Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Asterakia
Για να μπορέσετε να διαβάσετε και να απαντήσετε στα θέματα του forum Αστεράκια θα πρέπει να συνδεθείτε.

Αν δεν διαθέτετε λογαριασμό σας παρακαλώ να πατήσετε στο κουμπί της εγγραφής.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα θα είστε μέλος στην πιο τρελή παρέα μαμάδων.

Σας περιμένουμε!
Asterakia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Για τους γονείς και τα Αστεράκια τους


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ecofamily-Με οικολογικά υλικά!

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Ecofamily-Με οικολογικά υλικά! Empty Ecofamily-Με οικολογικά υλικά! Τρι Μαρ 02, 2010 11:10 am

Mamma El

Mamma El
Admin
Admin

Την Κυριακή είχαμε πάει σε ένα πάρτι συμμαθητή της Ναντίνας.
Κάποια στιγμή η μαμά του μικρού έδωσε στα παιδιά κάποια πολύ πρωτότυπα ψηφιδωτά να φτιάξουν και πολύ εύκολα στην κατασκευή!
Αποτελούνταν από το σχέδιο προτυπωμένο με τα κομμάτια του ψηφιδωτού, ένα διάφανο πλαίσιο όπου θα το τοποθετούσαν πάνω στο προτυπωμένο σχέδιο και ψηφίδες από σιλικόνη οι οποίες κολλούσαν πάνω στο διάφανο πλαίσιο. Όταν το ολοκλήρωναν με ειδικές βεντούζες μπορούσαν να το στερεώσουν στο παράθυρο του δωματίου τους.
Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση το πόσο προσηλωμένα ήταν όλα σε αυτό που έκαναν που τη ρώτησα από που τα αγόρασε. Μου είπε για ένα μαγαζί στον Άγιο Δημήτριο (θα πάρω περισσότερες πληροφορίες αν θέλετε) και εκεί πιάσαμε την κουβέντα περί οικολογικών παιχνιδιών κλπ. Και ξαφνικά μου λέει ότι το ecofamily, για όσες το ξέρετε, είναι δικό τους.
Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει οικολογικά προϊόντα, οικολογικές πάνες κλπ και το είχα ανακαλύψει ένα χρόνο πριν αλλά δεν είχα μπει στη διαδικασία να παραγγείλω κάτι εφόσον οι κόρες μου είναι πλέον μεγάλες. Αλλά τώρα βλέποντας την ιστοσελίδα ανακάλυψα ότι έχει και ωραίες ιδέες για το σπίτι. Από καθαριστικά μέχρι σεντόνια!
Είναι πολύ καλό και για όσες έχετε μωράκια και θέλετε οικολογικά ρουχαλάκια, λευκά είδη αλλά και πάνες!

http://www.ecofamily.gr/index.php

https://www.facebook.com/group.php?gid=56916183326&ref=mf

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης