μπαλκόνι της κρεβατοκάμαρας καθώς άκουγα ομιλίες από κάτω. Κάτι νεαροί και μια κοπέλα ήταν στο πάρκο απέναντι και είδαν έναν τύπο να βγαίνει στο μπαλκόνι του πρώτου ορόφου της απέναντι πολυκατοικίας φανερά φοβισμένο και να φωνάζει. Ξαναβγήκε για δεύτερη φορά και την τρίτη βγήκε ένας άλλος που μάλιστα είπε στα παιδιά που ήταν στο πάρκο: "Τι κοιτάτε ρε;" Τελικά ήρθε η αστυνομία, ο κόσμος είχε βγει στα μπαλκόνια και στους δρόμους αλλά τίποτα ύποπτο δεν φαινόταν στο διαμέρισμα. Οι αστυνομικοί πήραν κατάθεση από τους γείτονες, φώτισαν και εγώ δεν ξέρω πόσες φορές το διαμέρισμα με ένα φακό, χτύπησαν το κουδούνι άλλες τόσες αλλά τελικά με εντολή του κέντρου έφυγαν! Τώρα τι έγινε ούτε που ξέρουμε. shrugging Πάντως αν τελικά έχει συμβεί κάτι θα το μάθουμε τις επόμενες μέρες. Εγώ σκιάχτηκα και μετά δεν με έπαιρνε ο ύπνος!!! fighting

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

2Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 21, 2010 11:47 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Επεισοδιακη πρωτη νυχτα !!! Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Icon_biggrin

3Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 21, 2010 11:52 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Ουφ δε λες τίποτα.
Και νωρίτερα είχα δει και ένα σιαμαμίδι να μου κλείνει το μάτι στο μπαλκόνι.
Λέω μέσα μου: "Ωραία, γλιτώσαμε από τις κατσαρίδες (τρόπος του λέγειν φυσικά) για να έχουμε τις σαυρίτσες;" confused Έκλεισα τα παράθυρα για να μην μπει μέσα και σκάσαμε!!!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

4Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 21, 2010 12:52 pm

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! 618344 ενα σαμιαμιδακι ηταν μονο !!! Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! 618344

5Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 21, 2010 12:59 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Αααα εγώ κατσαρίδες και σαμιαμίδια και γενικά τέτοιου είδους ζωύφια ούτε ζωγραφιστά δεν θέλω να τα βλέπω!!!
Τρέμω λέμε, τρέμω!! confused

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Kalli

Kalli
Admin
Admin

Να το χαρείτε φιλενάδα και να το γεμίσετε με όμορφες αναμνήσεις!!!!

http://myownkallisblog.blogspot.com

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

thanks hearts hearts hearts hearts
little hug little hug little hug little hug

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

8Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Τρι Ιουν 22, 2010 12:09 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

Καλοριζικο το καινούργιο σπίτι.

Εύχομαι ολοψυχα να το χαρειται .

Αν και επεισοδιακη η πρωτη νύχτα , ολα θα παρουν τον δρόμο τους και την σειράς του, σιγα σιγα. Ειστε σε φαση προσαρμογης και τακτοποιησης.

9Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Τρι Ιουν 22, 2010 12:19 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Οι μικρές πάντως προσαρμόστηκαν μια χαρά!!! trilly

Χθες μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.
Είχα καθίσει στο μπαλκόνι γύρω στις 11 το βράδυ.
Ακριβώς απέναντι όπως σας έχω πει έχει μια πλατεία με παιδική χαρά!
Είχαν μπει μέσα περίπου 10 πιτσιρικάδες γύρω στα 15-16 και έπιαναν τις κούνιες και τις τύλιγαν γύρω από το ξύλο με απίστευτη δύναμη. Ήδη η μια για τα μεγάλα παιδιά έχει σπάσει η αλυσίδα γιατί προφανώς το έκαναν και κάποιο άλλο βράδυ. Χθες ήθελαν να καταστρέψουν και τις υπόλοιπες.
Το απίστευτο όμως ήταν ότι ενώ περνούσε πολύς κόσμος κανένας δεν τους έλεγε τίποτα!!!! Και αυτό συνεχιζόταν για περίπου μισή ώρα.
Εγώ σκέφτηκα για μια στιγμή να καλέσω την αστυνομία αλλά μετά σκέφτηκα ότι μέχρι να έρθουν αυτοί θα έχουν εξαφανιστεί. Έκανα λάθος γιατί μετά άραξαν κάτω από το σπίτι σε ένα μαρκετ και μιλούσαν μεταξύ τους.
Ούτε μπορούσα να τους φωνάξω γιατί ήμουν μόνη μου στο σπίτι και δεν ήξερα πως θα αντιδράσουν!! Τόσα ακούμε κάθε μέρα!
Αλλά σίγουρα θα κάνω παράπονα στο μαρκετ. Μα να τους βλέπουν και να μη λένε τίποτα;
Shocked

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

10Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Τετ Ιουν 23, 2010 8:59 am

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

Εχεις δικιο Mamma El.. δεν ακουμε λιγα.. αλλα τελικα και η αδιαφορια ειναι καλη? Ισως καποιες φορες πρεπει να αντιδρουμε πιο εντονα.. διοτι μερικοι θεωρουν την "εκτροπη" κανονα.

11Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Τετ Ιουν 23, 2010 9:22 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Και χθες το βράδυ πάλι τα ίδια!!! Shocked
Σε πιο ήπια μορφή αλλά οι κούνιες πάλι διπλωμένες ήταν.
Άσε που έκαναν τρομερή φασαρία φωνάζοντας κάθε τόσο και κοροϊδεύοντας όσους έβλεπαν τον αγώνα της Εθνικής!!!
Και στο άλλο σπίτι μαζευόντουσαν μεγάλα παιδιά αλλά τέτοια έκτροπα δεν έκαναν. Ίσως γιατί εκεί οι γονείς με τα μικρά παιδιά δεν έφευγαν από τις 9 αλλά καθόντουσαν και λίγο παραπάνω!!!

Και δεν είναι μόνο αυτό.
Έχουμε και τις κυράτσες με τα σκυλάκια που τα αμολάνε στο γρασίδι να κάνουν την ανάγκη τους παρόλο που υπάρχει τεράστια ταμπέλα που λέει ότι απαγορεύονται τα σκυλιά εντός της πλατείας.
Μάλιστα κοιτάνε αριστερά-δεξιά να δουν αν τις βλέπουν!!! Σε βλέπουμε κυρά μου, σε βλέπουμε!!! Δεν θα πετύχω καμία.... θα τη βάλω να τα γλείψει!!! Twisted Evil

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

12Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 28, 2010 12:26 pm

tinkerbell

tinkerbell
Admin
Admin

Ελιζάκι καλορίζικο το σπιτάκι σας και να είναι το πιο γλυκό κεραμυδάκι πάνω από το κεφαλάκι σας, να το χαρείτε και να έχετε τις καλύτερες αναμνήσεις, να περνάτε υπεροχα σ΄αυτό και να το ζειτε κάθε στιγμή όλο χαρά!!!
Πάντως αυτό που λες για το πάρκο, είναι να σκεφτεσαι πια, αν είναι καλύτερα να μένεις κοντά σε πάρκο ή μακριά απο αυτό, η φασαρία είναι για μένα το θέμα και είναι ανυόφορη. Όσο για τις καταστροφές, δεν το συζητώ. Στην προοηγούμενη γειτονια μας μόλις έφτιαξε ο δήμος ένα πανέμορφο πάρκο με πανέμορφες κούνιες με τάπητα και να φανταστείτε ακόμη και οι σκουπιδοτενεκέδες είναι ο ένας αρκούδα κι ο άλλος δελφίνι, πάρα πολύ όμορφοι, απιστευτο ε; Αλλά όλα τα παιδάκια, πηγαίνουν και τους αγκαλιάζουν και οι μαμάδες τους λένε ΜΗ και ότι έχουν σκουπιδια και είναι βρώμκοι. Ε, ένα βράδυ κάτι ανεγκάφαλοι πήραν ένα σπρέι και τα έκαναν όλα, απερίγραπτα... και την άλλη μέρα ούτε τσουλήθρα δε μπορούσαν να κάνουν τα παιδάκια γιατί μαύριζαν τα ρουχαλάκια τους και μετά θα ήταν για πεταμα, και άντε πες στην Ευγενία, μην κάνεις παιδί μου τσουλήθρα.

https://asterakia.forumotion.net

13Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 28, 2010 12:40 pm

Xara

Xara
Star Members
Star Members

και εμεις εχουμε ενα παρκο εδω κοντα στο σπιτι διπλα είναι αλλα δεν το πλησιαζουμε.

Πρωτον είναι παρκο για σκυλια δεν πηγαινουν μαμαδες με παιδια αλλα σκυλια με τα αφεντικα τους.

Μια φορα που πηγα ένα σκυλι κατουρησε στην τσουληθρα κατω στα χαλικια εχει ακαθαρσιες σκυλιων,γενικα είναι εστια μολυνσεων για τα παιδια.

Ειχαμε παει με την Ευγενια κιολας και ενα σκυλι μικρο δεν το μαζευε το αφεντικο του δεν τον βλεπαμε κιολας. Πηρε την μπαλα του παιδιου μου και την ξεφουσκωσε με τα δοντια του. Μετα αρπαξε το φρεντοτσινο μου και το ρουφηξε . Χοροπηδουσε πανω στα παιδια μας και τρομαζαν και γριλιζε.

Απαραδεχτες συνθηκες για παρκο.

Συγνωμη Ελιζα που χαλασα το θεματακι αλλα κολλαει στο θεμα με το παρκο και με τις κυρατσες που αμολανε τα σκυλια τους.
Αν θελεις μπορει να το μεταφερεις σε αλλη ενοτητα αλλα βρηκα την αφορμη και πιαστηκα με τα σκυλια και τα παρκα. Εχει παραγινει το κακο στο συγκεκριμενο πάρκο.

14Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Empty Απ: Πλέον είμαστε σπίτι μας!!!! Δευ Ιουν 28, 2010 12:57 pm

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Γιατί εγώ βρε Χαρούλα μου τι γράφω παραπάνω;
Για τις κυράτσες με τα σκυλάκια τους.
Ευτυχώς όμως δεν τα βάζουν μέσα στην παιδική χαρά και οι περισσότερες τα μαζεύουν!!!
Υπάρχουν όμως και άλλες που μου έρχεται να τους πετάξω καμιά γλάστρα στο κεφάλι μπας και συνέλθουν. Twisted Evil

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης