Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

ΤΗΣ ΖΗΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

eugenia

eugenia
Star Members
Star Members

«Τότε με λήστεψαν, τώρα με αδικούν»



ΤΗΣ ΖΗΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ LIS
ΤΗΣ ΖΗΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΨΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΝ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ

Τριάμισι χρόνια μετά την αρπαγή του ταχυδρομικού σάκου από άγνωστους δράστες, τα ΕΛΤΑ διαμηνύουν στην 44χρονη μητέρα ενός παιδιού να επιστρέψει τα χρήματα, αλλιώς δεν θα ανανεώσουν τη σύμβασή της...


Τον Δεκέμβριο του 2006 έπεσε θύμα ένοπλης ληστείας στον δρόμο για τον Προφήτη Ηλία. Κινδύνευσε η ζωή της, όταν αντιστάθηκε και προσπάθησε να καταδιώξει τους ενόπλους, οι οποίοι είχαν αποσπάσει τον ταχυδρομικό σάκο με τα 30.000 ευρώ.
Οι αστυνομικοί τότε της είπαν ότι ενήργησε απερίσκεπτα, αφού θα μπορούσε να είχε χάσει τη ζωή της.

Σήμερα, μετά τρία χρόνια, η 44χρονη Ευαγγελία Τσορμπατζάκη, συμβασιούχος διανομέας των ΕΛ.ΤΑ. στην Κρήτη και μητέρα ενός παιδιού που μεγαλώνει μόνη της, καλείται να καταβάλει τα χρήματα που είχαν αποσπάσει οι ληστές. Σε διαφορετική περίπτωση θα μείνει άνεργη, αφού τα ΕΛ.ΤΑ. δεν θα της ανανεώσουν τη σύμβαση.

«Ζητώ δικαιοσύνη και θα το φωνάζω μέχρι να κλείσει η φωνή μου»
«Τα ίδια τα ΕΛ.ΤΑ. με έκριναν τρεις φορές ικανή, με δύο ανανεώσεις και μία προκήρυξη της θέσης μου, και ποτέ δεν διαπίστωσαν έλλειμμα», αναφέρει με πικρία η 44χρονη Ευαγγελία Τσορμπατζάκη.
Υποστηρίζει ότι θα κινηθεί με κάθε τρόπο για τη δικαίωση και την αξιοπρέπειά της. «Δεν έχω κάνει τίποτα μεμπτό για να βρεθώ ξαφνικά με τη ρετσινιά του κλέφτη. Ζητώ δικαιοσύνη και θα το φωνάζω μέχρι να κλείσει η φωνή μου. Ζητώ ένα σημάδι πως οι θεσμοί πράγματι λειτουργούν σε αυτήν τη χώρα».

ethnos.gr

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης