Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πως να συμμαζέψετε το σπίτι σας σε 3 λεπτά!

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Σας ειδοδοποιούν τελευταία στιγμή φίλοι ή συγγενείς ότι έρχονται για καφέ και στο σπίτι σας επικρατεί ...χάος. Δείτε ένα χαριτωμένο και αστείο βίντεο με πολλές όμως χρήσιμες συμβουλές για να "τακτοποιήσετε" στο άψε σβήσε το σπίτι σας και να βγείτε ασπροπρόσωπές.

http://www.howcast.com/videos/448-How-To-Tidy-Up-in-Three-Minutes

Εσείς ανήκετε στην κατηγορία των ανθρώπων που θα συμμαζέψουν το σπίτι τους λίγο πριν έρθουν φίλοι ή συγγενείς για επίσκεψη ή είναι πάντα τακτοποιημένο και έτοιμο να υποδεχθεί ακόμα και τον πιο απρόσμενο επισκέπτη;

Συνήθως το σπίτι μας με δύο παιδιά μοιάζει σαν βομβαρδισμένο. Πολλές είναι εκείνες οι φορές που έχουμε απρόσμενους επισκέπτες και δυστυχώς ανήκω στην κατηγορία που θα ξεκινήσω το συμμάζεμα την τελευταία στιγμή. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το σπίτι μου δεν είναι καθαρό. Απλά είναι λίγο ακατάστατο. Υπάρχουν παιχνίδια στη μέση, τα οποία συνήθως μαζεύονται πριν πάνε για ύπνο οι μικρές (τώρα τελευταία παραμένουν στο δωμάτιο τους τα παιχνίδια), μπορεί να είναι το σίδερο ετοιμοπόλεμο καθώς και μια στοίβα ρούχα που περιμένουν να σιδερωθούν, απλωμένα ρούχα στην απλώστρα δίπλα στο καλοριφέρ το χειμώνα (τώρα στο μπαλκόνι αφού κάνει ζέστη), χαρτιά της μικρής η οποία ζωγραφίζει συνέχεια και πάντα! laughing Τα μαξιλάρια του καναπέ φαίνεται πως προτιμάνε το χαλί και την αράζουν μονίμως εκεί.
Από τη μια μαζεύουμε και από την άλλη πάλι είναι όλα μέσα στη μέση. Πως γίνεται αυτό δεν ξέρω. Ή μάλλον ξέρω. Κάποια μαγικά χεράκια τα αδειάζουν και πάλι όλα! goofy Παραδόξως το δωμάτιο τους αυτή τη χρονική στιγμή παραμένει τακτοποιημένο από την Κυριακή που το μάζεψαν μόνες τους! Cool
Προσπαθώ πάντα να τα μαζεύω όλα, βάζω και τις μικρές στο παιχνίδι του συμμαζέματος, ο άντρας μου βοηθάει όπως μπορεί αλλά και πάλι αισθάνομαι ότι δεν φτάνει, ότι θέλει κι άλλο!

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης